Поддршка за нашата Пеперутка

Теми за мајчинството и мајките

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
kukli4ka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 415
Придружен: 19 Apr 2011, 16:35
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 13 пати

Re: Поддршка за нашата Пеперутка

Post by kukli4ka » 04 Jul 2012, 00:53

jas samo ke se potpisam na site prethodno napisani postovi posto stvarno nemam zborovi sto da ti kazam,osven deka mi e premnogu zal (sad1) (sad1) (sad1)

Trena
Редовен член
Редовен член
Мислења: 253
Придружен: 01 Nov 2010, 11:05
Им се допаднал: 4 пати

Re: Поддршка за нашата Пеперутка

Post by Trena » 04 Jul 2012, 02:13

О моја златна Пеперутка.............
Тешко и мачно и бескрајно болно е тоа што ти се случило.
Сите сме со тебе во овие најтажни денови од твојот живот.
Нека Господ го чува малиот ангел, а тебе да ти подари храброст и сила,како што може даима една жена за да истраеш.
Не постојат зборови за твојата утеха, нека биде со ангелите малата душичка!

bubuvce_84
Редовен член
Редовен член
Мислења: 251
Придружен: 30 Aug 2011, 18:47
Му се допанале: 13 пати
Им се допаднал: 28 пати

Re: Поддршка за нашата Пеперутка

Post by bubuvce_84 » 04 Jul 2012, 02:30

neeeeeeeeee nnnnneeeeeeeeeee ne Gospode zosto???? lee zosto morase da se sluci voa ,i sega so zosto vaka ni go zema
Ah peperutka jas placam i pisuvam kako i site ostanati, nie ne mozeme vo nitu eden slucaj da ti ja izbriseme ili pak namalime bolkata ,taa bolka e pregolema kolku i da si jak na vakvo nesto potkleknuvas
ve imame vo mislite i vo molitvite ,bidete si potkrepa so mazot ti ,ti bidi mu stolb nego, on tebe
covek prosto se krsi na vakvo nesto

Bambi
Член
Член
Мислења: 229
Придружен: 29 Oct 2011, 12:19
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 16 пати

Re: Поддршка за нашата Пеперутка

Post by Bambi » 04 Jul 2012, 09:43

Peperutka mila,nemam zborovi,se shokirav,nas na tvoite prijatelki forumdzivki ni e premnogu teshko a kako li ti e samo tebe mozam da si zamislam,bidi silna BOG SI GO ZEDE SVOJOT MAL ANGEL VO SVOITE PREGRATKI.Nie site ovde posakuvavme tvoeto milo najmilo da bide vo vashte pregratki no ete ufffffffff (cry) (cry) (cry) (cry) (cry) nemozam a da prestanam da placam.Bidi silna i ti i tvojot soprug......ke se (prayer) (prayer) (prayer) za vas !

Sashka
Администратор
Администратор
Мислења: 869
Придружен: 01 Oct 2009, 22:08
Му се допанале: 1150 пати
Им се допаднал: 550 пати

Re: Поддршка за нашата Пеперутка

Post by Sashka » 04 Jul 2012, 12:31

(cry1)
Немам зборови кои може да те утешат, се молам на Бог да ви даде сила, храброст и утеха, да ги залечи раните на вашите срца (a2)

malenaD
Домашен член
Домашен член
Мислења: 840
Придружен: 03 May 2011, 11:30
Му се допанале: 155 пати
Им се допаднал: 121 пати

Re: Поддршка за нашата Пеперутка

Post by malenaD » 04 Jul 2012, 14:00

Пеперутка,мила знам што и да кажам нема зборови што ќе ја намалат твојата болка,само сакам да знаеш дека сум со тебе,постојано мислам на вас ии се молам за вас. Господ нека ви дава сила и нека го чува малото ангелче . А јас силно те гушкам (kup)

Mamino_srce
Домашен член
Домашен член
Мислења: 872
Придружен: 27 Apr 2011, 22:26
Му се допанале: 103 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Поддршка за нашата Пеперутка

Post by Mamino_srce » 04 Jul 2012, 21:19

(cry1) (cry1) (cry1) Нека Господ ви даде сила и утеха во овој тежок и болен, најболен период. (a2)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Поддршка за нашата Пеперутка

Post by Peperutka » 07 Jul 2012, 10:58

" Она што нема да ме убие ќе ме направи посилна "-дури по оваа ужасна загуба ја сфатив вистинитоста на оваа поговорка.Навистина е така.
Чудни и непредвидливи се патиштата на Господ Бог кој на различен начин сите не става во искушение.Тој решил моето чедо да живее со Него на Небото каде се надевам дека му е убаво,да биде ангелче,од Небото да не гледа нас(мене и мм) и да ја чувствува таа голема љубов која сеуште ја имаме во нас само за него.Го молам Бог да ми го чува чедото,тоа нема никакви гревови,тоа е чисто како солза!
Со смртта на моето бебе замина и еден дел од мене,од моето срце кое никогаш нема да се врати и нема да биде целосно.Сјајот во моите очи делумно се изгуби.Болката ми ја распарчи душава а солзите се крвави.Мајчините солзи се крвави солзи!
Сите работи што ги имав купено за него,козметиката за бебиња,бебшката постелнина,сите негови алиштенца(а колку само имав купено бебешки работи) кои беа испрани,испеглани и наредени во фиока,креветчето наместено во спална,количката и транспортерот,сега сето тоа е во подрум а спалната остана празна иста како моето срце.Целата спална мирисаше на бебе!Како само се чувствував кога сето тоа го изнесував од спалната,тоа САМО јас и Бог знаеме!
Иако ми е многу тешко,мојата борба не застанува тука!Моите години се премногу малку за да се разочарам од животот и да кажам СТОП!Повторно започнува мојата борба за bfp ,колку е само убаво чувството да видиш bfp ,знаејќи дека во тебе расте нов живот,чувството е многу убаво!Со помош на Господ Бог повторно ќе ми се оствари оваа желба,верувам во тоа!
Господе мил и единствен помогни ми да ја издржам болката,чувај ми го чедото и подари ми друго на кое бескрајно ќе му се радувам!

Miki
Домашен член
Домашен член
Мислења: 600
Придружен: 09 May 2012, 17:27
Му се допанале: 33 пати
Им се допаднал: 133 пати

Re: Поддршка за нашата Пеперутка

Post by Miki » 07 Jul 2012, 11:06

Peperutka, многу ми е драго што пиша ... знаеш дека цело време те мислиме.
БРАВО за силата што ја имаш во овие мигови. Држи се!

detelina
Член
Член
Мислења: 239
Придружен: 03 Dec 2010, 02:09
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 11 пати

Re: Поддршка за нашата Пеперутка

Post by detelina » 07 Jul 2012, 11:13

Miki wrote:Peperutka, многу ми е драго што пиша ... знаеш дека цело време те мислиме.
БРАВО за силата што ја имаш во овие мигови. Држи се!
(a2) (a2) (a2) (a2) (a2) (a2) (a2) (a2) (a2)

Одговори

Return to “Мајчинство”