АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 860 пати

Re: АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА

Post by belomorka » 11 Aug 2013, 09:38

белла мила јас исто така имам проблеми со желудникот, немам хеликобактери, не сум се ни снимала со гастроскопија, ама ми имаа препишано метеоспазмил, за болки и надуеност и да ти кажам ептен ми помогна.
деборче само да го најдам линкот и одма го пишувам.

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 860 пати

Re: АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА

Post by belomorka » 11 Aug 2013, 09:44

http://zelenenovine.wordpress.com/ ova e glavniot sajt i vo Zelena apoteka se naoga tekstot za petrolejot.

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 860 пати

Re: АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА

Post by belomorka » 14 Aug 2013, 13:15

Велешанки а дали сте слушнале за Роза Басарова Траварката од Велес? на фб прочитав ептен позитивни текстови. ако некој слушнал од вас ве молам кажете.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11040
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5832 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Re: АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА

Post by Debora » 14 Aug 2013, 13:27

Јас не сум слушнала. (confus)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА

Post by Happy^_^ » 14 Aug 2013, 23:09

Јас ова го најдоб беломорче
https://www.facebook.com/roza.travar

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 860 пати

Re: АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА

Post by belomorka » 14 Aug 2013, 23:23

da be mila и ме адна за френд ама никој не чул за неа, и затоа ми е чудно и пп ми пушти. да пројде другиот петок на мајками терапијата и ке одаб дефинитивно со сите резултати

NadicaG

Re: АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА

Post by NadicaG » 14 Aug 2013, 23:48

знете ли нешто за алергија од сонце,ме фати од колата кога патувавме во 15ч и овие денови пијам некој апчињаантихистаминик и се мачкам ,но не поминува,утре ќе одам кај мојата лекарка,еднаш кога добив ми препиша една смеса што се прави во аптека на лице место и се мачка.....некој природен лек да не знаете?

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 860 пати

Re: АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА

Post by belomorka » 15 Aug 2013, 07:20

јас секогаш имам алергија од сонце кога одам на мора и обавезно пијам лоратадин и м исе повлекува.

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Болеста на нашите родители

Post by ripcence » 22 Aug 2013, 00:08

Дали некој од вас слушнал за "тоталната терапија" на Rudolf Breuss ?
Има и сведочење од пациенти кои успешно се избориле со ракот, леукемија... ја имав книгата дома, ама ја дадов некому.
еве линк (ако несмее да се постира бришете)
http://drzivkov.blogspot.com/2012/02/ru ... apija.html

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11040
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5832 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Re: АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА

Post by Debora » 22 Aug 2013, 00:46

Го префрлив постот тука, фала ти за информацијата. Смее да се постираат линкови (не спам и реклами се разбира, ама тоа се гледа од далеку кога е така (smile) ) а и баш добро е да се наведе изворот за да знаеме од каде е текстот. (smile)

Одговори

Return to “Здравје - општо”