Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Одговори
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11054
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 19 Apr 2018, 18:19

Темата која ја отворив пред дена отиде, заради технички проблеми. Ако се јават пак (comp) (rp) (mg) (cop) ... ете така, се испукав јас. (laugh1)
Слатка ни стана Мр, нејзиниот пост е избришан, ама еве одново ќе и посакам: Со среќа и се најдобро и кариера каква што си посакува. (a2)
Уште малку ќе имам гости, во меѓувреме да си ја навадам бавчата. (rolll)
Поздрав до сите. (grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11054
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 20 Apr 2018, 09:51

Добро утро. (kup) Форумов уште е тука. (rad) (rolll) Сабајлево прво тоа проверив. (laugh1)
Да послужам кафенце, кое се надевам дека ќе го има и после. (rp) (laugh1)

https://s14.postimg.cc/o0wn39z7x/dasf.jpg

Како сте сите? Пишете по некој збор де. (tongue) (love5)
Имајте сите убав ден. (beer) (big-hug)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11054
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 21 Apr 2018, 19:14

Никој не ми го бендисува кафето. (scared) Ако, сама ќе си го пијам. (laugh1)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11054
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 26 Apr 2018, 12:30

Си варам кафе за на балкон, ако има некој жеден нека дојде. (smile) Добро, ова не е баш мојот балкон, ама врши работа. (laugh1)

https://s14.postimg.cc/iw99en84t/Enjoy- ... alcony.jpg

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by sweety » 04 May 2018, 09:37

Доббро утро Деборче јас ќе те дружам за кафе, денеска одмене синко ме части со цела ноќ преспивање И јас баш вчера проверував го немаше форумот.
https://s7.postimg.cc/793ovlljb/koffe_b ... 6uav93.jpg

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11054
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 04 May 2018, 14:34

Слатка баш убаво ми дојде друштвото. Гушка за вас, вие растете и сте зафатени. (a2) Ме изнасмеа со частењето, ама мислам дека се повеќе така ќе биде. (thumbsup)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Peperutka » 27 May 2018, 01:03

(joy) Happy Birthday @Debora
Знам дека твојот роденден е еден ден по мојот (whistle) Само среќа, убавини и радости да те пратат во животот (joy) dance .
Мојот Кирил на Св.Кирил и Методи наполни 5 год. Дома си славевме со најблиските и супер си поминавме (bu) Си добивме супер подароци(мене ми е роденден ден по неговиот на 25-ти) и Кирил и јас,а јас пресреќна dance (part)
Следниот ден баш на мојот роденден прошетавме на Плоштад со децава и седнавме на сладолед.
Ве поздравувам сите од срце (love5) (rad) (grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11054
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 27 May 2018, 21:16

Фала @Peperutka (a2) Среќен роденден и тебе и на синчето преубаво, (con) живи, здрави, радосни, среќни и сите убавини да ве пратат. (part) (part) (part) Нема поубаво од прослава со блиските, каде и да е. (love5) (bu)
Поздрав до сите, пишете кога можете. (grupna-gushka) Ќе ставам тука (beer) , иако во последно време повеќе на вино ја завртив. (pipi)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by sweety » 05 Jun 2018, 14:06

Здраво и од мене...
Незнам по кој пат ќе кажам ми НЕДОСТИГА ФОРУМОТ,посебно од пред две три години кога имаше повеќе активни членови ,па душа чекав нов пост ,утринското кафе ми беше најслатко кога го пиевме овде со вас , се радуввавме на секој позитивен тест , секој успех...
Слободно време едвај се има, додека дада е во градинка, ние спиеме, бањаме, ручек кафе од нога или пак легнам и јас ако имам можност, попладне додека ручаме и пред зграда,се запознавме со комшии па децата секојдневно си граат а ние мајките се дружиме. Се спремаме за кршетвка на Х па сме во потрага по дотера (pipi) . За некој ден одиме Мк. таму ќе поминеме дел од летото и плус до грчка на раѕладување. Х е во фаза на проодување па малку енапорен.
Убав ден (big-hug) (grupna-gushka)
https://s33.postimg.cc/8m447jp9n/342845 ... 3312_n.jpg

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11054
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 13 Jun 2018, 15:09

Добар ден. (kup) Има некој за освежување? (pipi)

https://s22.postimg.cc/tltu9kjil/glass-of-beer.jpg

Одговори

Return to “Опуштено”