Другарки ајде на кафе :)

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Другарки ајде на кафе :)

Post by borjana » 06 Feb 2016, 11:32

Добро утро и уште подобар ден, претходната тема бавно отвора по мое и мислење на Дебора, па решив да отворам нова тема - се надевам дека не е проблем... Од старт ја зачинувам со многу љубов, топлина и позитивна енергија. Само убави работи да ни се случуваат и да ги споделуваме тука. Надвор гледам сонце некако ме лаже....Како се чуствувате вие денес?


http://s9.postimg.org/4ioiwlw9r/doruek.jpg

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Debora » 06 Feb 2016, 13:25

Аааа тука нема што нема. (drool) Нека има и полно убави муабети. (kup)
Мене ми стаса пратка и бев до пошта да ја земам, сонцето е преубаво - криво ми е што не се договоривме за шетање во природа. (stomp)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Vesela » 06 Feb 2016, 18:24

Опаааааааа ново катче за разговори. Само убави работи да си прикажуваме. (thumbsup).
Конечно мм и синко се добри (joy) dance . Денес и прошетававме малку, убаво беше времето.
Поздрав до сите ве прегрнувам (grupna-gushka) (beer) (beer) (beer)

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by ripcence » 07 Feb 2016, 18:54

Ново катче и еве ме на кафе (grupna-gushka)
Ѕверко спие па јас да си поседам раат малку.
Бевме ние двајца кај Радост и крофната на беснеење, си поминавме најубаво, другарчињата се изнаиграа, возеа колички, лазеа, се пикаа во замокот на крофната, гледаа малку песнички, ручкаа, умни беа не за џабе се другарчиња уште од меше (racinja) Инаку моето ѕверче кога некого сака го вика мама и така Радост си стана мама на уште едно дете (love5), љубов искрена.
Се расприкажав јас (pipi)
Ве гушкам сите, ви посакувам убав почеток на неделата утре. (grupna-gushka)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by borjana » 07 Feb 2016, 20:22

Девојчиња како ми сте?
денес недела како недела со релаксирање, но пак ми се роди желба за акција овој месец да ги завршам сите работи не сите некои па од март да почнам да работам, доста ме издржуваат од сите страни.
Рипче сте имале прекрасен ден поздрав до тебе и Радост и миличките (rad)
Веселче супер што се добри сега следуваат весели моменти уживајте помина лошото (thumbsup)
Деборче и утре ке има сонце сигурно...
Лела нела, Смешко, Кит кат,Саншајн и сите други како сте вие?

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by sunshine_2012 » 07 Feb 2016, 23:07

Оооооооо Идам и јас во новата соба, на муабетење, ама ке бидам кратка изморена сум денес, цел ден се врткам низ дома , те се перело, па сушење нааллишта диплење, ручеци, а и со мускетариве успеав и надвор да прошетаме околу 1 саат (rad), колку и да сум изморена и колку и да имам други работи, кога ке ни излезе прилика, убаво време за шетање јас сум надворсо децава, некако тоа ми е најважно, а и со К од сабајле шах играме, човече, тоес тој игра за мене, хехе и секогаш ме победува, еј колку е бистеар, смета бре собира , ги знае сите гласови од англиската азбука ( 70ги им) а и знае 5 правила, ама и немирене, вака е културен, кога ке разговарам со некого ме фака прво за рака како знак дека сака да ми каже нешо не се уфрла на сред муабет. ама е темперементен на газ не седнува ни секунда. (smile) нека е жив и здрав, таква сум била и јас, немирна. хе хе хе
одам да спијам
(piggy)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Lena_nela » 07 Feb 2016, 23:43

Убаво катче,со убави пријателки (joy)
Јас деновиве што дома што со децава малку да шетнем ,Саншајн и ние како тебе,колку да имам работа,мора да се најде и време за шеткање, (cl) браво за твоето сонце К. уште од сега се гледа дека ке биде умно дете.Бацки до дечките (love5)
Борјана не да си сервирала (thumbup) да незнае човек од што да земе.
Весела баш ми е мило што синко и тм се подобри (beer)
Дебора користете со К добро време за шеткање,најавуваатмод другата недела повторно дожд.
Рипченце убаво сте се дружеле со Радост,гушка до ѕверко и крофничката (big-hug)
Слатка како сте вие две женски,зетко е добар.за сега е мирно бебенце,пиеме млекце,по малку и цицаме,почнавме да се смееме и да испуштаме по некое АГ,Ај.... (love5)
Мачетомви сигурно со В.си шеткате (lovet)
К-кет до каде си со завршните???
Пеперутка,Смешко,Анеанче,Лејла,Беломорка,Нинушка,Филигран,Онли44ју,Хепинес,Тина,Сашка.... И останати форумџики (grupna-gushka)
Се читкаме имајте Добра Ноќ!!!!

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Ninushka » 08 Feb 2016, 11:45

Добро утроооо (rad)
Сега конечно ке ме има (brows) ме сместија во кревет до 12та недела и еве ме да почастам. (не се чудете на НЕраспоредот на храна, ама ми се прашта зошто само што пиев јогурт па јадев торта) (rolll)
http://www.fortheloveofbasil.com/wp-con ... owls-4.jpg
https://40.media.tumblr.com/9491b2f8a58 ... o1_500.jpg
http://cookingtheglobe.com/wp-content/u ... asagna.jpg

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Debora » 08 Feb 2016, 11:49

Нинке одмарај и пазете се со бебуш, а за храната ние ќе се справиме со нераспоредот. (rolll)
До која недела сте сега? (love5) Еј колку ме израдува. (jmp) (jmp) (jmp) Ем те мислев, ем овака со убави вести. (rad) (rad) (rad)

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Ninushka » 08 Feb 2016, 11:54

Абе ние одмараме ама мм јадниот ќе избега од нас (rolll) (rolll) (rolll)
пред некој ден излагам од под туш и плачам зошто водата не можев да си ја погодам. е тоа е само еден мал пример што ми се случува со хормоните. и кога ми текна за што плачам, ем се смеам ем солзи ми течам уште-ВОДААТААА НЕ МОЖАМ ДА СИ ЈА ПОГОДААААМ (cry1) (rolll) јадниот (ner) ваков иде на работа.

Иначе сум 4+ 5 мислам. Не ме држи за збор, малце сум подзаборавена (или заборавам или спијам)
Хормоните ми се лудница и на моменти или вриштам како се наоѓам у 7ми круг од пекол или плачам зошто ме лажеле дека ова е благосостојба кога не можам ни да се наместам у спиење. (rolll) Ако си го гледала филмон what to expect when u're expecting-е ја сум таа плавата што имаше продавница за детски ствари, што едвај се трпеше (rolll) (rolll) (rolll) (kup)

Заклучена

Return to “Опуштено”