На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Заклучена
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11005
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5789 пати
Им се допаднал: 3547 пати

На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by Debora » 31 May 2017, 06:50

Добро утро. (grupna-gushka) Јас се нацртав прва утрово. (coffee) Темава нека биде на благослов, како и домакинката. (big-hug) Нека биде полна со убави муабети,радост и дружба, нека растат пријателства. (coffee)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11005
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5789 пати
Им се допаднал: 3547 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by Debora » 31 May 2017, 18:20

Леле сама си седам цел ден. =)) Аман бре, никој ли не сака кафе? (rolll)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1150
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 547 пати
Им се допаднал: 733 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by sunshine_2012 » 01 Jun 2017, 07:24

Добро утро. Ајде на кафенце
https://s18.postimg.org/qzpoghucl/20170514_074436.jpg

https://s15.postimg.org/t28b3sifr/20170525_082356.jpg
Епа друштво повелете на дружење.
@Debora кое изненадување со темат.
јас пак вчера цел ден по Ск. Има една продавница и ептен сакам во неа да одам голема и има многу работи за во двор. ХУБО. Купивме скара огромна на плин.,е сега и на скара ќе ве викм и у двор ќе се дружиме. Еј, јас ова озбилно го викам (smile).
Имајте убав ден. (bu)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11005
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5789 пати
Им се допаднал: 3547 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by Debora » 01 Jun 2017, 07:51

Добро утро. (kup) @sunshine_2012 фала за кафенцето и јагодите и гостопримството. (big-hug) Фала Му на Бог за таа куќа и двор, мн се радувам. Колку убави дружења има и ќе има таму. (grupna-gushka) Јас мислев дека те нема оти си со гости. (joy)
Убав ден на сите. Се читаме попосле. (beer)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2250
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 932 пати
Им се допаднал: 1186 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by sweety » 01 Jun 2017, 13:59

тука сме женски што убаво нова соба т.е. летна тераса, само со убави вести да ги полниме страниците. многу жешко му велам на мм да тркнеме на три дена на море ама он несака вели да да ти во 8 -ми месец ќе патувам,
https://s14.postimg.org/x38639ssd/lubenica-300x300.jpg
јас носам нешто освежително да се оладиме

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by Vesela » 01 Jun 2017, 21:18

Ееееееетееее така малку летно расположение.
Добредојдовме на новата тераса кај нашата прекрасна домаќинка.
Фала на кафенцето и јагодите ( ги обожавам).
Поздрав и убав продолжен викенд.
Денес четврточки петок.
Живели (beer)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11005
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5789 пати
Им се допаднал: 3547 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by Debora » 02 Jun 2017, 07:18

Добро утро. (kup)
Да послужам кафенце и нешто за заблажување... фрлив од јагодите на Саншајн. (pipi)

https://s22.postimg.org/bzt0c6oil/IMG_4484a.jpg

https://s11.postimg.org/pbq3z74tb/coffees-7929.jpg

Ми се спие, ми се плаче, ама заборавив да ги исклучам алармите и пак се разбудивме во време ко за на работа. Ај, после ќе ја поправам работата. (smile)
Слатка и тука наеднаш фатија жештини, ама затоа вчера вечерта се изнаврна ... мн интересно времево. (scratch)
Имајте убав ден. (l2)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1150
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 547 пати
Им се допаднал: 733 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by sunshine_2012 » 02 Jun 2017, 08:03

Добро утро! Кафето спремно, јагоди набрано и повелете.
https://s7.postimg.org/8dqld4bnr/20170602_073304.jpg

https://s30.postimg.org/5p6rwajql/20170602_073036.jpg
@Deboraтортата супер изгледа. Јас вака отсабајле со блакце нема никат да намалам стомак. Оти ми е ко трудна да сам.
Вчера имав гости, малку и чистев и изморена бев многу. Ама денеска сум на фризер на фарбање па успат и нешто друго ќе направам. Мош педикир (unsure) . И после госто пак ќе си имам. Другарка ми со 4 те мушкаданци и моите оопа весело ќе биде. Затоа имаме голем двор нека има деца во него. Сакам да им ставам лизгалки и лулашки. Да им е како куќарка дрвено.
@Vesela јаготки имам пуно, таман они ќе поминат па малини ќе почнам да ве служан, така по некое овошје цело лето ќе ве служам.
@*sweety*неможам да те тагнам тебе. Но и јас мислам во 8 ми месец седи си дома и одмарај се .
Женски одам да вежбам..
Имајте убав ден.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11005
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5789 пати
Им се допаднал: 3547 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by Debora » 02 Jun 2017, 09:04

Еј Слатка и јас не можам да ја тагнам, изгледа оти никот и почнува со знак *, а не буква. (unsure) Слатка а да ти ги тргнеме ѕвездите? (smile)

@sunshine_2012 кај вас цел детски парк ќе има, убавини. (w1) (jmp) Е благото не оди баш во комплет со слабеење... (fr) ама па ми убаво кога ќе си каснам и викам лепа па дебела. (rolll) Не дека многу ми се познава, ама имам некое килце вишак... ма ќе игнорирам тоа јас. (laugh1)
Инаку и ас сега ќе имам гости, па ќе видиме што ќе се прави после. (joy) dance (joy)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2250
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 932 пати
Им се допаднал: 1186 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by sweety » 02 Jun 2017, 12:31

Дебора слободна тргни звезидчките нека бидам само Слатка (piggy) (laugh1) , ние утрово имавме вакцина еве ја заспа,ми рекоа дека немала никакви реакција супер се поднесуавала, ај баш да видиме (re) јас сварив по едно кафе со мајка ми ќе пиеме (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) , ќе одмараме, секако ручекот е готов, Убав ден и продолжен викенд (grupna-gushka)

Заклучена

Return to “Опуштено”