Производи од PXD System

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Одговори
Hera
Домашен член
Домашен член
Мислења: 736
Придружен: 20 Nov 2010, 23:27
Му се допанале: 89 пати
Им се допаднал: 75 пати

Производи од PXD System

Post by Hera » 18 Nov 2011, 11:13

Имате ли искуство со овие производи?
Имаат ли некој ефект за подобрување на здравјето на човекот или се само прескап маркетиншки трик.
Се троумам дали да купам PXD биопирамида за да ми стои во канцеларија ....

Tinkerbell
Нов член
Нов член
Мислења: 53
Придружен: 09 Nov 2011, 10:38
Location: Opatija, Rijeka, Hrvatska
Им се допаднал: 1 time

Re: Производи од PXD System

Post by Tinkerbell » 18 Nov 2011, 16:15

Da ti kazam najiskreno mene bivsiot decko mi kupi bio piramida bidejki postojano me bolese glava, nemirno spiev imav uzasni boli sekoj den na razlicno mesto i mozam da kazam deka odkako ja imam deka nemam nikakvi problemi pu pu pu da ne se urocam bidejki sea ja neam vo so mene momentalno mi ostana doma no sledno idenje kje si ja zemam obavezno :) moja preporaka zemi si ja nema da zazalis !

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11040
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5832 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Re: Производи од PXD System

Post by Debora » 18 Nov 2011, 16:31

Сега ја немаш, а пак ти е добро... тоа мене ми кажува дека не е до неа. ;-)

Tinkerbell
Нов член
Нов член
Мислења: 53
Придружен: 09 Nov 2011, 10:38
Location: Opatija, Rijeka, Hrvatska
Им се допаднал: 1 time

Re: Производи од PXD System

Post by Tinkerbell » 19 Nov 2011, 11:45

Debora sega sum na mesto na koe veruvaj mi deka ni apcinja za glava ne mi trebaat... Opatija glasi kako Jadranska banja... Vozduhot ovde e precist, moreto mi e na 10 min od kukja, a od site strani sum obikolena so shumi.... Ako ti kazam deka imav asma i alergija na polen i domasna prasina, i deka otkako sum tuka nemam dobieno nitu eden napad i deka ni nosot mi potekol od alergija i deka ednas nemam kivnato nitu pak sum otekla, vekje sum zaboravila i kako se upotrebuva pumpicata :) no ne se zalam voopsto. Mene konkretno podobro mi bese od bio piramidata i jas bi ja preporacala na sekoj :)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11040
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5832 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Re: Производи од PXD System

Post by Debora » 19 Nov 2011, 15:08

А мене ме фати мерак да ти станам комшивка. (laugh1) Море и шуми во едно... баш ми мило што живееш на такво место. (a2) (lovet)

Tinkerbell
Нов член
Нов член
Мислења: 53
Придружен: 09 Nov 2011, 10:38
Location: Opatija, Rijeka, Hrvatska
Им се допаднал: 1 time

Re: Производи од PXD System

Post by Tinkerbell » 19 Nov 2011, 16:55

Eve malku da vidite na kakvo mesto sum i koja ubavina e tuka...
Prativ linkovi bidejki ne mi ide prakjanjeto na sliki (smile)


http://www.google.hr/imgres?q=opatija&s ... ,r:24,s:63http://www.google.hr/imgres?q=opatija&s ... ,r:2,s:128http://www.google.hr/search?q=opatija&h ... 20&bih=979

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11040
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5832 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Re: Производи од PXD System

Post by Debora » 19 Nov 2011, 17:06

Преубаво место dance dance dance (lovet)

Hera
Домашен член
Домашен член
Мислења: 736
Придружен: 20 Nov 2010, 23:27
Му се допанале: 89 пати
Им се допаднал: 75 пати

Re: Производи од PXD System

Post by Hera » 20 Nov 2011, 12:40

Tinkerbell уште некоја слика и цел форум ќе ти се пресели пред врата. (rolll)
Стварно е преубаво местово, уживај си. (thumbsup)
И ти благодарам за споделеното искуство. (a2)
Завчера дојде човек што со висок и со уште едни стапчиња што не знам како се викаат го премеруваше просторот. На едно место каде што порано стоеше моето биро застана и кажа дека има чвор од eлектромагнетно зрачење. Пред јас да ја добијам таа канцеларија колегата што седеше баш таму постојано беше болен, не можеше да оди, едвај се движеше со постојани болки во коските. Сликата што стои над столицата постојано се искривуваше, иако е премерена да има рамнотежа.
Јас не сакав да седам на истото негово место и целосно го сменив распоредот. Една година откако си замина се сретнавме и ми кажува дека повеќе не ги чуствува тие болки и мачнини и дури цел ден работи стоејќи. Навистина ми е многу чудно иако верувам дека се е до умот.
И така се одлучив да ја купам, најбитно од се е што мислиш и во што веруваш, па ако има некое влијание супер, ако нема јас сепак ќе си мислам дека има и нема да се оптоварувам понатаму. (smile)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3250
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1250 пати
Им се допаднал: 1724 пати

Re: Производи од PXD System

Post by kit-kat » 15 Aug 2013, 15:40

Не знам дали е тука соодветно но да нема отварање само на нови теми.
Синоќа бев на презентација на Германска фирма за производи од волна и тоа мерино и мешана со кашмир.Исто така проткаени со сребрен конец како и магнети против штетните подземни води,космички и електро зрачења.
Тоа беа прекривки,појаси,душеци...Имаше и перници кои се перат на 90 степени единствена тем,кога се уништиваат бактериите.Како и маст од бор и други растенија против болки.
Јас зедов 3 перници од по 1800 ден.како и појас со свила волна и магнет од 1500 ден.
Ноќеска спиев околу половината и утрово немав болки.
Дали сугестивно или навистина ќе ви кажам за некој ден.
Истиот појас се препорачува на сите болни делови како и за време на овулација за затоплување на стомакот за прскање на фолекулите (w1) Леле ќе ме земат за презентерка (laugh1)
Муабетот ми беше дали некој има искуство со овие производи и дали не е некој трик?
Бидејки сме заинтересирани за душекот кој дупли е 800 а единачниот 500 евра.Можеби ќе најдеме лек со мм да станеме едно утро без болка во мускули или коски. (laugh1)

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 860 пати

Re: Производи од PXD System

Post by belomorka » 15 Aug 2013, 19:18

kit кат јас не сум слушнала за овие производи, ама јас откако си го купив дормео-душекот се препородив.

Одговори

Return to “Здравје - општо”