На колку години станавте мајка?

Теми за мајчинството и мајките

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
lavanda
Нов член
Нов член
Мислења: 66
Придружен: 29 Jul 2012, 20:02
Им се допаднал: 11 пати

Re: На колку години станавте мајка?

Post by lavanda » 03 Oct 2012, 20:07

Na 32 prvoto, a se nadevam pred 45 ke go rodam i vtoroto (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1)
Sekogas postoi nadez (bu) (bu) (bu) naskoro da gi vidam bfp bfp

elence_01
Нов член
Нов член
Мислења: 22
Придружен: 15 Oct 2012, 12:09
Му се допанале: 4 пати

Re: На колку години станавте мајка?

Post by elence_01 » 15 Oct 2012, 15:31

citajki nekako ne vidov nekoja sredina kako mene ili se 18-19 ili 30-31
jas Baze go rodiv koga napolniv 26 god

ilovehim
Нов член
Нов член
Мислења: 18
Придружен: 11 Nov 2012, 19:16
Им се допаднал: 2 пати

Re: На колку години станавте мајка?

Post by ilovehim » 11 Nov 2012, 22:04

на 19 останав бремена а на 20 ќе го родам (smile)

Nadja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 445
Придружен: 26 Aug 2012, 19:03
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 52 пати

Re: На колку години станавте мајка?

Post by Nadja » 12 Nov 2012, 00:34

Na 24 godini.

BojanaS
Нов член
Нов член
Мислења: 41
Придружен: 10 Dec 2012, 20:24
Му се допанале: 15 пати
Им се допаднал: 8 пати

Re: На колку години станавте мајка?

Post by BojanaS » 13 Dec 2012, 17:09

На 26 години (thumbsup)

SIMONA
Редовен член
Редовен член
Мислења: 273
Придружен: 27 Nov 2012, 19:01
Му се допанале: 73 пати
Им се допаднал: 81 пати

Re: На колку години станавте мајка?

Post by SIMONA » 03 Jan 2013, 18:22

И јас на 19 останав бремена на 20 го родив,сега пак сме бремени!!! (joy) (joy) (joy) (на 22, а на 23 ке се испилка (b4) здравје боже)

Abigail
Нов член
Нов член
Мислења: 16
Придружен: 06 Mar 2013, 12:48
Им се допаднал: 3 пати

Re: На колку години станавте мајка?

Post by Abigail » 07 Mar 2013, 19:44

Na 23 godini go dobivme naseto prekrasno devojcence (smile)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: На колку години станавте мајка?

Post by Vesela » 08 Mar 2013, 09:28

33 год

Matea27
Домашен член
Домашен член
Мислења: 867
Придружен: 02 Feb 2011, 11:15
Му се допанале: 151 пати
Им се допаднал: 47 пати

Re: На колку години станавте мајка?

Post by Matea27 » 08 Mar 2013, 14:10

На 27,уште еден месец 28 ке наполнам (smile)

davidkjara
Редовен член
Редовен член
Мислења: 376
Придружен: 14 Jul 2012, 08:46
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 125 пати

Re: На колку години станавте мајка?

Post by davidkjara » 18 Apr 2013, 09:13

Na 29 godini (smile)najubavata imenka bez zamenka (love5)

Одговори

Return to “Мајчинство”