Поддршка за нашата Пеперутка

Теми за мајчинството и мајките

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Bambi
Член
Член
Мислења: 229
Придружен: 29 Oct 2011, 12:19
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 16 пати

Re: Поддршка за нашата Пеперутка

Post by Bambi » 07 Jul 2012, 11:15

Peperutka можам само да ти кажам дека ти и твоето мало ангелче сте во молитвите на сите нас.Да биди силна и Господ Бог ќе ти помогне наскоро да си ги видиш своите bfp и да си донесеш на свет едно најубаво (b4) кое ќе биде твоја среќа и радост и ќе ти ја намали болката за твоето изгубено ангелче кое сега е со Бога.
Биди силна сите те сакаме и мислиме (l2) (l2) (l2) (l2) (l2)

kukli4ka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 415
Придружен: 19 Apr 2011, 16:35
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 13 пати

Re: Поддршка за нашата Пеперутка

Post by kukli4ka » 07 Jul 2012, 15:18

peperutka milicka (a2) (a2) (a2) ke go dobies svoeto cedo mnogu pobrzo od kolku sto mozes da zamislis,prodolzi da si takva silna,i mnogu ubava e taa pogovorka toa sto ne ne ubiva ne pravi posilni,i jas sum go doziveala toa (a2) (a2) (a2)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Поддршка за нашата Пеперутка

Post by Lejla7 » 07 Jul 2012, 15:56

Пеперутка (a2) (a2) (a2) (a2) (a2) (a2) Господ нека ти дава сила секогаш да си ваква позитивна и борбена (a2) (a2) (a2)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Поддршка за нашата Пеперутка

Post by Debora » 07 Jul 2012, 18:16

Пеперутка секое бебенце што ќе замине од овој свет оди на Небото кај Бог, немој ни да помислиш дека не е така. (a2) Твоето синче е на место полно со љубов, светлина и радост, а Бог нека ја исполни празнината што остана во вашиот живот и се молам што поскоро да ви даде ново бебенце што ќе остане со вас, очекувам наскоро да те видиме на списокот во дочекување и bfp . (a2) Не можам ни да ја замислам твојата болка, ама знам дека си силна и дека ќе се избориш. (bu)

Milly
Редовен член
Редовен член
Мислења: 302
Придружен: 10 Feb 2011, 20:21
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 15 пати

Re: Поддршка за нашата Пеперутка

Post by Milly » 07 Jul 2012, 18:48

Мила моја Пеперутка, само оној којшто поминал низ ваква болка може да знае како ти е. Откако дознав цело време те мислам и се молам за тебе и за твоето ангелче кое сега те гледа и чува од небото. Како што кажа Дебора, тоа е на место полно со љубов. Само продолжи да бидеш силна, Бог сигурно ќе ти подари уште многу, многу дечиња на кои ќе им се радуваш. Те гушкам силно, најсилно (a2) (a2)

Leandra
Нов член
Нов член
Мислења: 49
Придружен: 07 Feb 2012, 22:15
Им се допаднал: 3 пати

Re: Поддршка за нашата Пеперутка

Post by Leandra » 10 Jul 2012, 15:04

Peperutka....placam i ti pisam......!!!Zalam za tvojata zaguba,zalam za praznata soba!!!No veruvaj deka Gospod si ima plan za site nas!Ako tvoeto sonce ne beshe podgotveno za ovoj svet,tamu na neboto pod zakrila na Isus Hristos zivee negovata cista dusha!!
Veruvaj ako ja dobiese borbata za zivot,a imashe posledici od taa borba,ke beshe mnogu mnogu potesko....Prijatelka na majka mi imase dete so bolno srce i do negovata 7ma i toa nikogas ne zaigra slobodno so negovite vrsnici bez peleni na grbot koi non-stop mu gi menuvaa za da ne ispoti,zasto bese celo vreme i terapii so apcinja i negoviot krevok organizam ne mozese da podnesi novi apcinja protiv obicna nastinka.... dkolku samo bolka imashe vo seto toa...Zboruvam za istata sega,ima vtor sin,se vika DImitar koj e zdravo i silno dete,mnogu palavo i svoeglavo....
Zatoa PEPERUTKA,duri ti go kazuvam ova te guskam silno,najsilno......Zivotot e pred tebe kako sto i sama rece,ke si docekas polni race i seto ova ke bide zad tebe i luznite na tvoeto srce ke bledneat so polna brzina duri si go guskas tvojot nov Bozji dar!
Sega Isus Hristos ne odi do tebe,tuku te nosi vo racete i ke ti vdahni uteha i kako sto pominuva vremeto ke se spremis za NAJGOLEMA RADOST-BEBCE.I odvaj cekam da te citam togas i da ti ja osetam srekata!
Pozdrav IDNA MAMiCKE,,,,

malenaD
Домашен член
Домашен член
Мислења: 840
Придружен: 03 May 2011, 11:30
Му се допанале: 155 пати
Им се допаднал: 121 пати

Re: Поддршка за нашата Пеперутка

Post by malenaD » 11 Jul 2012, 15:07

Пеперутка силно те (kup) (kup) (kup) (kup) ,верувам дека твојата молитва господ веќе ја знае и дека набрзо ке ти подари (b4) ,а малото ангелче ке го чува и закрилува.
(l2) (l2) (l2) (l2)

TinaV
Редовен член
Редовен член
Мислења: 484
Придружен: 04 Nov 2011, 14:08
Им се допаднал: 3 пати

Re: Поддршка за нашата Пеперутка

Post by TinaV » 14 Jul 2012, 08:54

Пеперутка, искрено жалам за она што ви се случи. Господ да ви даде сила на тебе и сопругот да ја пребродите оваа загуба. Издржете, чувајте си ги силите и здравјето. Ќе дојдат подобри денови. Ќе си имате детенце, се ќе биде во ред. Само храбо чекорете напред.

marinela999
Домашен член
Домашен член
Мислења: 898
Придружен: 14 Jun 2011, 18:32
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 6 пати

Re: Поддршка за нашата Пеперутка

Post by marinela999 » 19 Jul 2012, 15:36

Peperutka мила, ја разбирам до некаде твојата тага и болка. Јас го изгубив моето бебе во 22 недела. И од моето срце дел отиде со него, исто како што ти имаш пишано. Еден дел секогаш ќе остане негов. Си викав среќа што имав купено само една облека, инаку ќе ми беше мн потешко. Тебе колку ти било тешко со сите работи...... Јас ќе ти кажам само дека со времето болката ќе се намалува. Твојот сопруг нека ти биде најголема поткрепа како и ти на него. Со времето повторно ќе се изградиш, повторно ќе собереш храброст и сила. мн ме радува што си пишала дека борбата продолжува. Браво, така и треба (a2) . Со тебе сме, нашата подршка нека биде една мала утеха. Искрено ти праќам мн сила да помине оваа тага, и да дојде нова радост, па заедно да се радуваме.Те гушкамммммм мила и јака девојко (a2) (a2) (a2) (love5)

ani4ka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 427
Придружен: 14 Jun 2012, 12:09
Му се допанале: 98 пати
Им се допаднал: 204 пати

Re: Поддршка за нашата Пеперутка

Post by ani4ka » 19 Jul 2012, 17:08

peperutka bas mi e zal (cry) (cry) bidete silni i Bog ke vi podari nova radost (prayer) (prayer) (prayer)

Одговори

Return to “Мајчинство”