Чевлички за нашите најмили

Општи теми за деца, кои не ни се опфатени во претходните подфоруми.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Annabel
Редовен член
Редовен член
Мислења: 490
Придружен: 09 Nov 2009, 21:21
Им се допаднал: 13 пати

Чевлички за нашите најмили

Post by Annabel » 23 Dec 2009, 12:15

Од каде купувате чевлички за вашите деца?

Ние досега купуваме само Цицибан од Пеко, и едни чизмички од Паломино од Соравија.
Од Цицибан сме многу задоволни, удобни се и меки и обично ги купуваме на попуст од колекција од претходната година, која секогаш е слична со моделите од новите колекциии.

Како ги бирате чевличките?

Ние проверуваме така што кога ќе ги облече да има отприлика празен простор од еден прст зад петичето кога ножето целосно ќе го турне напред.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Чевлички

Post by Debora » 25 Dec 2009, 14:13

Не ми текнуваше името и сега се сетив (laugh1) , на внука ми обично и купуваат чевлички на Кеги, мислам дека се слични на Цицибан.

Annabel
Редовен член
Редовен член
Мислења: 490
Придружен: 09 Nov 2009, 21:21
Им се допаднал: 13 пати

Re: Чевлички

Post by Annabel » 25 Dec 2009, 14:26

Не сум купила до сега, ама и други ми ги пофалиле..дефинитивно ќе ги пробам.

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Чевлички

Post by Petra » 25 Dec 2009, 16:15

И јас секогаш и купував чевлички на Кеги. Сега понекогаш носи и друга фирма ако и одговараат. Од Кеги сум задоволна и секогаш ги земавме едно бројче поголеми зошто за многу брзо време и стануваа точни.

Baby
Нов член
Нов член
Мислења: 4
Придружен: 25 Jun 2010, 10:48

Re: Чевлички

Post by Baby » 26 Jun 2010, 20:59

nie imavme paticinja na primigi, sandalcinja od ... ne mi teknuva ...imaat prodavnca vo p planet za obleka i ima cevlicki za bebinja, na sandalcinjata pisuva albini ...lele...aj potsetete me kako se vikase prodavnicata?! potoa imavme cizmicki od ciciban i resivme da ne frlame pari na nesto sto go nosi edna sezona no sepak da e kvalitetno, i na saem i kupiv kondur-sandali od frodo 800 i nesto denari, sega kupivme gumeni sandali za na odmor od raider 800 den , i ke vidime za v esen i v zima.

mamamama
Нов член
Нов член
Мислења: 54
Придружен: 25 Mar 2013, 21:17
Му се допанале: 24 пати
Им се допаднал: 10 пати

Чевлиња за првите чекори

Post by mamamama » 12 Mar 2014, 21:46

Ве молам за совет какви чевлиња му купивте на вашите најмили за првите чекори?ортопедски или...позз

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Чевлички

Post by kit-kat » 13 Mar 2014, 07:37

Мамамамма тука те префрлив мислам побеќе ќе најдеш,
И ние на синко од Цицибан му земавме и сеуште зимските чизми од Пеко ги земаме.
А за првите чекори најважно е да бидат ортопетски.цицибан, Кеги...

Crnokosaa
Домашен член
Домашен член
Мислења: 572
Придружен: 11 Nov 2012, 22:16
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 236 пати

Re: Чевлички за нашите најмили

Post by Crnokosaa » 13 Mar 2014, 15:36

Majki koga se kupuvaat anatomski/ortopedski cevlinja za bebinjava. Mojov e 6 mes i pocnav da go stavam vo dubak po malku, bos po corapcinja .. Koga ke pocni da patka treba da mu kupam ?? :)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Чевлички за нашите најмили

Post by sunshine_2012 » 26 Mar 2014, 22:52

Јас искрено на првиот син не сум обрнала внимание за чевличињата има многу убаво оформена нога, и најважно ми беше да е бос, значи кога сме дома сите се боси, дури и чорапи несакаат. е сега ако веке купуваш кондурка за бебе на пример најк или адидас, и тоа е скапо па подобро да додадеш уште 500 ден екстра да купис цевлиод цицибан ортопедски се и баш се убави. На второто дете поради проблемите од рагање со стапалата кога почна да лазе му зимав медицински кондури со упот од ортопед. но сега кога му поравевме операција во Ск на прстето ортопедот хирург што го виде ми рече дека само од цицибан да сум му земала и да ги носи нон стоп. и тоа сега само цицбанкупувам за него, малото пак му земав едни од Америка Land's end. Сега му зедов патики адидас што е на попуст. па скапи се за маливе патиките.
се надевам ке си најдете нешто што вас ви се допага.

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Чевлички за нашите најмили

Post by Peperutka » 30 Mar 2014, 17:14

Pravev muabet so edna prijatelka koja mi rece deka NIKAKO ne treba na bebe da se kupuvaat ortopedski cevlicinja.
Dokolku bebeto nema nikakov problem so stapaloto,ima ubavo oformena noga,treba da se kupat cevlicinja so ramna vloska a ne ortopedski,taka samo nepotrebno ke mu se napravi problem.Dokolku ima problem so stapaloto,samo togas se kupuvaat ortopedski.
Kakvo e Vaseto iskustvo?

Одговори

Return to “Разно за децата”