Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 29 Dec 2018, 15:38

Здраво девојчиња. Форумов е за греови, сам и осамен, ама ќе ставам кафенце и нешто благичко за во случај некој да наврати. (smile) (kup) Па ако не друго, празници идат. (part)

https://i.postimg.cc/dZKRKFgs/c700x420.jpg

Ние добри сме, си седиме дома, се топлиме, чекаме пролет за повеќе. (laugh1)
Поздрав до сите. (grupna-gushka)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by SMESKO » 01 Jan 2019, 14:01

Женски СРЕЌНА НОВА се најубаво во истата нека истата ви ја исполни најголемата желба (part) (part) (part)
Во домашна атмосфера со дечките супер забавно помина старата дојде новата,Дебора душо ти како ми си како си помина за новава ти посакувам се најдобро фала за блакцето ја сумобожавател (bu)
(grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 02 Jan 2019, 14:53

Среќна нова година и од мене. (part) (part) (part) Живи, здрави, само убавини кај сите да има. (bu) (bu) (bu)
Смешко и ние дома бевме и убаво си поминавме. (a2) Да ги изгушкаш душите твои. (love5) (a2) (a2) (a2)
Поздрав до сите. (kup)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by sweety » 09 Jan 2019, 12:46

Најсреќна нова година и среќни божиќни празницо.
Најубавиот форум колку само ми недостига,баш како што кажа @Debora за греоти е, ајде може ќе се вратат пак старите членки а ќе има и нови.
Ние во бољи живот за новата убаво понинавме,ама ни започна со гости и спремање скоро секој ден,овие денови одмор па и празник е .
Во потрага сум по работа ама тешко се наоѓа мо здосади дома ајде во. новава ваљда ќе се најде нешто.Деца добри пу пу да не ги заречам ,се заигрувааѕ се тражар еден сп друг. (a2)
Поздрав женски (grupna-gushka) бидете ми живи и здрави

SeaMermaid85
Нов член
Нов член
Мислења: 13
Придружен: 30 Apr 2017, 20:54
Location: САД
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by SeaMermaid85 » 19 Jan 2019, 16:20

Среќни празници девојки! За многу години да ни се! Се вратив и јас, не дека не ми се допаѓа форумот, напротив, но кога си зафатена со деца и плус сега што сум бремена, навистина не е лесно (coffee) (smile)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Peperutka » 22 Jan 2019, 16:32

(coffee) Кафенце и од мене, јас го обожавам инстант кафето 👍
Наздравје и голем поздрав. (part) (bu)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 24 Jan 2019, 13:25

Може едно дупло за мене? Матна ми е главата, изгледа оти ми се стемни кога видов дека пак заладува. (laugh1)
(kup)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by kit-kat » 01 Feb 2019, 14:33

Здраво друштво! (grupna-gushka)
Ме немаше долго време. Знам не е за оправдување, но обврските си го носат своето. (sonic)
Ако пред некое време бев турбо, сега сум со брзина на светлината. (laugh1)
Но ќе мора да успорам. Имам причина за тоа, но сега само ве (grupna-gushka) брзо ќе се вратам и ќе пишам.
Ве (racinja)

buci12345678
Редовен член
Редовен член
Мислења: 299
Придружен: 04 Nov 2013, 14:25
Му се допанале: 188 пати
Им се допаднал: 238 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by buci12345678 » 15 Feb 2019, 16:22

Здраво девојки еве ме и мене се надевам не ме заборавивте. Се извинувам што не ве дружев подолго време ама одкако ми се роди второто детенце сме повеќе по болници него дома (ner) ама сега фала му на бога работите полека се средуваат (racinja) Инаку имам уште една многу убава вест јеееее буци ќе стане мајка и по трет пат (t3) (rad) позз до сите (grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 15 Feb 2019, 23:10

Буци честитки (con) (con) (con) (joy) dance (joy) (part) (part) (part) Баш ме израдува, со лесно да си ја износиш бременоста. (a2)
Поздрав до сите и добра ноќ. (kup)

Одговори

Return to “Опуштено”