На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by ripcence » 08 Sep 2017, 19:34

Дебора јас сите кафиња ќе ги испијам со тебе (racinja)

Наминав да ве поздравам сите, ѕвере почна во градинка неделава па ќе имам се надевам повеќе време, само раат една генералка да направам. (thumbup)
(grupna-gushka) друшки

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by Debora » 09 Sep 2017, 09:55

Добро утро. (kup) Рипченце ми прави друштво за кфе. (joy) (joy) (joy) (rad) Ѕверко колку направи? (love5) (a2)
Јас чекам една пријателка денес, ќе шетнеме некаде. dance
Убав ден на сите. (l2)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by sweety » 13 Sep 2017, 08:39

Добро утро (coffee) (coffee) слабо ме има скоро ич ама се немам време почнавме во градинка некако тешко ни оди привикнувањето плачеме де надевам за брзо ќе се навикнеме . Бебе добро цицаме што е најбитно и добро си напредува. М воопшто не е љубоморна го гали бакнува а слушне дека плаче веднаш трче и го гушка му дава цуце ама јљ гледам дека и фале времето со мене да и посветуваме кога не го фржам само ме гали и гушка (love5) (love5) . Има моменти кога се лути плаче малку сме немирни ама брзо о поминува. Наврчер ако сврзам 4-5 саата спиењр и уште од 5 сме будни дур се нацица бебе стане М па неа спремање во градинка, среќа имам помош уште неколку недели после остануваме сами. Ќе се снаоѓаме да се живи и здрави да не се разболуваат мама ќе се снајде. Бидите ми поздравени (coffee) (coffee) (coffee)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by SMESKO » 14 Sep 2017, 11:09

Здраво друшво (kup) како ми сте,јас како Слатка немам многу време ама не ве заборавам,ве мислам сите иако се намале бројот на форумџики ама ќе се поправи и тоа.Х в4ера направе 5 месеци (part) си поминува времето многу брзо,Д по4на в градинка и таа е многу немирна,многу плачи дури оди после таму си играла ама од време на време ме бара и мене и татко е,ајде се надевам ќе се навикне за брзо.Јас низ дома со секојдневните обврски сега почнуваме и со мајстори во новата куќа,ќе ставаат цевки за парно и кошулици и wc ќе се реди со плочки dance коне4но мрдна работата.После е бербата иаконемаме многу тие што се мора да се соберат.
Утре инаку ни е 5 годишнина од брак в4ера барав златна пло4ка да му купам на мм но не најдов (1 продавница за злато имаме и таа не е опремена како треба ),дури за 10 дена ќе донеси па тогашќе му купам (love5)
Сите ве (big-hug) знаете дека ве мислам ќе се трудам колку што можам по4есто да ве посетувам иако сум во недостиг на време (bu) (bu) (bu)
Имајте убав ден (grupna-gushka)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by SMESKO » 15 Sep 2017, 13:35

Ајде на кафица (coffee) (coffee) (coffee)

Јас чекам да дојде часот за Д да си дојде дома без неа не е интересно (love5) Х си игра со игра4ки (lovet) а јас сум настината ме потиснале и синусите па сега пијам ап4иња ама многу тешко ги поднесувам,ама ќепомине.
Ве (grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by Debora » 15 Sep 2017, 14:01

Кафе намирисав и тоа свежо сварено. (lovet) (drool) Семшко со брзо и лесно нека мине се. Гушка за сите вас. (a2)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by Happy^_^ » 24 Sep 2017, 19:15

(grupna-gushka) (pipi) Девојчиња, јас само да ве поздравам. Се немам логирано одамна но ве мислам. Се надевам дека сте добро. Некои од вас ги имам на фб па од таму се информирам што си правите . Гушки до сите.

buci12345678
Редовен член
Редовен член
Мислења: 299
Придружен: 04 Nov 2013, 14:25
Му се допанале: 188 пати
Им се допаднал: 238 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by buci12345678 » 25 Sep 2017, 15:00

Здраво девојки еве ме и мене после долго време па со убави вести да се пофалам дека на 7 Септември на свет ни дојде нашата мала принцеза САРА (love5) инаку батко ја прифати без никаков проблем (a2)
https://s26.postimg.org/8dmz76wud/DSC_0068.jpg
(love5) (lovet) (lovet)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by Debora » 25 Sep 2017, 18:31

Буциииии честитки (con) (rad) (rad) (rad) (a2) Жива и здрава да е Сара, Бог да ја благослови. (a2)
Хепиии пред неколку недели конечно те видов чаршија со Р, ама брзавте... (sonic) не се стасувавте. (smile) Како си ти, што си правиш, а Р? (lovet) Баш ми е мило што пиша. (a2)
Кај сте другите? (kup)
Смешко сега јас ставам едно турско. (brows) (kup) (kup) (kup)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by SMESKO » 26 Sep 2017, 10:17

Свежо варено турско кафе (thumbup) тука сум за секунда (thumbsup) Како ми сте друшки,ние сите сме настинати као некој вирус ама не попушта никако и Х го префате и сега тој не спие зш носето му е затнато,абе грев4е ама тоа е.Дебора мила вие како сте,Квини највероватно дома ќе си седи овој период,многу заладе и тоа наеднaш (cold) .

Сите ве (grupna-gushka) имајте убав ден (coffee)

Заклучена

Return to “Опуштено”