Целосна анестезија

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
teona
Член
Член
Мислења: 149
Придружен: 27 Feb 2013, 04:28
Им се допаднал: 29 пати

Re: Целосна анестезија

Post by teona » 05 May 2017, 18:25

Devojki jas se operirav na 2 na 3 me pustija I Sega imam maka mnogu me bolat zglobovite i vratot sma strasno me boli kupiv blokmaks krema ne pominuva tolku ne bolat ranite kako sto me boli vratot odpozadi i zglobovte na racite od remedika mi rekoa ako imam bolki ketonal da piam ama ne mi se piat oti imam osetliv zeludnik devojki od sto bi mozelo volku mnogu da me boli vatot i zglobovite i sto da mackam i piam sto bi mi pomognavo

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Целосна анестезија

Post by sweety » 05 May 2017, 19:56

Јас бев со спиела и имав такви болки во рамењата и вратот, ама по неколку дена поминаа ми ставаа инфузија и само смеев парацетамол да пијам поради доењето.

Одговори

Return to “Здравје - општо”