Хомеопатија

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Одговори
NadicaG

Хомеопатија

Post by NadicaG » 09 Nov 2013, 12:52

девојки дали имате искуство со хомеопатија или ваши блиски,ваши мислења и ставови.......................

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Хомеопатија

Post by Vesela » 13 Nov 2013, 12:10

И мене многу ме интересира оваа тема. Многу луѓе ми препорачуваат да го носам синко за алергијата , ама мене ни е непозната оваа работа. Затоа ако има некој некаво искуство или пак познавање од оваа област убаво би било да сподели со нас.

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Хомеопатија

Post by Vesela » 13 Jan 2014, 13:59

Девојки јас повторно да ја активирам темава. Сака синко да го носам, ама немам никакво познавање за оваа работа. Ако некој има искуство или да препорача добар хомеопат го молам да напише.

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Хомеопатија

Post by Lejla7 » 13 Jan 2014, 22:11

Со мм имаме одено кај жена хомеопат во Кисела Вода,заборавив како се вика.Тој одеше поради проблеми со реума.Му даваа некакви капкички и се сеќавам дека потоа не смееше да јаде многу намирници, како на пример се што содржи кофеин, да не користи паста за заби со флуор и други такви нешта. Проблемот беше што хомеопатските лекови и медицината не одат заедно, фактички ако тој настинеше дури беше под дејство на хомеопатски лек не смееше да прима конвенционални лекови туку моравме пак да патуваме до Ск на консултација кај хомеопатот.Многу ни беше скапо и напорно и се откажавме.Само консултациите со преглед чинеа 2000 денари и така секој пат.А подобрување имаше

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 860 пати

Re: Хомеопатија

Post by belomorka » 13 Jan 2014, 22:20

jas ednaш отидов кај Ели од карпош ми наплати одма 2000 денари, почна да ме прашува за животот за детството и нешто што немаше врска со мојот желудник. потоа ми даде некој капки и исто и мене ми рече, цигари, кафе, алкохол, пасти за заби, ментол, нане никакоо. инаку отидов поради желудникот. ама бидејки бев во период на слави потоа не ни продолжив значи само ја почастив жената. инаку еда моја приателка децата стално ги носеше кај неа и ептен беше задоволна. еве и медицинскиот петролеј што го имам е на хомеопраска база уствари е хомеопатски лек, па сакам да се консултирам со некој хомеопат.

maried
Домашен член
Домашен член
Мислења: 823
Придружен: 12 May 2012, 01:22
Му се допанале: 192 пати
Им се допаднал: 422 пати

Re: Хомеопатија

Post by maried » 14 Jan 2014, 00:21

Сум била кај нас во Велес и сум презадоволна (smile) Одев околу година дена (smile)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Хомеопатија

Post by Vesela » 14 Jan 2014, 13:50

Фала девојки, сакам да го однесам синко, многу мака имаме со алергија. Кутриот неможе да диши, а тоа му е подлога за да му се закачат бактерии, па ќе пробаме и со хомеопатија. Дај Боже да ни помогне.

teona
Член
Член
Мислења: 149
Придружен: 27 Feb 2013, 04:28
Им се допаднал: 29 пати

Re: Хомеопатија

Post by teona » 19 May 2016, 20:13

Дали мислете дека хомоепатија мозе да ми помогне да ја излечам тироидната и мариед ке сакас да ми качеш кај кој бече во велес оти и јас сум од велес.поздрав

Одговори

Return to “Здравје - општо”