На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by Debora » 26 Sep 2017, 21:15

Семшко еве за вирусот (fr) брзо да оздравете сите, па да се пофалиш дека пак сте си влегле во рутина. (love5) Една сииилна гушка. (a2) Ние добри сме, Квини е повеќе дома оти јас тргнав на работа, ама сега е многу подобро, место во 6 се враќам во 4:30 па имам многу повеќе време. (rad) Сега си ги испратив гостите, па да се напијам едно турско форумско. (thumbsup)
Добра ноќ на сите. (kup)

buci12345678
Редовен член
Редовен член
Мислења: 299
Придружен: 04 Nov 2013, 14:25
Му се допанале: 188 пати
Им се допаднал: 238 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by buci12345678 » 03 Oct 2017, 09:03

Здраво девојки ме немаше малце да пишувам бидејќи неможев од дечињата затоа што беа болни со малата бевме три дена во болница бидејќи беше со затнато носе и цело време и го чистеа носето за да може да дише (sad1) гревче. Сега фала му на бога сите сме добри само на бато уште малце му е затнато носето ама ќе биде добро (prayer) (prayer) . А каде се другите многу малку не има овде?
https://s1.postimg.org/2e5f2xoiej/FB_IM ... 478612.jpg

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by Maceto » 06 Oct 2017, 09:43

Здраво на сите и од мене, ме нема ме нема па ќе се изгубам (w1) (w1) (w1) Ама веднаш ставам турско кафе (coffee) (coffee) (coffee) Омиленото (thumbsup) @Debora ајде мила повели заедно да се напиеме по едно (big-hug) Одамна не сум ве посетила, ама не сум ве заборавила (grupna-gushka) Во септември бевме на одмор, си поминавме прекрасно, дете уживаше ние уште повеќе (love5) (love5) (beer) (beer) Додека се вративме од одмор веднаш залади (cold) (cold) (cold) Абе си викам ова човек да не иде во септември на одмор, веднаш после за зимовање ќе се спрема (laugh1) (laugh1) (laugh1) В почна во градинка после 2 месеци седење дома и уживање со бабите и со нас, на почеток малку плачеше додека се привикне, се и е ново, нови учителки, нова занимална, ама она е многу среќна и за два дена се врати во нормала (joy) dance сега со трчање оди, така да мамички да не му ја мислите секоја адаптација е тешка, тие плачат на врата после внатре си заигруваат и се смируваат (cl) (cl)
Сега сме во некоја фрка, за убаво е, нешто гледаме за нов стан да си земеме, ама кога ќе има новост идам да ве частам тука со што ќе посакате, само со Бога напред да биде (prayer) Инаку пред една недела настинав, па вирус ме фати стомачен, па симнав некое килце, ама сега сум старата јас хахахахах, а денес башка и петок (beer) (beer) (beer) Вечер со пријателки ќе одиме на кафе и пијачка и супер ќе биде (joy) dance Викендот со мм и со В ќе удриме на шетање, нешто викаат ќе заладува, ама не ни е гајле (rolll) (rolll)

Сега одам да ве прочитам сите што правите, како правите, па се надевам почесто ќе имам време да пијам кафенце со вас (coffee) (coffee) (coffee)
@buci12345678 честито ќеркичка да ви е жива и здрава и голема да расте, секогаш да ве радува (joy) (big-hug)

Другарки мои ве поздравував и гушкам имајте најубав викенд и уживајте со вашите најмили (grupna-gushka) (grupna-gushka) (grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by Debora » 11 Oct 2017, 20:46

Здраво девојчиња. (kup)
@Maceto фала за кафенцето, ептен си го погодила. (a2) Чекаме убави вести за станот. (lovet) (joy)
@buci12345678 како сте сега? Сигурно веќе како нови... понекогаш има и тешки периоди, ама важно сега сте добри. (kup)
Уште нема ни 9, ама ми се затвораат очите. во последно време сакам уште во 8 да си легнувам, не знам дали заладувањето така ми влијае. (scared) (ner) (laugh1) Инаку добро сме, денес празник, па сабајлево со Квини бевме да се истрча во природа, не сакаше да си иде дома. (smile)
Кај сте другите? Поздрав до сите. (kup)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by sweety » 17 Oct 2017, 14:27

здраво женски (grupna-gushka)
Уфф за ќотек сум ама време се малку се има, горе доле се по старо, и двајцат ами беа болни, прво М па бебево , веќе месец ипол како му е затнато носето го носев кај матичната сируп, инхалации капки, ама не му минеше па тек сега и текне да
направиме испитување чекаме резултатите уште од брис, досега другие беа во ред. М баш се навикна во градинка се разболе и недела дена дома па сега пак има плачки . веќе трето кафе пијам и двајцат аспијат па да одморам одамна за мене време сум немала. Инаку бебе е добро последниот месец навечер слабо спиеше од затнато мосе и јас покрај него , па грчеви го фатија месец дена секое попладне по три саата плачење (ner) јас зомби , но полека се подредуваме почнав да го дохранувам со АД не му стиге од мене млекце, веќе е големко а јас немам доволно млеко само еднаш во денот пие АД. М е добра сега како сме сами ме слуша, ги носам и двајцата надвор мирна е си игра, за количка се држи полека се враќаме во колосек . Читам убави вести @buci12345678 честито ќерќисча да е жива и здрава , @Debora , @SMESKO ; @Maceto i site ostanaти убав ден се надевам дека почесто ќе ве дружам

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by sweety » 19 Oct 2017, 06:38

Добро утро кафето утрово од мене, сварив едно турско па да ве поздравам, ајде које за (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) (coffee)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by Debora » 19 Oct 2017, 08:05

Добро утро. Слатка јас сум за турско. (thumbsup) Му се израдував ко пред мене да е. (rolll)
Имајте убав ден сите, а утре е петок пред продолжен викенд. (jmp) (grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by Debora » 29 Oct 2017, 21:16

Ихххх тука 10 дена кафе не замирисало. (scared) (ner) (ner) (ner)

https://s1.postimg.org/9sv2hqbz7f/bosanska_kava0203.jpg

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by sweety » 31 Oct 2017, 12:06

Хелоу (kup)
Кај сте женички слабо дружба за форумо, сите зафатени, ние сме добри раснеме, гукаме, веќе наполнивме 3 месеци, дадичка е во градинка останува до 14 часот па имам повеќе слободно време. двајцата ми се настинати аман од овие настинки се нема крај, десет дена беа здрави, од завчера М почна да кашла носе и тече, од синоќе гледам и бебче го фати па цела ноќ не сме спиени чистевме носе, инхалиравме, сега спие ама се буди често неможе убаво да дише. ве частам кафе и палачинки точно денес како 4 години сум член на форумот.
https://s1.postimg.org/3wu0yknt8r/23b2a ... coffee.jpg

https://s1.postimg.org/2tubnov73v/palacinki_sladkie.jpg

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by Debora » 31 Oct 2017, 20:08

Јас денес пишав пост додека бев на работа, ми сецна интернетот и толку. (ner)
Слатка брзо да оздрават душичките, а ти уште доооолги години да ни пишуваш радосни вести на форумов. (a2)
Инаку да ти кажам кога ја видов палачинката денес се друго заборавив. (rolll)
Добра ноќ. (kup)

Заклучена

Return to “Опуштено”