Фитнес

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Kjara
Модератор
Модератор
Мислења: 439
Придружен: 11 Nov 2009, 17:48
Им се допаднал: 6 пати

Re: Фитнес

Post by Kjara » 17 Jan 2010, 14:43

А од каде ти ја зема и по која цена?

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11040
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5832 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Re: Фитнес

Post by Debora » 17 Jan 2010, 15:27

Не знам како се вика продавницата, ќе ти опишам каде е. Од плоштад кога одиш накај трговски, одма пред него десно се наоѓа голема спортска продавница на 2 спрата - а топката е од вториот спрат. Ете како убаво ти опишав, мислам дека ќе ме разбереш. (rolll)
Инаку топката кошта 590 ден. и од пазар ми купија пумпа за 100-120 ден (ако имаш пумпа за точак нема потрба да докупуваш).
Во топ шоп ги има за 1190 ден. со пумпа, ама не знам дали се дупло поквалитетни, како што се дупло поскапи. Можеби и се. Сега за сега се надевам дека оваа ќе ми врши работа.

Annabel
Редовен член
Редовен член
Мислења: 490
Придружен: 09 Nov 2009, 21:21
Им се допаднал: 13 пати

Re: Фитнес

Post by Annabel » 17 Jan 2010, 16:30

Леле, браво колку си упорна. Едвај чекам да се породам, па да ти се придружам (smile)

Kjara
Модератор
Модератор
Мислења: 439
Придружен: 11 Nov 2009, 17:48
Им се допаднал: 6 пати

Re: Фитнес

Post by Kjara » 17 Jan 2010, 17:28

И јас поцнав да размислувам сега за топката :grin: Ај повежбај неколку дена па ќе ни кажеш дали има ефект , ако има и јас ќе го пратам мм да шета околу трговски (rolll)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11040
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5832 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Re: Фитнес

Post by Debora » 17 Jan 2010, 23:13

Обавезно ќе ви кажам каков ефект имаат. Еве неколку видеа со вежби.

https://www.youtube.com/watch?v=W9kd6G2rLlM

Ова е со потешки вежби (барем некои од нив се потешки).
http://www.youtube.com/watch?v=9IbDhaWDLu0


2Ad_ENrflPk

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11040
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5832 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Re: Фитнес

Post by Debora » 17 Jan 2010, 23:22

За стомачните мускули
https://www.youtube.com/watch?v=VVBddP5oW8Y

Добро е да се стегнат и пред бременоста и после неа. (thumbsup) Инаку има вежби со топка за бремени жени, ама тоа е за во друга тема.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11040
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5832 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Re: Фитнес

Post by Debora » 23 Jan 2010, 16:18

Еве да поднесам извештај по една недела вежбање. (smile)
Досегашните ефекти се зацврстување и затегнување на мсукулатурата. Ми се допаѓа вежбањето со топката и ќе продолжам. Досега ги вежбав вежбите од првото видео што го ставив погоре, плус стомачни и уште 1-2 вежби. За некој ден планирам да почнам со потешки вежби.
Мислам дека за слабеење треба да се воведе и промена во исхраната. Се на се, ми годи вежбањето. (thumbsup)

izabela
Нов член
Нов член
Мислења: 55
Придружен: 20 Jan 2010, 11:45

Re: Фитнес

Post by izabela » 23 Jan 2010, 18:04

Debora i jas se spremam veke nekoe vreme za orbitrek, ama ne onoj od top shop, mnogu lugje se zalat od nego. Mi se svigja na izgled onoj na Kjara, samo ne znam Kjara zadovolna li si od nego? Kolku vreme go koristis, kako vezbanjeto ?

izabela
Нов член
Нов член
Мислења: 55
Придружен: 20 Jan 2010, 11:45

Re: Фитнес

Post by izabela » 23 Jan 2010, 18:06

A inace odev na pilates i tamu se vezba na topki, ama mene tesko mi e toa

Kjara
Модератор
Модератор
Мислења: 439
Придружен: 11 Nov 2009, 17:48
Им се допаднал: 6 пати

Re: Фитнес

Post by Kjara » 23 Jan 2010, 19:30

Изабела , јас на почетокот секој дне го користев се додека не почнавме турбо на работа. Потоа немав време и полека го баталував. Иначе ептен е добар. Ако планира да го купуваш не се мисли :grin:

Одговори

Return to “Здравје - општо”