Фитнес

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Фитнес

Post by Debora » 07 Jan 2010, 22:07

Порано редовно вежбав, сега не. Остаток од старите времиња кога вежбав ми е што брзо можам да се враќам во форма. Ама никако да почнам пак. Да се запишам некаде на фитнес, нема да ми се оди за да се мачам таму. Си чувам тегчиња зад креветот. (rolll)
Размислувам за Орбитрек. Малку ми е скапичок, па не сакам да биде уште една промашена инвестиција.
Вежбате ли и што? Што мислите за Орбитрек?

Kjara
Модератор
Модератор
Мислења: 439
Придружен: 11 Nov 2009, 17:48
Им се допаднал: 6 пати

Re: Фитнес

Post by Kjara » 07 Jan 2010, 22:11

Orbitrek???? Mnogu dobra naprava za cuvanje na alista mesto zakacalka (rolll) (rolll) (rolll) Lele go imav doma ( mislam kaj majka mi i tatko mi ), dodeka vezbav super bese ama edno vreme prestanav i pocnav tasnite da si gi redam tamu (rolll) Inace sala na strana epten e dobar. Samo Debora ako mislis da go kupis ima slicen na nego , ke go vidis na www.bidifit.com.mk , okolu 10.000 e mislam i ima mali tegovi.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Фитнес

Post by Debora » 07 Jan 2010, 22:22

Kjara wrote:Orbitrek???? Mnogu dobra naprava za cuvanje na alista mesto zakacalka (rolll) (rolll) (rolll)
Ова и мене ме загрижува. Скапа закачалка. Се договаравме со сестра ми да си купиме еден, ама да не го снајде истата судбина. (confus)
А викаш ако го користиш дека е добар. Седечкиов начин на живот, секако не е добар.

Annabel
Редовен член
Редовен член
Мислења: 490
Придружен: 09 Nov 2009, 21:21
Им се допаднал: 13 пати

Re: Фитнес

Post by Annabel » 08 Jan 2010, 08:55

ММ го купи од еден колега од Велес на старо за 5.000,00 мкд пред 5 години. Јас се имам качено 5 пати до сега а мм 10 пати. Додека ни беше во спалната и ние го користевме за закачување облека, па го ставивме во дневната демек за вежбање. Сега не го ни приметуваме дека е тука, само ни стана дел од инвентарот (smile)

Сепак мислам дека зависи од вољата...

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Фитнес

Post by Debora » 08 Jan 2010, 11:10

Ова на старо ми се виде како интересна идеја и побарав на пазар3. Е сега тој што го гледав досега беше елит, а тука гледам некој платинум. Какви се вашите?
Сум слушала дека некои се добри, а некои не баш.
Интересно во топ шоп орбитрек елит е речиси 13000 ден (+се плаќа дополнително за достава и монтажа), а во fitnesmk.com e 10500 (во цената е вклучена достава и монтажа). Голема разлика во цената. Треба убаво да се прочепка во секој случај.

Kjara
Модератор
Модератор
Мислења: 439
Придружен: 11 Nov 2009, 17:48
Им се допаднал: 6 пати

Re: Фитнес

Post by Kjara » 08 Jan 2010, 11:23

Сега гледам на топ шоп има некои попусти, ако си заинтересирана ѕирни ги http://topshop.com.mk/index.asp?tn=cats ... itnessmain

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Фитнес

Post by Debora » 08 Jan 2010, 11:27

Твојот е елит?

Kjara
Модератор
Модератор
Мислења: 439
Придружен: 11 Nov 2009, 17:48
Им се допаднал: 6 пати

Re: Фитнес

Post by Kjara » 08 Jan 2010, 11:45

Не, јас имам од биди фит затоа што мислев дека не ми треба којзнае колку добар , затоа што не планирав професионално да се занимавам (rolll) од биди фит е домашен тренажер и задоволна сум.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Фитнес

Post by Debora » 08 Jan 2010, 11:54

Овој http://www.bidifit.com.mk/index.asp?tn= ... 607&c=7935?
И елитот е домашен. Професионалните се поскапи, ама секако нема да отвараме фитнес сала. (smile)
И мене не ми треба којзнае што, ми треба нешто што нема да ми губи многу време, а ќе се одржувам во кондиција. Да одам во сала нема шанси, ќе пресметам колку време ќе изгубам по патот до таму и ќе ми текне дека треба да одам таму за да се "мачам" и толку ќе биде. (rolll)

Kjara
Модератор
Модератор
Мислења: 439
Придружен: 11 Nov 2009, 17:48
Им се допаднал: 6 пати

Re: Фитнес

Post by Kjara » 08 Jan 2010, 11:58


Одговори

Return to “Здравје - општо”