АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА

Post by Debora » 28 Aug 2013, 18:26

Лек против ешерихија

Сосојки:
-25 dkg корен од магдонос
-25 dkg лимун со кора
-20 dkg мед
-2 dcl маслиново масло


Korjen peršina oprati, pa samljeti na mašinu, a isto tako i limun. Sve ZAJEDNO izmiješati, u to staviti 20dkg meda i 2 dcl maslinovog ulja. Spremiti u čistu staklenku.

Posluživanje

Uzimati jednu veliku žlicu prije doručka, jednu prije večere, dok se sve ne potroši.

Poslije uzimanja lijeka napraviti nalaze. Ako ima još bakterija, lijek ponoviti još jednom dozom.

http://www.coolinarika.com/recept/lijek ... chie-coli/

saska075
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1714
Придружен: 17 Apr 2012, 19:48
Му се допанале: 335 пати
Им се допаднал: 614 пати

Re: АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА

Post by saska075 » 28 Aug 2013, 18:30

ЕФИКАСЕН ДОМАШЕН ЛЕК ПРОТИВ КАНДИДА

Потребни состојки:
1 чаша јогурт
2 чешниња лук
1 морков
½ лажичка свеж ѓумбир
½ лажичка цимет

Подготовка:
Изрендајте ги морковот, лукот и ѓумбирот и додадете го во јогуртот. На сместата додате го циметот и оставете малку да отстои.

Се препорачува да се консумира еднаш дневнo
http://mkd-news.com/efikasen-domashen- ... v-kandida/

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА

Post by Debora » 12 Sep 2013, 21:56

Храни со антиканцерогени својства http://www.greenmedinfo.com/guide/healt ... r-research

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА

Post by Debora » 16 Sep 2013, 20:41


Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Болеста на нашите родители

Post by Debora » 15 Oct 2013, 15:14

ripcence wrote:Дали некој од вас слушнал за "тоталната терапија" на Rudolf Breuss ?
Има и сведочење од пациенти кои успешно се избориле со ракот, леукемија... ја имав книгата дома, ама ја дадов некому.
еве линк (ако несмее да се постира бришете)
http://drzivkov.blogspot.com/2012/02/ru ... apija.html
Еве ја книгата од Бројс во ПДФ формат, кој сака да си ја симне http://www.scribd.com/doc/65630960/Rudo ... a-Terapija

ma4ee
Нов член
Нов член
Мислења: 16
Придружен: 28 Jan 2013, 17:15
Му се допанале: 12 пати
Им се допаднал: 2 пати

Re: АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА

Post by ma4ee » 06 Feb 2015, 15:37

здраво девојки ... вака баба ми се оперира од рак на дојката летото и до сега примаше хемотерапија ... последниов пат кога била некоја жена и кажала за некој лек со пченка и мед и уште некои работи и требало све да се сомели ... и сеа не може да се сети кој беа другите производи .... случајно да имате слушнато за тој лек?? да ги знаете состојките??

anonimna123
Член
Член
Мислења: 147
Придружен: 27 Nov 2014, 00:06
Им се допаднал: 9 пати

Re: АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА

Post by anonimna123 » 06 Feb 2015, 15:53

Na mene za zeludnikot mnogu mi pomaga koga posle dorucek ke izedam edno jabolko

Одговори

Return to “Здравје - општо”