Килажата после породувањето

Се што е поврзано со периодот после породувањето, закрепнување, совети за постпородилниот период итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2252
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 933 пати
Им се допаднал: 1188 пати

Re: Килажата после породувањето

Post by sweety » 27 Nov 2015, 20:53

во бременоста се поправив вкупно 13 кг. од 61кг на 74кг, после две недели од пораѓајот 67 имам уште шест инаку јадам и пијам доста течности и обавезно три оброка оти малата ја дојам за млекце ми е да има, а за мојата килажа има време.

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2252
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 933 пати
Им се допаднал: 1188 пати

Re: Килажата после породувањето

Post by sweety » 02 Feb 2016, 12:54

пред да направиме 40 дена јас ја имав вратено старата килажа, дури сега сум и послаба имам 59 кг. браво за мене (cl) (laugh1)

Acika
Нов член
Нов член
Мислења: 15
Придружен: 29 Apr 2014, 14:01
Му се допанале: 23 пати
Им се допаднал: 1 time

Re: Килажата после породувањето

Post by Acika » 02 Feb 2016, 14:54

Качив 8кг од 66 на 74.после пораѓај имав 70кг и потоастигнав до 68 но никогаш не внимавав нешто посебно што јадам. Сега останав бремена со 68 веќр имам 70 па ќе видиме овој пат како ќе одат работите.

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Килажата после породувањето

Post by Lena_nela » 02 Feb 2016, 20:08

Останав бремена со 59.5 до породување се поправив некои 9кг. и имав 68.7 и по породување имав 59 кг.Неможев и сама да се изначудам каде отидоа КГ. (w1) (thumbsup)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1151
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 733 пати

Re: Килажата после породувањето

Post by sunshine_2012 » 02 Feb 2016, 21:45

Лена Нела браво за тебе, а и за сите погоре, па ептен сте супер вие. Јас за пред да останам бремена бев 54кг. се поправив скоро 15 кг. бегнекаде 67- 68кг
после прагај бев 62 и сега сум 61 никако да симнам кг. а толку ми смета стомакот. ке морам да вежбам инаку спас немам, јас после третото трчав и тоа многу ми помогнадаослабам, планирам да трчам повторно кога ке се потстопли времето. ајде со лесно нека ни е намалување килажа. хе хе хе (rolll)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1418
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1551 пати
Им се допаднал: 905 пати

Re: Килажата после породувањето

Post by SMESKO » 29 Apr 2017, 14:43

Килажата за среќа е истата како пред да останам (t3) .Одма се вратив во колосек и онака не бев поправена многу само 13 кг.

Одговори

Return to “После породувањето”