Обичаи по раѓање на бебето

Се што е поврзано со периодот после породувањето, закрепнување, совети за постпородилниот период итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
ivvi<3
Редовен член
Редовен член
Мислења: 277
Придружен: 11 Mar 2015, 17:40
Му се допанале: 42 пати
Им се допаднал: 134 пати

Re: Обичаи по раѓање на бебето

Post by ivvi<3 » 23 May 2015, 23:21

Пошто нели, многу подобро е да се изгребе бебето по лице :) Ние од почеток сечиме нокти и не правевме ама баш никакви обичаи :)

Одговори

Return to “После породувањето”