Што правите во недела?

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

mamigabi
Редовен член
Редовен член
Мислења: 250
Придружен: 19 Jul 2013, 13:49
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 142 пати

Re: Што правите во недела?

Post by mamigabi » 15 Jun 2014, 11:16

Во недела обично сакам да не бидам дома, но често останувам поради тоа што ми се најавуваат гости и тоа се едни исти, ама веќе ми дојде памет, па јас ако си испланирам да одам што сум должна да останувам дома, тие да си ја искористат неделата а јас да чистам, перам, бришам. Искрено и не ми се иде толку често по гости, па секој викенд нема смисла, повеќе сакам да одиме на излет, на базен, во природа, тука има многу викенд ресторани, манастири

Bea
Нов член
Нов член
Мислења: 30
Придружен: 14 Aug 2013, 08:11
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 15 пати

Re: Што правите во недела?

Post by Bea » 16 Jun 2014, 08:12

Ритуално кафе сама со себе рано наутро додека мм уште спие :)
После тоа ако имам нешто да дозачистам или досредам, а веќе околу пладне сме излезени или на прошетка или на дружба со пријатели.
Попладнето како-кога - кај моите или кај свеки или филмче дома... Минатата недела ни дојдоа гости, вчера си одмаравме пред ТВ... Зависи :)

NadicaG

Re: Што правите во недела?

Post by NadicaG » 16 Jun 2014, 08:20

ја сакам неделата,но ретко сум слободна во недела....кога сум дома се дружам со драги луѓе,не со телевизорот,зошто секако се дружам со него низ неделата (smile) ,одам во црква на пропвед (rad) ,обавезно одиме на базен,а после на заедничко фамилијарно дружење со мојте внуци кој ми се другари ,зошто се по 30 год (smile) (smile) (smile) ,во секој случај ја сакам неделата,зошто луѓето што ги сакам можам да ги видам (lovet) (kup) (kup) (kup)

Одговори

Return to “Опуштено”