Првиот гинеколошки преглед по породувањето

Се што е поврзано со периодот после породувањето, закрепнување, совети за постпородилниот период итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Ariela
Нов член
Нов член
Мислења: 85
Придружен: 24 Nov 2014, 14:52
Му се допанале: 23 пати
Им се допаднал: 43 пати

Re: Првиот гинеколошки преглед по породувањето

Post by Ariela » 04 Apr 2015, 22:34

Fala ti happiness ete na taa moznost ne mi tekna
(thumbsup)

Neda_Jovan
Редовен член
Редовен член
Мислења: 384
Придружен: 18 Jun 2013, 14:40
Му се допанале: 362 пати
Им се допаднал: 155 пати

Re: Првиот гинеколошки преглед по породувањето

Post by Neda_Jovan » 14 Apr 2015, 09:35

Majki denes bev na prviot pregled po poroduvanje i se e ok osven sto pri poragjajot mi skinale ligament dole. Doktorkata mi rece deka po toa gleda deka bilo nasilno ragjanje i deka bi mozela da imam problemi so besika vo podocnite godini. No deka moze so kegelovi vezbi da se sredi
I na eho mi ja gledase matkata se e vrateno na mesto... pap test za dva meseca

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Првиот гинеколошки преглед по породувањето

Post by imambebe » 16 Apr 2015, 15:11

Kolku mi e krivo sto porano ne sum videla, izvini Ariela. Zaedno so pap testot me cinese 3000 i nesto.

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Првиот гинеколошки преглед по породувањето

Post by imambebe » 16 Apr 2015, 15:13

Se nadevam dosega si go sredila toa. Pozdrav.

Одговори

Return to “После породувањето”