Со убаво друштво на топол напиток

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Заклучена
kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Со убаво друштво на топол напиток

Post by kit-kat » 09 Dec 2016, 08:54

Мислам дека 100 страни се доволни во минатата кафе собиранка. Па да направиме нова зимска и празнична атмосфера.
https://s15.postimg.org/c6xutlbnf/D443_ ... 0000_D.jpg
Ве канам на убав муабет со убаво друштво на топло чајче и кафе во ова ладно утро (cold)
Ве (kup) сите.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by Debora » 09 Dec 2016, 08:58

Добро утро. (kup) Кит кет фала ти што ни ја уреди собава. (kup) Во срце ме погоди со каминот, не се мрдам од него. (laugh1)
Собава да ни биде полна со опуштени и ведри муабети и весели домаќинки. (grupna-gushka)


https://s29.postimg.org/ctwcaxdef/500_F ... Pat_K4.jpg

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by sweety » 09 Dec 2016, 10:23

Што убава новогодишна атмосфера се осеќа на форумот dance dance ,Деборче уште снегче фали (joy) Кит кат ме насмеа за синчето кога прошитав ама само во мислите, малку одмор није на одмет (laugh1) сега пак со старите обврски, Маче зрачиш со позитивна енергија,убаво поминете си во К. Смешко како си ,Лена-нела убаво да си поминете за роденденот, ,женмски каде ќе сте за нова година, ние уште не знаеме, може домашна атмосфера а и може и некаде ќе одиме,има време .
https://s28.postimg.org/abp2qqkpp/new_y ... _coffe.jpg

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by Debora » 09 Dec 2016, 12:27

Слатка еве го снегчето, заврна. (love5) (a2)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by sunshine_2012 » 10 Dec 2016, 00:58

Да ве поздравам друштво (coffee) .
да ви дадам рапорт. Завршивме со нашето патување низ Америка. Сега сме во Колорадо и си пакувам торбите и си се чудам каде се ке сместам. Инаку ке имаме 10 големи куфери и плус малите со нас што се. И пак ке немам место за се да ставам. (rolll) Уште малку па дома ќе си бидеме на 28 Дек. ке патуваме. Ке ви пишам на подолго друг пат. Сега одам да прошетаме. (piggy)

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by ripcence » 10 Dec 2016, 02:34

(grupna-gushka) Да ве поздравам во новото катче, прекрасен наслов за ова време (lovet)
Накратко ние сме добро, големите школо-дома, шеткање, девојки, дечковци...тинејџерско време од кое побелува косата. Ѕверко беше болен па две недели се дружиме дома, сега сме во исчекување на дедо Мраз, има и порачка за под елка шарени и големи коцки (pipi)
Јас сум во сред бура некоја своја :) , ќе помине и тоа.

Ве гушкам сите. (grupna-gushka)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by kit-kat » 10 Dec 2016, 09:05

(coffee) добро утро пријателки.
Гледам каминов намамил гости во новава соба. (smile)
Саншајн (laugh1) ме насмеа со куферите. Не ме чуди ние со едно дете за 5 дена во Париз имавме 3 мали и еден голем куфер кои едвај не собраа на враќање (grupna-gushka)
Рипченце ќе помине бурата (racinja) јака ти душа со тинејџерите и мало дете дома.
Дебора како е Квини немаш ништо кажано. Шетате заедно? Како е внуката? (big-hug)
Смешко те нема на кафе. Да не иди тм? (laugh1)
Мари Поздрав и до вас.
Радост Пеперутка Борјана Лена Нела Слатка Лејла Бубе Тина и сите др ве (grupna-gushka)
Денес одиме Охрид на час.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by Debora » 10 Dec 2016, 12:57

Кит кет нема одмор. (smile) Убаво да си поминете во Охрид. (kup) Фала на прашање. Квини има работа, цел ден е зафатена. Комшиите малтерисуваат и се моткаат кај нас во двор мајсторите, а она уште од сабајле ме убедува да ја пуштам на балкон или во двор за да им каже дека се на погрешно место. (rp) =)) Одвај чекам да завршат, да се намириме. (laugh1) Насабајле не можеме убаво да се прошетаме во природа, оти е ептен ладно... ни фали тоа и на двете. (tap)
Рипеченце поздрав до вас и брзо да оздраве Ѕверко. (kup)
Саншајн колку работа имаш. (w1) Со лесно да биде и пакување и патување. (a2) Друг пат ќе ни пишеш поопширно, кога ќе бидеш послободна. Ние те чекаме кај каминов. (kup)
Смешко убав мешко како сте вие? (love5)
Слатка шетате сигурно за викенд. dance
Пеперутче како со машкуданците? (joy) dance (joy)
Другите кај сте? Поздрав до сите. (l2)
Радост ни ја нема ептен одамна, а не личи на неа. (love5) (bu)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by SMESKO » 10 Dec 2016, 14:50

Здраво друшки,како ми сте?Јас зафатена како и секогаш (sonic) вакви ми се обврските па и Д ми досадува за шетање а јас стварно неможам да се дособерам и досредам и да се дочистам.В4ера чистев а богами денес е исто како да немам ставено рака на куќава (tumbdown) неможиме редот да го земиме.Сега Д спие па да средам од мм работите,в4ера си дојде па и ручек да се спрема и ве4ер можи на прошетка или на гости да се оди.Требаше денес до Бт да одиме да пазариме елка но пропадна и тој план останува оваа сабота да се спремаме и за нова година и за роденденот на Д (part) (part) (part) .Ве (grupna-gushka) и ви посакувам убав викенд (bu)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by Debora » 12 Dec 2016, 07:43

Добро утро убавици. (grupna-gushka) По едно убаво кафенце за сите за убава недела. (coffee)
Гушка и се читаме попосле. (grupna-gushka)

Заклучена

Return to “Опуштено”