КЛУБ ЗА ГУБЕЊЕ КИЛОГРАМИ

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Emilija85
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 20 Nov 2012, 16:33
Му се допанале: 63 пати
Им се допаднал: 73 пати

Re: КЛУБ ЗА ГУБЕЊЕ КИЛОГРАМИ

Post by Emilija85 » 04 Dec 2014, 14:54

Како ви оди со диетава, кај мене преку работната недела е супер, викенди е катастрофа, се собира семејството се спремаат ручеци и едно да не растурам забава друга и тешко ми е да оддолеам и така секој понеделник одново, не знам до кога вака (unsure)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: КЛУБ ЗА ГУБЕЊЕ КИЛОГРАМИ

Post by aneance » 07 Dec 2014, 14:30

Sakam da ve prasam nekoja dieta za mojata kuma pred 4meseci se porodi so treto detence dve maski i sega ima devojce i popravena e i saka da drzi nekoja dieta visoka e 1.65 i ima 75kg a ima 29 godini pa ako moze da mi pisete nekoja dieta kako za nea

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: КЛУБ ЗА ГУБЕЊЕ КИЛОГРАМИ

Post by happiness » 07 Dec 2014, 22:00

hmmm kako da kazam so un dietata koja ja drzev edno 10tina dena t.e. do tretiot vitaminski zs ne mozev da go doteram do kraj po propis oslabev 4 kg (rad) i jas si ja prekinav (fr) (fr) (fr)
e posle toa si jadam a tie 4 kg kako magla da gi zela ne se vrakaat sto me pravi srekna (rad)
sigurno denovivi ke soberam pak sila i pocnam od novo (bu)
malku smenav i navika imam po 3 obroci ne grickam se so ke najdam pred nos a eden obrok zameniv so shejk (brows) a ako sum slabo ruckana togas sejkot mi e kako uzinka pri pogolem glad sepak bebe ima samo 3 meseci mm odi na 3 smeni na rabota a ziveeme sami pa moram da imam sila a koga placi (golem plackovic e (brows) )mnogu me istoshtuva i moram nesto da goltnam (comp)
ete taka mi odi "DIETATA" :ymblushing:

Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: КЛУБ ЗА ГУБЕЊЕ КИЛОГРАМИ

Post by Branka » 03 Jan 2015, 17:13

I jas se zapisuvam na temava :) Moram da oslabnam 5-6 kg posto za nepolna godina staviv 10 i nikako nemozam da gi simnam. Bev na ispituvanja za hormonite posto mislev deka imam problem so tiroidata zatoa sto bukvalno bev ko poduen balon onaka potecena celata a znam deka taa dava takvi simptomi. Fala bogu hormonite se super arno ama se ispostavi deka imam skrien seker i navodno od toa sum zdebelena. I nisto cudo bidejki malku jadam i se popravam u veliko :) Primam terapija gluformin od 500 ama samo 1 kg za 3 meseci :(( Se nadevam ke oslabnam uste posto mn malku jadam ne za da oslabam, takov mi e apetitot od sekogas.

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: КЛУБ ЗА ГУБЕЊЕ КИЛОГРАМИ

Post by happiness » 01 Apr 2015, 01:04

Posledno vo dekemvri sum se prijavila znaci za 3 meseci bez posebna dieta t.e bez gricki i bez mnogu blago oslabena sum ushte 6-7 kg (rad)
Posle poroduvanje za 7 meseci uspeav da namalam 10 kg (pipi) imam ushte 15 vishok (ner) aj da se motiviram ne se 25 kako vo prethodnite postovi (re)
Denovive mu se mislam pak da si razgledam nekoja si dieta... A sto bi bilo od un dietata ako go skoknam vitaminskiot den ? Da si teram protein, skrob, jaglenihidrati i pak proteinski den...? (unsure) samo da ne zakacam uste nekoe kilo plus so vakov rezim...

eri
Член
Член
Мислења: 212
Придружен: 04 Dec 2013, 11:11
Му се допанале: 49 пати
Им се допаднал: 60 пати

Re: КЛУБ ЗА ГУБЕЊЕ КИЛОГРАМИ

Post by eri » 15 Apr 2015, 00:15

Dali ste slusale ili pak nekoja ima licno iskustvo so kapsulite Slime line acai berry?

Neda_Jovan
Редовен член
Редовен член
Мислења: 384
Придружен: 18 Jun 2013, 14:40
Му се допанале: 362 пати
Им се допаднал: 155 пати

Re: КЛУБ ЗА ГУБЕЊЕ КИЛОГРАМИ

Post by Neda_Jovan » 15 Apr 2015, 09:36

Kaj mene dieti ne funkcioniraat ili neznam da gi drzam. No po vtoriov poragjaj slabeam pobrzo od nekolku pricini: ovoj pat dojam pa organizmot trosi poveke baska mi bara voda na toni da pijam i se setam sekade so shishe :)
Potoa si vovedov eden red na jadenje: od sabajle isklucivo zitarici so jogurt i nekoe ovoshje prethodno. Pa bidejki bebusot saka celo vreme da e so mama i ne mi dava da jadam vo megjuvreme pa jadam tek na rucek. Rucam sto sakam a najmnogu salati i sto e najvazno lebot go isfrliv recisi100%.
I retko veceram. za uzinka ako imam jatkasti plodovi ili sl...
I da vi kazam deka osven edno 7-8kg na poragjaj sto gi izgubiv...za ovie 4 meseca izgubiv uste 6-7. Sakam uste 10 pa ke vidime ( visoka sum 1.67 i momentalno teska 73kg).
Srekno na site...guski (big-hug)

ivvi<3
Редовен член
Редовен член
Мислења: 277
Придружен: 11 Mar 2015, 17:40
Му се допанале: 42 пати
Им се допаднал: 134 пати

Re: КЛУБ ЗА ГУБЕЊЕ КИЛОГРАМИ

Post by ivvi<3 » 15 Apr 2015, 09:47

Неда_Јован и кај мене е исто :) По цело време со бебето, не ни имам време за јадење, а и тоа што го јадам е на нога. Јас додуша не се ни здебелив, само 6 кг ставив во бременост, ама сега барем си ја одржувам линијата, а склона сум кон дебелеење :) Еве една моја диета: на гладно чаша вода, па житарки со јогурт, овошје до 12ч. најкасно, многу салати и вечера пак јадам житарки со јогурт или млеко. А фитнес: цело време со бебе, а кога спие, чистење по дома и готвење :)

Одговори

Return to “Здравје - општо”