Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by sweety » 04 Mar 2019, 22:38

И јад да ве поздравам пред спиење,пиев касно кафе и сега сон не ме фаќа па и плус маже е на службен пат сама сум со децата,тие заспаа идам да ја гушнам ќере ја оставив на спална да спие со мене и ќе чачкам по телефонот , а утре ќе ве дружам за кафе (grupna-gushka)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by sweety » 05 Mar 2019, 13:28

Здраво друшки (grupna-gushka)
https://i.postimg.cc/crLBjNrD/cafe-torte.jpg

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by kit-kat » 06 Mar 2019, 15:41

Морам едно виртуелно (coffee) од нога иако не го пијам. Слатка веќе пораснаа дечките. Како вчера да беше бремена. (racinja)
Денес бев на преглед. Бебушот е супер, една недела понапред од термин. Значи 16 недела тераме. Супер се чувствувам.
Дебора (beer) еве едно за наздравје. Ручек време р.
Буци како сте вие со дечките и мешко?
Како се другите? Ве (grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11053
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 06 Mar 2019, 18:33

Хаха Кит кет, сега баш симнав една слика со (beer) за да ја постирам тука и кога гледам Кит кетка веќе послужила. (rolll) (rolll) (rolll) (a2) Супер за бебуш, се да си биде така и понатаму. (big-hug)
Слатка јас едно големо парче од тоа што си послужила со кафенцето. (pipi) (a2) и кафенцето се разбира. Се врати ли тм од пат? (thumbsup)

https://i.postimg.cc/t7LTDxK1/Beer-and- ... -Photo.jpg

Буци, Смешко, другите? Ајде по зборче. (grupna-gushka)
Ние дома сме, прееска бевме до парк, страшно зачадено беше, а времето сончево и набрзина се вративме. Сакам да избегам на некоја планина, дааааалеку. (smile)
Поздрав со сите. Се читаме. (grupna-gushka)

buci12345678
Редовен член
Редовен член
Мислења: 299
Придружен: 04 Nov 2013, 14:25
Му се допанале: 188 пати
Им се допаднал: 238 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by buci12345678 » 08 Mar 2019, 08:32

Среќен осми март дами мои dance (part). Инаку ние сме добри синко и ќеркичка се во градинка а јас кога сум се фатила за работа(work) гледам поскоро да завршам и да поспијам малце (couch). Инаку бепчо е добар ужива во стомакот на мама (t3) и ја тераме 24 недела уште еден ден 25 (rad) здравје на 15 сме на контрола па ќе видиме како напредуваме бидејќи бев малце болна имав тт и треска ама сега сум подобра. Поз (grupna-gushka)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by sweety » 08 Mar 2019, 13:12


Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11053
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 08 Mar 2019, 18:52

Честит 8 Март убавици. (beer)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by kit-kat » 08 Mar 2019, 21:31

Честит празник и од мене (con)

buci12345678
Редовен член
Редовен член
Мислења: 299
Придружен: 04 Nov 2013, 14:25
Му се допанале: 188 пати
Им се допаднал: 238 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by buci12345678 » 09 Mar 2019, 14:19

Здраво женски како сте ми? Каде бевте за 8ми март? Јас бев дома си уживав со дечињата и сопругот и потоа бевме на мала прошетка низ градот (smile). Позз и (grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11053
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 09 Mar 2019, 15:48

Буци, јас никаде не бев, како и секогаш. (laugh1)
Денес ептен убаво времето. Сабајлето бевме во парк, Квини се изнаигра. Ја болат зглобовите после трчање и кобајаги не и давам многу да трча, ама не ми успева тоа баш. (smile) Инаку, сега седам со кна на глава, па после кога ќе ја измијам ќе пишам што е резултатот. (piggy) (laugh1)
Поздрав до сите. (big-hug)

Одговори

Return to “Опуштено”