Опуштени разговори со топло кафенце

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Опуштени разговори со топло кафенце

Post by Peperutka » 02 Nov 2017, 16:17

Нека ни е со среќа новата соба (part) (joy)
Ајде да ја наполниме со многу отпуштени разговори и убава атмосфера (whistle) (bu) dance dance

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Опуштени разговори со топло кафенце

Post by Debora » 02 Nov 2017, 19:25

Уф колку убаво ќе ми дојде топло кафенце. Сега се прибрав и оваква сум. (cold) (cold) (cold)
(kup)

bebusce04
Нов член
Нов член
Мислења: 64
Придружен: 05 May 2017, 22:07
Му се допанале: 48 пати
Им се допаднал: 24 пати

Re: Опуштени разговори со топло кафенце

Post by bebusce04 » 02 Nov 2017, 22:09

Супер тема за прекрасно дружење и разговори (racinja) (grupna-gushka)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Опуштени разговори со топло кафенце

Post by sunshine_2012 » 05 Nov 2017, 08:15

Ајде на здравје нека ни е кафенцето.
Колку многу сме зафатени, ама убаво е тоа. (coffee)
Ај сега зимото ќе си се дружиме повеке. Немам да имам многу работа во двор и тоа.
Поздеав женски убави. (grupna-gushka)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Опуштени разговори со топло кафенце

Post by sunshine_2012 » 06 Nov 2017, 07:49

Добро утро!
Ние сме си ранобудни, уште во 6 30 си станавме.
Кафе си испив еве и за вас едно убаво македонско
(coffee) (coffee) а и ке ве послужам со мафини од тиква ммммм убави испаднаа.
https://s1.postimg.org/4xjvra1niz/20171105_190836.jpg
Вчера со син ми Даниел ги правевме.
Имајте убав ден женски.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Опуштени разговори со топло кафенце

Post by Debora » 06 Nov 2017, 07:55

Добро утро. Што убаво кафенце. (w1) (love5) (jmp) Саншајн може ли кога ќе имаш време да ја споделиш рецептата за мафините? Какви помошници има мама. (a2)
Јас на работа, стандард. Уште малку па пензија. (rolll)
Имајте сите убава недела. (kup)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Опуштени разговори со топло кафенце

Post by SMESKO » 10 Nov 2017, 10:27

Здраво жени (coffee) (coffee) (coffee) како сте ми денес,времето е баш (ner) (cold) ама шпорињата горат затоа до даске (laugh1) Ние стандард Д е в градинка,мм ве4ер си иди од на пат,со Х си седиме дома си растеме уште некој ден 7 месеци,бевме во вторникот на вакцина го вагаа и тежи цели 8 800 гр и 70 см е (love5) (love5) (love5) срцка на мама е тој,послушен е и многу што ме радува е тоа што се занимава сам со играчки dance .Јас утре до Бт треба да одам за наочари ќе им се израдувам многу (thumbsup) баш ми се потребни за одмарање на очите (thumbup) .
Имајте убав ден жени (grupna-gushka) (beer)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Опуштени разговори со топло кафенце

Post by Happy^_^ » 19 Nov 2017, 15:02

Да ве поздравам женички. Се надевам сите сте добри. Јас да ви се пофалам дека конечно станав и јас мајка на преубаво синче. (b4)
Ве гушкам

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Опуштени разговори со топло кафенце

Post by sweety » 19 Nov 2017, 21:22

Женски добро вечер
Еве сум и јас во новата соба да ја сефтосиам, не сум се уклучила некое време има некој новости овде убави вести читам, хепи многу ми е мило за тебе нека ти е живо здраво синчето.
Ние добри раснеме уште малку 4 месеци ќе правиме, ама многу понапорно ми е, со малово, слабо спие навечер на два три часа се буди, жива ненаспана сум, плус додтна сум нервозна уффф се тешам период е ќе помине, ме утепа ова дома седење и да тркнеме до некој трговски со две деца тешко, едно плаче друго се лути, хаос се велам ние за дома сме си само. М бар ми беше мирна ја ставам во количка шетаме, абе ниакков проблем, многу мала почна а сврзува сон од 6 часа а дечково не бре нема шанси. мајка ми етука п асе дружиме ама пак кога запнат и двајцата за мама нем абегање. вио меѓувреме го прославивме вториот роденден на М. Убаво поминавме се собравме најблиските во еден ресторан прославивме. конечно с енавикнавме во градинка па пола ден го поминува таму, со спиење ужина и во 15 часот се зимаме, гледам дека и е убаво таму, радосна е секој ден само вели да одиме кај тете.
ме нема ама кога ме има цел реферат кој да ме исчита (laugh1)
Частам торта за роденденот на ќере
https://s7.postimg.org/x7mbibmxj/Chocol ... andles.jpg

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Опуштени разговори со топло кафенце

Post by Debora » 19 Nov 2017, 22:36

Aaaaa тука убави вести. (rad) (rad) (rad)
Хепи живо и здраво да е синчето, големо да расте, благословено да биде. (a2) (jmp) (jmp) (jmp) Пиши нешто повеќе. (rad) (rad) (rad)
Слатка среќен роденден на М. (part) Срце убаво, како лета времето, веќе 2 години има. (love5) (a2)
Поздрав до сите и добра ноќ. (kup)

Одговори

Return to “Опуштено”