Таблети за слабеење

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
NadicaG

Таблети за слабеење

Post by NadicaG » 01 Oct 2013, 16:23

Ne mozev da najdam priblizna tema,zatoa se odluciv da otvoram nova teme
Imam edna dilema dali da pocnam so apcinja za slabeenje,ima mnogu pozitivni iskustva,no ima i takvi sto imale posledici posle toa.
Vase mislenje vo vrska so ova,sakam da gi probam SLIMELINE tabletite
da naracam Slimline advans i fat bern vo kombinacija,dali nekoj od vas gi piel i kako bil zadovolen?

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Таблети за слабеење

Post by Vesela » 01 Oct 2013, 16:57

Лани по препорака на золва ми купив едно пакетче од Слим лајн. Само што ги купи на телевизија рекоа дека се штетни и дека се забранети, поради проблеми кои ги предизвикуваат какоа тахикардија, виско притисок, отоци.....И од страв не почнав да ги пијам. Золва ми немаше проблеми. така да како ги купи ги фрлив. Велат дека новиве се доби нема проблем.

NadicaG

Re: Таблети за слабеење

Post by NadicaG » 01 Oct 2013, 17:03

e bas mi olesna (smile)

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Таблети за слабеење

Post by Радост » 01 Oct 2013, 17:26

Само чести контроли за бубрезите, барем јас такво искуство слушнав.

anabejbi
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1522
Придружен: 21 Nov 2012, 17:19
Му се допанале: 462 пати
Им се допаднал: 850 пати

Re: Таблети за слабеење

Post by anabejbi » 01 Oct 2013, 19:02

Јас до пред 4-5 години се што имам слушнато за слабеење сум пробала, таблети, шејкови и сл и можам да ви кажам дека нема ништо подобро од регулирање на тежината со одреден режим на исхрана кој на вас пред се ќе ви одговара и физичка активност. Со години се борев со килажата ќе ослабев 5-6кг а ќе качев 8-10, и верувајте се е во мозокот и најбитен е појадокот да не се прескокнува, по можност овошје за доручек а за ручек и вечера да не се мешаат протеини со скроб. на ваков начин постепено без гладување и со вежбање верувајте дека за прв пат симнав доста килограми и што е најбитно останав бремена на спонтан циклус за прв пат без хормони.
Така да лично сум против таблети и строги диети, подобро е постепено да се губи килажата од 2 до макцимум 4 кг месечно отколку нагло слабеење.

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Таблети за слабеење

Post by Happy^_^ » 01 Oct 2013, 19:58

И јас сум против таблети :) којзнае од што се составени.
Другарка ми знам имаше проблеми.

Miki
Домашен член
Домашен член
Мислења: 600
Придружен: 09 May 2012, 17:27
Му се допанале: 33 пати
Им се допаднал: 133 пати

Re: Таблети за слабеење

Post by Miki » 01 Oct 2013, 20:38

Nadica...vo ovaa faza najmalku shto ti treba e uste edna hemija vo organizmot shto nemash pojma na shto kje ti udri, pa posle da se cudish od shto ti se poludeni hormonite. Ako celta ti e da oslabes, potrudi se da se fokusirash na pozdrav nacin, em kje ti dade druga preokupacija em kje ti vlijae pozitivno na cel organizam i kje se podgotvish za slednite cekori na povekje nivoa. Zdrava ishrana, zdravi naviki i fizicki aktivnosti imaat mnooooogu povekje pozitivni strani i rezultati od gubenjeto kilogrami.
Nishto vredno ne se pistignuva preku nokj i bez trud....bash mrazam vakvi raboti :(

Rairona
Нов член
Нов член
Мислења: 3
Придружен: 17 Mar 2015, 10:16

Јас сакам да ослабам, молам дајте ми совет.

Post by Rairona » 17 Mar 2015, 10:24

Здраво од мене. Има ли некои кој за знае нешто за производ за отлсбване reductan. Од мој пријател слушнав за него и сакаат да знаат повеќе за него. Благодарам.

marijaz
Член
Член
Мислења: 117
Придружен: 16 Nov 2014, 21:58
Им се допаднал: 19 пати

Re: Јас сакам да ослабам, молам дајте ми совет.

Post by marijaz » 17 Mar 2015, 14:22

Nautro ovosje,rucekot i vecerata ednolicna ista ishrana kako rucekot taka vecerata. So vakva ishrana ima golem rezultat.A za ovii preparati ne sum slusnala, moe mislenje i da se efikasni, otkako ke gi prekines za kratko ke gi vratis izgubenite kg. Srekno..

eri
Член
Член
Мислења: 212
Придружен: 04 Dec 2013, 11:11
Му се допанале: 49 пати
Им се допаднал: 60 пати

Re: Таблети за слабеење

Post by eri » 15 Apr 2015, 13:16

Sega vidov deka ima tema za tableti za slabenje?
Nade gi imas probano Slime line tabletite?/ ili pak nekoja od vas dali ste slusale nekoe pozitivno iskustvoo..

Одговори

Return to “Здравје - општо”