Бисерчиња

Општи теми за деца, кои не ни се опфатени во претходните подфоруми.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Бисерчиња

Post by Happy^_^ » 11 May 2013, 18:29

А јас да ви кажам бисер од мене кога сум била 4 години. Уште од мала сум знаела како се прават деца, секогаш ми ја кажувале вистината. Сме биле на гости кај куќни пријатели, жената има уште 3 сестри. И јас не знам од кај ми текнало сум и рекла: "колку убаво што сте си 4 сестрички, ретко кој има во градов толку такво семе" ццц сите се изначудиле а и јас се чудам до ден денес како ми текнало :) ама ете уште пд тогаш сум ги обожавала фамилиите со многу деца :)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Бисерчиња

Post by Vesela » 30 May 2013, 12:50

Морам да ви кажам денес синко колку ме насмеал. Ми се јавува на телефон целиот вознемирен. Што е работава му велам. Едно девојче ХХХХХ е вљубена во мене , ми вели. Е, ако де велам, од каде знаеш дека е вљубнеа. Ме бака во образ. Опааа, па тоа е баш убаво, и ти што направи му велам? И тој ми вели: до сега го миев образот со сапун да не ми стои бакнежот!!!!! (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Бисерчиња

Post by kit-kat » 31 May 2013, 20:12

Ова на Весела ме потсети на бисерот на синко пред некој месец,на тема љубов.
Доаѓа разочаран и ми вика мама јас немам веќе девојка (scared) А јас глумам паника и му велам зошто што стана со ХХХ.А таа му беше „девојка од градинка,па прво и второ)
Па вели сака многу да е главна.Сака само газдарица и кралица,да биде во игрите,а не помошничка или слугинка (laugh1)
Па ми вели како може мама таква девојка да работи се што ти работиш (w1)
Па сега видете како си планираат и си бираат од мали. (rolll)

Ама не се секирајте,пак се „смириле„исекој ден дома ми доаѓа

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Бисерчиња

Post by Vesela » 04 Jun 2013, 12:34

Златни се овие нашиве бисерчиња. Кога сме кај раѓањето, сино ми вели како сум роден. И јас му кажувам дека бил 9 месеци кај мама во мешето, и кога дошло времедокторот ја успал мама со една инекција и од мешето те извадиле тебе. Аха, вели тој, отами е јасно, ама не ми е јасно како влегов во мешето????!!!
(w1) (w1) (w1) (w1) (w1) (w1) (w1) (w1) , (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) , јас кога поцрвенев булка. И му велам па беше прво малку кај тато, и малку кај мене и од двата дела натана ти. е добро де , ама не ми ми е јасно како влегов во стмакот????. И јас тука почнав нешто туц, муц , да плеатам приказни , среќа дојде мајка ми па подазборави. Ама не за долго, очекувам повторно да ме праша. Какко да му објаснам????? (scared) (scared) (scared) (scared) (laugh1) (laugh1) (laugh1)

Одговори

Return to “Разно за децата”