Фарба за коса

Moderator: Модератори

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Фарба за коса

Post by Debora » 06 Mar 2019, 18:37

Дали некој знае дали колор шампон може да покрие бели влакна? (привремено де, неколку дена само (laugh1) )

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Фарба за коса

Post by kit-kat » 07 Mar 2019, 16:30

Хахахаха (rolll) на неколку дена...
Не знам искрено дали би покрил колор шампон. Ама да споделам искуство со к'на. Сега не сакам да се фарбам, па ми препорачаа да ставам црна к' на припремена со црн чај. Не можам да ви кажам колку ми ја зацврсти косата, и даде сјај и ги покри белите влакна. Скоро месец помина а јас не мислам на фарбање. (big-hug)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Фарба за коса

Post by Debora » 07 Mar 2019, 20:57

Еј супер за кната. Јас имам купено кафена, ама не се осмелував да ја ставам, па еве ќе ми бидеш инспирација. (brows) Може да напишеш како ја спреми и колку време ја чуваше на косата? Да се дотерам и јас викендов. (rolll)
Еве ја мојата. Ако не чини, па ќе ми порасне нова коса. (laugh1)

https://i.postimg.cc/dkyhGdqx/20190307-205134.jpg

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Фарба за коса

Post by kit-kat » 08 Mar 2019, 12:11

Да Мила таа е кната. И јас иста користам само црна. Ја мешам со црн топол чај да дојде како каша. Да не е многу густа ни многу течна. Се става на косата и се остава 2-3 часа. Па се мие убаво. Предност е што не остава боја. Фарбата е ужас
Со среќа 😘

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Фарба за коса

Post by Debora » 09 Mar 2019, 19:32

Еве да се пофалам, кафена ми е косата, како мојата природна нешто. (rad) Фала Кит кет. (a2) Да не пишеше ти за кната ќе ми стоеше уште кој знае колку време дома. Имам користено кна пред години, ама сум заборавила како одат работите и не се осмелував да ја ставам. (smile)

Одговори

Return to “Нега и убавина”