Анксиозни мајки

Теми за мајчинството и мајките

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Одговори
Rakla
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 29 May 2020, 15:29

Анксиозни мајки

Post by Rakla » 29 May 2020, 15:39

Здраво мајки, искуства со постојан страв за децата ,не дај боже нешто да им се случи.
Не дај боже како на семејство што изгибило дете од најстрашната болест ,ако ми се случи ова на мене како ке преживеам. Секојдневно измачување.
Искуства и совети ?

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Анксиозни мајки

Post by SMESKO » 02 Jul 2020, 17:04

Мислам дека тоа што е пишано ќе поминува,уживајте во денот во миговите со децата затоа што нема да се вратат убавите денови,А во страв не се живее.Поздрав (racinja)

Одговори

Return to “Мајчинство”