На колку години станавте мајка?

Теми за мајчинството и мајките

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Одговори
malenaD
Домашен член
Домашен член
Мислења: 840
Придружен: 03 May 2011, 11:30
Му се допанале: 155 пати
Им се допаднал: 121 пати

Re: На колку години станавте мајка?

Post by malenaD » 08 May 2012, 13:31

Јас станав мајка на 32год.

pepelaska
Нов член
Нов член
Мислења: 49
Придружен: 06 May 2012, 14:59
Им се допаднал: 1 time

Re: На колку години станавте мајка?

Post by pepelaska » 08 May 2012, 19:50

jas stanav majka na 19 godini na prvoto a na vtoroto na 24 godini (thumbup)

MirjanaT
Нов член
Нов член
Мислења: 16
Придружен: 30 Jun 2012, 13:02
Им се допаднал: 3 пати

Re: На колку години станавте мајка?

Post by MirjanaT » 30 Jun 2012, 15:58

jas stanav majka na 19, mojata kerka ima 2 meseci i uspesno si se snaogame so mas mi :)

Nate33
Нов член
Нов член
Мислења: 3
Придружен: 27 May 2012, 23:40

Re: На колку години станавте мајка?

Post by Nate33 » 30 Jun 2012, 20:19

Jas prvoto bebe go rodiv na 29 god, vtoroto go rodiv na 31 i tretoto go rodiv na 33 godini. Srekna mama sum :)

kukli4ka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 415
Придружен: 19 Apr 2011, 16:35
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 13 пати

Re: На колку години станавте мајка?

Post by kukli4ka » 15 Jul 2012, 14:17

na 29 :)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: На колку години станавте мајка?

Post by kit-kat » 15 Jul 2012, 22:26

Jas prvoto na 22 a ako ostanam bremena skoro vtototo ke bide na 29-30

konstantina 6
Редовен член
Редовен член
Мислења: 302
Придружен: 26 Mar 2012, 10:30
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 23 пати

Re: На колку години станавте мајка?

Post by konstantina 6 » 15 Jul 2012, 22:33

Prvoto na 26 godini, vtoroto zdravje na 32!!! (smile)

Hera
Домашен член
Домашен член
Мислења: 736
Придружен: 20 Nov 2010, 23:27
Му се допанале: 89 пати
Им се допаднал: 75 пати

Re: На колку години станавте мајка?

Post by Hera » 19 Sep 2012, 16:33

На 32 (smile)

Happy_Mommy
Домашен член
Домашен член
Мислења: 630
Придружен: 17 May 2011, 21:34
Location: USA
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 42 пати

Re: На колку години станавте мајка?

Post by Happy_Mommy » 20 Sep 2012, 02:51

Млада, млада мама сум. На 19 (smile) супер си се снаоѓам. Мислам дека не постои идеална возраст за раѓање и одгледување на бебуш. Кога дојде време горе-долу сите сме спремни (thumbsup)

Pcelka
Нов член
Нов член
Мислења: 75
Придружен: 18 Sep 2012, 22:56
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: На колку години станавте мајка?

Post by Pcelka » 20 Sep 2012, 19:38

Прв пат станав мамичка на 21 година а втор пат на 25 год здравје за трето ако одиме ке биде околу 30 dance

Одговори

Return to “Мајчинство”