Поддршка за нашата Пеперутка

Теми за мајчинството и мајките

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Поддршка за нашата Пеперутка

Post by Lejla7 » 26 Jul 2012, 12:17

happycumulus wrote:Peperutka, ti si mozebi najsilnata i najhrabrata zena tuka na forumov. Ti si najuporniot borec i najgolemiot optimist sto imam cest da go zapoznaam makar i virtuelno. Mnogu te mislev. Se prasuvav dali povtorno ke se pojavis na forumov. Neznam dali jas bi, koga bi bila na tvoe mesto. Ama eve te, se vrati, i te gushkam mila silno, silno, i ucam od tebe deka sekogas treba da se cekori napred, za svetlinata koja doaga na krajot od tunelot. Neizmerno sum ti blagodarna sto gi spodeli cuvstvata so nas. Samo lugeto so golemo srce go umeat toa. Ti i tm ste goelmi heroi i ljubovta megu vas ke gi rusi i najteskite zelezni porti. Znam deka ke si docekate mnogu radost i sreka. A so vas, veruvaj mi, ke se raduvam i jas!

Dobre ni dojde nazad na forumov, mila peperutke!
Колку убаво кажано, и јас го делам истото мислење. Пеперутка те гушкам (a2) (a2) (a2) и ти посакувам се најубаво понатаму, само убави работи да ви се случуваат (bu) (bu) (bu)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Поддршка за нашата Пеперутка

Post by Debora » 26 Jul 2012, 12:50

Јас знаев ... , ако не сме се виделе..., баш тоа го очекував од неа и пишав некаде. (love5) Силна и храбра, со големо срце - тоа е нашата ПЕПЕРУТКА. (bu)
Пеперутче ти посакувам во нааааааааааааајскоро време пак да ни кажеш дека си во најблажената состојба, па тагата и болката да бидат заменети со неизмерна радост. (a2) (a2) (a2)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Поддршка за нашата Пеперутка

Post by Peperutka » 26 Jul 2012, 13:12

Преубави работи прочитав,навистина немам зборови (love5)
Дали ќе се вратев повторно на форумов,што и да се случи,овој форум беше и ќе остане моето омилено нешто (smile) многу позитивна енергија,утеха и сила најдов тука (bu) Тука бев и кога неможев да останам бремена,а кога останав бремена,тука почувствував како е другите да се радуваат на туѓа среќа (love5) тука ги поминав најубавите 9 месеци на секоја жена,а кога се случи најлошото,кога моето најмило замина,најдов многу утеха (love5)
Вакви ужасни загуби се голем тест за секој брак.Како што рече Марина,треба да има голема љубов во бракот за да се издржи сето ова.Во нашиот се докажа дека го има тоа-Љубовта!
Имам голема празнина во срцево која единствено делумно може да се пополни со bfp и по 9 месеци со (b4) Го молам Бог на мене и мм да ни ја исполни таа желба!

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Поддршка за нашата Пеперутка

Post by Lejla7 » 26 Jul 2012, 16:15

Ќе биде Пеперутка, немој ни најмалку да се сомневаш во тоа (a2) (a2) (a2)

Mamino_srce
Домашен член
Домашен член
Мислења: 872
Придружен: 27 Apr 2011, 22:26
Му се допанале: 103 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Поддршка за нашата Пеперутка

Post by Mamino_srce » 27 Jul 2012, 15:27

Пеперутка (a2) Не се сомневам воопшто (а немој ни ти) дека во најскоро време Господ ќе те благослови со едно (или две (smile) ) прекрасно совршено бебенце. Гушки

Одговори

Return to “Мајчинство”