Опуштени разговори со топло кафенце

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1126
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1339 пати
Им се допаднал: 891 пати

Re: Опуштени разговори со топло кафенце

Post by ripcence » 28 Nov 2017, 19:06

(grupna-gushka) Здраво друшки убави, дојдов во топлата соба.

Мене ме нема ко за ќотек (fr) , почнав на работа па ми требаше време да се организирам со се, ѕвере во градинка, тинејџерите, обврските низ дома... ама кога се сака се се може. Конечно си најдов работа како што сакам. (love5)

Ги прочитав преубавите вести на Хепи, и овде, нека е живо и здраво мажето мало. (a2)

Пред некоја недела се сретнав со Ружичката (не ја познав, срамови), се изгушкавме, ве поздрави сите. (big-hug)

Толку од мене ви пишувам од работа, гушки за сите. (racinja)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Опуштени разговори со топло кафенце

Post by Lena_nela » 28 Nov 2017, 21:35

Добро вечер!!!
Сигурно сте ме заборавиле,цело лето немам пишано тука (fr) Но верувајте како деца растат така обврски поголему,плус работа... Навечер пред сите сум заспана (re)
Многу убави работи си прочитав тука (joy)
Хепи нека ти е здраво и живо синчето,гордост голема да биде!!! (love5)
Слатка срекен роденденот на М. голема да расте, и јас ти немам честитано нека ви е живо и здраво синчето. (lovet)
Саншајн како сте вие , дечките си растат (thumbup)
Дебора, Рипченце, Пеперитка и сите други ве поздравувам (love5) (grupna-gushka)
Јас како што кажав, работа,по деца ги собирам од градинка,ручек,па потоа со С одиме два пати во неделата на англиски курс, со малиот сме како на турбо,значи нема застанување ,станува прв,сите не буди и последен заспива,значи уште во меше беше немирен и така си остана, за 10 дена и на нас ние вториот роденден. Почнавме по некои зборови да кажуваме,ги знае нашите имиња,колку години ке прави, ....
Ве гушкам и поздравувам сите. Одам да прочитам по форумов што има ново!!! (thumbsup)
Добра ноќ

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Опуштени разговори со топло кафенце

Post by Vesela » 07 Dec 2017, 15:38

Здраво живо девојки. Полека почнуваме да се собираме во топлата соба.
Многу се израдував Хепи. Да е живо и здраво синчето, јунак на мајка :)
Кај нас нема ништо ново. Стандард едно те исто.
Инаку еве доаѓа најубавото време од годината. Празници, дружби, радости...
Поздрав до сите и сите сме за (fr) слабо пишуваме.
Живелиииии (beer) (beer) (beer) (grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11019
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5793 пати
Им се допаднал: 3548 пати

Re: Опуштени разговори со топло кафенце

Post by Debora » 24 Jan 2018, 20:59

Еeeeјјј девојчиња каде сте? (kup) (smile)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Опуштени разговори со топло кафенце

Post by borjana » 24 Jan 2018, 21:55

Многу ми фалеше темава? Како сте девојки? Што има ново? Дебора супер што ја освежи (kup)
Мене ме мачат мачини по цели денови, на 30 сум на контрола ехо пап брисеви да се надеваме на добри вести....
(coffee) Еве едно кафенце од мене ама ретко з да можеме да спиеме (lovet)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11019
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5793 пати
Им се допаднал: 3548 пати

Re: Опуштени разговори со топло кафенце

Post by Debora » 25 Jan 2018, 07:36

Добро утрооо, еве сега едно појако кафеннце за будење (coffee) се надевам дека ќе намами некого. (brows) (grupna-gushka)
Борјана чекаме убави вести. (love5)
Јас на пат кон работа, ама утре е петок. (beer)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Опуштени разговори со топло кафенце

Post by borjana » 25 Jan 2018, 14:56

Еве ме од работа (tongue) прв пат да не ми се спие толку многу... женички каде сте (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) за сите кафиња (kup) да се размуабетиме

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11019
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5793 пати
Им се допаднал: 3548 пати

Re: Опуштени разговори со топло кафенце

Post by Debora » 26 Jan 2018, 19:33

Викеееенннндддд (beer) (beer) (beer) или греано вино, како и да е. (laugh1)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1418
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1551 пати
Им се допаднал: 904 пати

Re: Опуштени разговори со топло кафенце

Post by SMESKO » 29 Jan 2018, 08:56

Здраво друштво (coffee) (coffee) (coffee) тука интересно станало (part) dance (joy) така и треба.
Дебора мила те (big-hug) силно,кафето твое секогаш е добредојдено (bu) (a2)
Борјана со лесно (t3) гали мешко и уживај си (bu)
Слатка има слатки маки слични на моите (laugh1) да ни се здрави и живи (jmp)
Лена Нела те немаше навистина рековме повеќе нема да те прочитаме ама фала му на Бога се врати (racinja)
Сите ве (grupna-gushka)
Јас сум дома со домашни обврски,Д оди в градинка ама се направи ни вода ни киселина (ner) ама дете периоди ќе и поминат си се тешам.Х расте многу брзо направивме 9 и пол месеци и тој на мајка е многу мирен,душа дете бевме и на систематск пораснал 75 см со 10.800кг (love5) супер е машала (bu)

Убав ден на сите (grupna-gushka)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Опуштени разговори со топло кафенце

Post by borjana » 30 Jan 2018, 23:37

друшки мн е касно ајде на чајче....
Смешко колку ти е тебе забавно...мн ме израдува (lovet)
Ја сум 10недели и 1 ден...знаете дека стравувам цело време ме опушти малку прегледот...утре чекам пап и брисеви па ке частам кафе а може и пивце (kup)

Одговори

Return to “Опуштено”