Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

buci12345678
Редовен член
Редовен член
Мислења: 299
Придружен: 04 Nov 2013, 14:25
Му се допанале: 188 пати
Им се допаднал: 238 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by buci12345678 » 16 Feb 2019, 16:50

Здраво девојки како сте ми (smile) еве ние бевме малце на шетање овде времето е прекрасно па го искористивме за релаксација во природа позз и (grupna-gushka)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by kit-kat » 16 Feb 2019, 19:19

(joy) Буци прекрасна вест. Честито (t3) со лесно да си го износиш третото бебувче. Колкави се поголемите? Веќе од поодамна се дружевме на форумов и заборавив. (re)
И јас исто имам радосна вест. После 14 год од синко и скоро 6 од спонтаниот абортус повторно сум (t3) . Ова е дар од Бога даден кога воопшто не се надеваме. Синко уште не знае. Сега сум 13 недела, уште 1 недела па да му соопштиме.
Се надевам ќе не има почесто и повеќе на форумот.
Ве (grupna-gushka)

buci12345678
Редовен член
Редовен член
Мислења: 299
Придружен: 04 Nov 2013, 14:25
Му се допанале: 188 пати
Им се допаднал: 238 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by buci12345678 » 17 Feb 2019, 00:26

dance (joy) супер мила прекрасна вест со лесно да си ја износиш бременоста (t3). Инаку синко е 3 години и 8 месеци, а керкичката е 17 месеци а сум бремена 20 недели нека ни е со лесно (t3) (t3) (big-hug) (jmp)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11053
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 17 Feb 2019, 14:24

Кит кет честитки и за тебе, фала Му на Бог за неочекуваниот благослов. Синко треба да го снимите кога ќе му ја кажете веста, се сеќавам колку многу сакаше да има братче или сестричка. (a2)
Времето е стварно убаво, само за надвор. dance (bu)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Peperutka » 24 Feb 2019, 13:20

(piggy) Поздрав и од мене друшки (racinja) (grupna-gushka)
Многу се радувам кога на форумов читам само убави вести👍

@kit kat Честитки од срце, навистина преубава вест; од срце се израдував кога прочитав ❤💞Со лесно и убаво да си ја износиш и да бидеш најсреќната мамичка (piggy) (joy) dance

@buci12345678 Честитки и за тебе ; со лесно (big-hug)

Нема ништо ново кај нас, Кирил веќе оди на курс по Англиски и супер му е,интересно и сака да оди. Учат зборови, песнички на Англиски и сите ги знае.
Од Септември во училиште.

Поздрав до сите и се читкаме.

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by sweety » 27 Feb 2019, 12:08

Здраво женички,ете така колку ми е мило што прочитав убави вести,@kit kat многу ми е мило за убавите вести, со лесно да ја износиш бременоста, @buci12345678 со лесно и на тебе имај школлска брменоста,ќе биде весело низ дома со трички само нека се живи и издрави,мислам ти беше со царски@Debora (big-hug) (coffee) ккао си ми ти.
Ние добри се опоравивме од вируси и температури,па се вративме на старо, ќере во градинка, ние со синко по дома, тукушто заспа па јас сварив кафе и да ве читнам
https://i.postimg.cc/ThTFzVmH/kaffee-ma ... -torte.jpg

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11053
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 01 Mar 2019, 15:06

Слатка какво слатко кафенце, ама и ова послуженово со него не се одбива ни под разно. Супер што сте добри сега и нека не се враќаат вирусите. (a2)
Јас добро сум, стандард. Цела зима дома, сега полека како стар човек се раздвижувам. (laugh1)
Пеперутче како летна времето. Сте стасале и до курсеви. (love5) (joy) dance (joy)
Буци бебчо ќе биде голема радост и за другите две. (love5) Повеќе, повесело. (kup)
Кит кетка сигурно (sonic) и со меше сега, си ја знаеме неа. (laugh1)
Поздрав до сите. Пишете по некој збор. (lovet)
(kup) (kup) (kup)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by kit-kat » 01 Mar 2019, 15:54

(coffee) Дебора ме знаете веќе. Дури заборавам на мешко и колку пати навистина трчам (sonic) . Само Бог нека не чува.
Инаку ви благодарам на сите за убавите зборови. Секаде убаво да се враќа. (love5)
Инаку во неделата му кажавме на синко. Реакцијата беше 100 пати поемотивна и посреќна од очекуваното. (a2) сега само се грижи за мене, т.е за сестра му. Правевме пренатален тест заради годините. Се е во ред, и женско е.
Ве (grupna-gushka) сите

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by kit-kat » 02 Mar 2019, 07:20

(coffee) ајде на кафенце
Добро утро женски.
Никој нема а стварно ми недостигате. Често ги читам муабетите наназад (racinja)
Јас од рано станата, синко ќе оди на натпревар ( сеуште е по тој пат) па да се спреми. Инаку денес по дома.
Поздрав до сите 😘

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11053
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 03 Mar 2019, 23:08

Фатив кафенце (rad) , па макар и пред легнување. (laugh1)
Кит кет баш ми е мило за сите вас и за синко ептен се радувам. (jmp) Душа, со душа ќе ја чека сестричката. (love5) (a2)
Поздрав до сите, кој како ќе најде време нека повели. (grupna-gushka)
Добра ноќ. (bu)

Одговори

Return to “Опуштено”