Зошто сопругот одбегнува секс после породување?

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Одговори
smiley
Нов член
Нов член
Мислења: 14
Придружен: 10 Nov 2016, 14:44
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 2 пати

Зошто сопругот одбегнува секс после породување?

Post by smiley » 17 Oct 2017, 21:21

Зошто сопругот би одбегнувал секс после породување??? (stomp) (stomp) (stomp)

smiley
Нов член
Нов член
Мислења: 14
Придружен: 10 Nov 2016, 14:44
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 2 пати

Re: Зошто сопругот одбегнува секс после породување?

Post by smiley » 17 Oct 2017, 21:26

Дали некој има слично искуство? Веќе скоро 4 месеци поминаа откако се породив и мм не покажува никаква желба, бев иницијатор еднаш, два пати, ама гледам дека од тогаш от негова страна нема никаков интерес и се повлеков целосно. Совет???

bebusce04
Нов член
Нов член
Мислења: 64
Придружен: 05 May 2017, 22:07
Му се допанале: 48 пати
Им се допаднал: 24 пати

Re: Зошто сопругот одбегнува секс после породување?

Post by bebusce04 » 18 Oct 2017, 11:38

Temava e dosta osetliva hahah pa bidi uporna napravi mu nekoe iznenaduvanje romantika bi trebalo da vrodi so plod bidi uporna i so sreka (tap) (ttc)

smiley
Нов член
Нов член
Мислења: 14
Придружен: 10 Nov 2016, 14:44
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 2 пати

Re: Зошто сопругот одбегнува секс после породување?

Post by smiley » 19 Oct 2017, 10:32

Бев упорна и џабе. Ќе си легнеме ќе почнам да го галам или да го масирам ќе рече тргни се ме скокоткаш ќе сврти грб и ќе си заспие. Не знам што да правам. Обично најчесто жените се тие што имаат некоја си пост породилна депресија и не сакаат ни подолго време да имаат односи ама тука нешто изреметено е. (cry1) (comp) (stomp)

bebusce04
Нов член
Нов член
Мислења: 64
Придружен: 05 May 2017, 22:07
Му се допанале: 48 пати
Им се допаднал: 24 пати

Re: Зошто сопругот одбегнува секс после породување?

Post by bebusce04 » 19 Oct 2017, 13:31

A да го прашаш директно што е проблемот барем ке си бидете на чисто (big-hug) (rp)

smiley
Нов член
Нов член
Мислења: 14
Придружен: 10 Nov 2016, 14:44
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 2 пати

Re: Зошто сопругот одбегнува секс после породување?

Post by smiley » 19 Oct 2017, 16:53

Па сакала или не на крај ќе мора така. По се изгледа само јас имам таков проблем. (confus)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Зошто сопругот одбегнува секс после породување?

Post by SMESKO » 22 Oct 2017, 20:25

Јас имав еден период таков но не се сеќавам дали беше после пораѓај.Исто како тебе ќе го молев а тој ќе ми ре4еше не сега,неможам уморен сум не ми досадувај и ќе заспиеше а и богами траеше едно месец дена.Но после се се реши.Бил под притосок,имал многу обврски и да,уморен и тоа многу.Го поминавме и тоа ама сега е одбратно само што тој мене не ме остава како него да го свртам грбот и да заспијам (rolll) (rolll) (rolll)

Одговори

Return to “Опуштено”