Гушкање со децата

Општи теми за деца, кои не ни се опфатени во претходните подфоруми.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Гушкање со децата

Post by Petra » 05 Sep 2010, 13:54

Колку често се гушкаме со децата? Гушкањето е еден од начините преку кој ја изразуваме нашата љубов. И дали тие сакаат гушкање?
Јас многу се гушкам со мојата ќерка. И кога беше бебе, поголемка и сега многу си ја гушкам. Јас не можам да бидам до неа, а да не ја гушкам :smile: Понекогаш не е расположена за гушкање па ќе ми рече да ја оставам и секако го почитувам тоа. Но добро е тоа што тоа многу ретко се случува. Инаку се гушкаме на разни начини си имаме нежно мирно гушкање, мечкино и како кутриња. :grin:
Понекогаш сама ќе ми рече ај мечкино гушкање и јас ја задевам, ја превртувам по креветот и викам хохохохо. Не е дива, сака да се гушка.

Simonova
Нов член
Нов член
Мислења: 73
Придружен: 16 Nov 2009, 22:48
Им се допаднал: 1 time

Re: Гушкање со децата

Post by Simonova » 05 Sep 2010, 21:41

Со поголемата ретко се гушкаме од причина што уште кога беше мала беше многу плачливо бебе и проблематично за чување а јас така тоста испаничена "изумив" дека треба гушкање па така таа навика ја немаме, со неа се разбираме со убави зброви iа со малово само тоа правиме!!! само се гушкаме и милуваме. Малечко е ама секогаш кога ја држам во раце секогаш сме гушнати, како навика и стана и си бара срцкото.

Mamino_srce
Домашен член
Домашен член
Мислења: 872
Придружен: 27 Apr 2011, 22:26
Му се допанале: 103 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Гушкање со децата

Post by Mamino_srce » 16 Sep 2012, 18:56

Нон стоп сме гушнати (lovet)

Pcelka
Нов член
Нов член
Мислења: 75
Придружен: 18 Sep 2012, 22:56
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: Гушкање со децата

Post by Pcelka » 24 Sep 2012, 12:56

Цело време се гушкаме и со двете дечиња а на дада најомилено и е кога се гушкаме сите тројца ја мм и она ама сега и малиот го вклучуваме во групното гушкање, тогаш сите се смееме и викаме ГуШКАЊЕЕЕЕЕЕ а дадичка просто ужива во тоа и најинтересно ми е кога со мм нешто сме подналутени она вика маме тато ајде да има ГУШКАЊЕЕЕЕ (kup)

konstantina 6
Редовен член
Редовен член
Мислења: 302
Придружен: 26 Mar 2012, 10:30
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 23 пати

Re: Гушкање со децата

Post by konstantina 6 » 24 Sep 2012, 14:23

Sega bash koga go ostaviv na uciliste, siiilnooo me gusna..ic ne mu e sram od drugarcinjata...epteeen e maza (love5)

lavanda
Нов член
Нов член
Мислења: 66
Придружен: 29 Jul 2012, 20:02
Им се допаднал: 11 пати

Re: Гушкање со децата

Post by lavanda » 24 Sep 2012, 14:25

mnogu cesto i koga sme radsoni i koga sme tazni (kup) (kup) (kup) (kup)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Гушкање со децата

Post by kit-kat » 19 Oct 2012, 21:38

Син ми е доктор за гушкање.Со сите блиски се гушка многу е милозлив.А со мене немам зборови
Повеќе гушки и бакнежи добивам од него во денот отколку што имам влакна на косата.
Исто како Коки,нашколо кога го оставав пред сите по 100 пати ме гушкаше како да заминувам негде.
Затоа сега оди со мм или сам ама ритуалот гушкање го правиме во двор.
А јас поучена од дедо ми да не го разгалуваш детето сакај го со срцето а со устата карај го и гушкај го ноќе(Од страв дека е еден да не се разгали)го гушкам откако ќе заспие и тоа мноооогууууу

kukli4ka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 415
Придружен: 19 Apr 2011, 16:35
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 13 пати

Re: Гушкање со децата

Post by kukli4ka » 20 Oct 2012, 00:05

da ne recam non stop koga e budna ja imam izgnjaveno,mislam deka koga ke pocne da razbira ke bega od mene :))

Neda
Нов член
Нов член
Мислења: 64
Придружен: 02 May 2012, 13:49
Му се допанале: 60 пати
Им се допаднал: 18 пати

Re: Гушкање со децата

Post by Neda » 20 Oct 2012, 14:23

Guskanje...na kilo!!!! So sin mi se guskame sekoj den po cel den (rad)
Toj e mamina maza i se umilkuva na site drugi...osobeno navecer koga zaspiva do mene saka da se ututka do mene ili do mojata glava ili raka i taka zaspiva. Oseka koga ke stanam, pa ne retko se budi i place da se vratam nazad i bara uste (bu) Sonce mamino

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Гушкање со децата

Post by Petra » 27 Oct 2012, 21:46

Мене малку ме одбегаваат за гушкање. (smile) Кога сме излезени некаде имам навика да си ја гушнам и ме прекорува некогаш ако има некој во близина што го знае: мамо ма не сум мала. Што да правам си ја пуштам раката. Ќе треба повеќе да внимавам да не правам нешто што би направило непријатно да се чувствува. А и дома веќе нема многу гушкање. Ах...Момичка е веќе. (smile) (love5)

Одговори

Return to “Разно за децата”