Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11023
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5802 пати
Им се допаднал: 3552 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 29 Dec 2018, 15:38

Здраво девојчиња. Форумов е за греови, сам и осамен, ама ќе ставам кафенце и нешто благичко за во случај некој да наврати. (smile) (kup) Па ако не друго, празници идат. (part)

https://i.postimg.cc/dZKRKFgs/c700x420.jpg

Ние добри сме, си седиме дома, се топлиме, чекаме пролет за повеќе. (laugh1)
Поздрав до сите. (grupna-gushka)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1557 пати
Им се допаднал: 911 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by SMESKO » 01 Jan 2019, 14:01

Женски СРЕЌНА НОВА се најубаво во истата нека истата ви ја исполни најголемата желба (part) (part) (part)
Во домашна атмосфера со дечките супер забавно помина старата дојде новата,Дебора душо ти како ми си како си помина за новава ти посакувам се најдобро фала за блакцето ја сумобожавател (bu)
(grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11023
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5802 пати
Им се допаднал: 3552 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 02 Jan 2019, 14:53

Среќна нова година и од мене. (part) (part) (part) Живи, здрави, само убавини кај сите да има. (bu) (bu) (bu)
Смешко и ние дома бевме и убаво си поминавме. (a2) Да ги изгушкаш душите твои. (love5) (a2) (a2) (a2)
Поздрав до сите. (kup)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2253
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 938 пати
Им се допаднал: 1190 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by sweety » 09 Jan 2019, 12:46

Најсреќна нова година и среќни божиќни празницо.
Најубавиот форум колку само ми недостига,баш како што кажа @Debora за греоти е, ајде може ќе се вратат пак старите членки а ќе има и нови.
Ние во бољи живот за новата убаво понинавме,ама ни започна со гости и спремање скоро секој ден,овие денови одмор па и празник е .
Во потрага сум по работа ама тешко се наоѓа мо здосади дома ајде во. новава ваљда ќе се најде нешто.Деца добри пу пу да не ги заречам ,се заигрувааѕ се тражар еден сп друг. (a2)
Поздрав женски (grupna-gushka) бидете ми живи и здрави

SeaMermaid85
Нов член
Нов член
Мислења: 11
Придружен: 30 Apr 2017, 20:54
Location: САД
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 13 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by SeaMermaid85 » 19 Jan 2019, 16:20

Среќни празници девојки! За многу години да ни се! Се вратив и јас, не дека не ми се допаѓа форумот, напротив, но кога си зафатена со деца и плус сега што сум бремена, навистина не е лесно (coffee) (smile)

Одговори

Return to “Опуштено”