Сакам што сум жена затоа што...

Општи теми за жената, размислувања за жената...

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Сакам што сум жена затоа што...

Post by Lady D » 08 Nov 2010, 21:52

Многу ти благодарам Срцка, сите Господ да не’ благослови со таква среќа (a2)

Ana.I
Домашен член
Домашен член
Мислења: 523
Придружен: 27 Oct 2010, 22:03
Им се допаднал: 8 пати

Re: Сакам што сум жена затоа што...

Post by Ana.I » 11 Nov 2010, 17:50

kako vikaat mazot e glavata vo familijata,ama zenata e vratot,bez nejze glavata ne moze ni da se pomesti-da se nasalime malku ...

Site karakteristiki za edna licnost moze da gi poseduva i dozivee i mazot i zenata osven edna-MAJCINSTVOTO,mazot nikogas nema da go dozivee cuvstvoto kako e da go nosis svoeto bebe vo stomaceto,custvoto da donese takvo bogatstvo na svet,zatoa se raduvam sto sum zena

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Сакам што сум жена затоа што...

Post by Lady D » 11 Nov 2010, 23:41

[quote="Ana.I"]kako vikaat mazot e glavata vo familijata,ama zenata e vratot,bez nejze glavata ne moze ni da se pomesti-da se nasalime malku ...

Зошто да се нашалиме, па така е ! (laugh1)

Happy_Mommy
Домашен член
Домашен член
Мислења: 630
Придружен: 17 May 2011, 21:34
Location: USA
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 42 пати

Re: Сакам што сум жена затоа што...

Post by Happy_Mommy » 25 Aug 2011, 05:02

Ne sum razmisluvala na ovaa tema. No odkoga doznav deka sum bremena vistina se pocuvstvuvav srekna sto sum zena ... (bu)

Bela
Домашен член
Домашен член
Мислења: 612
Придружен: 22 Sep 2011, 20:26
Му се допанале: 18 пати
Им се допаднал: 33 пати

Re: Сакам што сум жена затоа што...

Post by Bela » 11 Oct 2011, 15:45

Sakam sto sum zena i srekna sum sto sum zena, bidejki samo zenata moze da stane majka, i kako sto vikas happy-mum najsrekna zena e onaa sto stanala majka. Se nadevam deka vo najskoro vreme site ke stanime majki i ke bidime najsreknite zeni na cel svet dance dance dance

Mamino_srce
Домашен член
Домашен член
Мислења: 872
Придружен: 27 Apr 2011, 22:26
Му се допанале: 103 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Сакам што сум жена затоа што...

Post by Mamino_srce » 07 Sep 2012, 21:53

Сакам што сум жена затоа што можам да ги искажам своите емоции поразлично од некој маж, што можам да се оправдувам со хормони и што уживам кога се враќам од фризер. А мажите тоа не можат. (re)

Сакам што сум жена бидејќи можам да ги правам сите тие работи што жените ги прават и уживаат во нив. Од средување до купување, па благослов да донесеш живот на овој свет, па да се грижиш за него, да го раснеш и израстеш, да те некој сака и обожава, да се тој неко грижи за тебе, да бидеш мудра и да имаш големо срце и свашта нешта што може една жена да има и биде.

kukli4ka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 415
Придружен: 19 Apr 2011, 16:35
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 13 пати

Re: Сакам што сум жена затоа што...

Post by kukli4ka » 17 Oct 2012, 23:48

sakam sto sum zena zatoa sto samo zenite go imaat onoj blagoslov da bidat MAJKA (a2) I daj boze site zeni na planetava da go osetat toj blagoslov..... (a2)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Сакам што сум жена затоа што...

Post by Vesela » 23 Apr 2013, 10:32

сме мајки, хабри, имаме ПМС, од ништо правиме нешто, снаодливи, моќни, ............ние сме светот (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1)

dream4baby
Нов член
Нов член
Мислења: 64
Придружен: 21 Jan 2015, 00:59
Му се допанале: 24 пати
Им се допаднал: 24 пати

Re: Сакам што сум жена затоа што...

Post by dream4baby » 27 Jan 2015, 22:37

....nosam srce pod moeto srce koe bilo raneto, skrseno na sitni parcinja, ozdraveno no so luzni i sega edno malo ZRNCE nadez ima mok da gi iszbrise site luzni i da cuka kako novo (s) (m)

Одговори

Return to “Жена - разно”