Крема за лице

Moderator: Модератори

only44you
Редовен член
Редовен член
Мислења: 305
Придружен: 21 Sep 2014, 00:49
Му се допанале: 278 пати
Им се допаднал: 95 пати

Re: Крема за лице

Post by only44you » 03 Apr 2015, 22:19

Branka wrote:Only44you isto taka probaj ja na Hemel kozmetikata kremata e za peti no bidejki e na prirodna baza mi kazaa deka moze i za lice. Kako vosok lici stavaj ja navecer posto e mrsnicka i za 2-3 dena ni crvenilo ni suvost :) Ke vidis i jas go imav istiot problem. I jas sum skoro tvoe godiste 32 :)
Branka mila Hemel kozmetika ne vidov nikade ili ja ne gledam ubavo. No ja najdov na Afrodita kremata so badem i med sto e , vo Tinex ja najdov 396 den. Nekako skapicka mi se vide, da zemam sega plata pred Veligden ako dadat, pa da ja kupam....

Pozdravce (smile)

ivvi<3
Редовен член
Редовен член
Мислења: 277
Придружен: 11 Mar 2015, 17:40
Му се допанале: 42 пати
Им се допаднал: 134 пати

Re: Крема за лице

Post by ivvi<3 » 04 Apr 2015, 00:38

Only44you, хемел козметиката ја има во веро џамбо на меѓу-спратот кај ескалаторите, а мислам дека сега ја има и во сити мол. Јас топло ти ја препорачувам, ако не си алергична на мед и полен да ја користиш. Козметиката е направена скроз природна и се нанесува на влажна кожа. Кремата трае неколку месеци, а е и повеќенаменска. Пр. за изгореници, надразнета кожа и сл. Јас ја користам мулти-витаминската крема за осетлива кожа со години наназад. Пробај ја, ако не за лице, за останато ќе ти се најде :)

only44you
Редовен член
Редовен член
Мислења: 305
Придружен: 21 Sep 2014, 00:49
Му се допанале: 278 пати
Им се допаднал: 95 пати

Re: Крема за лице

Post by only44you » 04 Apr 2015, 09:55

ivvi<3 wrote:Only44you, хемел козметиката ја има во веро џамбо на меѓу-спратот кај ескалаторите, а мислам дека сега ја има и во сити мол. Јас топло ти ја препорачувам, ако не си алергична на мед и полен да ја користиш. Козметиката е направена скроз природна и се нанесува на влажна кожа. Кремата трае неколку месеци, а е и повеќенаменска. Пр. за изгореници, надразнета кожа и сл. Јас ја користам мулти-витаминската крема за осетлива кожа со години наназад. Пробај ја, ако не за лице, за останато ќе ти се најде :)
Офффф мила..Абе не сум од Скопје и не знам на друго место каде би можела да ја најдам. По маркетите да не знаеш некаде дали ја има? На пример , во Тинекс или во Рамстор да не си ја видела?

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Крема за лице

Post by Vesela » 04 Apr 2015, 11:19

Vo COSMO ja ima, sproti novata zgrada na novoto ministerstvo za finansii vo centar. Nas vcera gi vidov.
Inaku jas ja imam koriateno ovaa kozmetika dodeka bev trudna Sekoja vecer go mackav meseto so baby ulje za da nemam strii, i nNavistina mi pomogna.

ivvi<3
Редовен член
Редовен член
Мислења: 277
Придружен: 11 Mar 2015, 17:40
Му се допанале: 42 пати
Им се допаднал: 134 пати

Re: Крема за лице

Post by ivvi<3 » 04 Apr 2015, 12:01

А да се распрашаш дали е некој зачленет во хемел и да си направиш нарачка. Знам дека може и така. Во маркетите нема, освен во космо, ама ги нема сите производи. Пробај пиши на гугл хемел и нарачај си преку меил ако може. :)

only44you
Редовен член
Редовен член
Мислења: 305
Придружен: 21 Sep 2014, 00:49
Му се допанале: 278 пати
Им се допаднал: 95 пати

Re: Крема за лице

Post by only44you » 04 Apr 2015, 16:36

Ehhh blaze vas sto si ziveete u Sk. sve si imate tamo (laugh1)

Inaku go najdov nivniot web sajt i definitivno izgleda proizvodive im se prekrasni i nezamenlivi, samo sto nema ceni na sajtot.
A imaat i fb strana , pa tuka stojat nekoi 2 brojcinja nasi makedonski , pa ke vidam ke se javam od ponedelnik.

Od prilika kolku im odat cenite ?

ivvi<3
Редовен член
Редовен член
Мислења: 277
Придружен: 11 Mar 2015, 17:40
Му се допанале: 42 пати
Им се допаднал: 134 пати

Re: Крема за лице

Post by ivvi<3 » 04 Apr 2015, 17:46

Искрено не ми текнува, пошто 2-3пати годишно ја купувам кремата, а ја користиме јас и мм. Отприлика околу 600-700 денари, ама мислам дека ако се зачлениш е поевтина, имаат набавни цени. Ако не, трк во Скопје на шопинг :)

only44you
Редовен член
Редовен член
Мислења: 305
Придружен: 21 Sep 2014, 00:49
Му се допанале: 278 пати
Им се допаднал: 95 пати

Re: Крема за лице

Post by only44you » 04 Apr 2015, 18:42

Leleeeee abe da znaes kako mi e krivo sega.... Bev vo Skopje proslata sabota , znaci tocno pred nedela dena i toa bev i vo Vero Jumbo i vo City Moll.... Ama togas mislam nemav informacija za kremov ili ne bev nesto zainteresirana , ne se sekjavam bas..... Bi trebalo da odam povtorno za Sk. okolu 15-ti April, pa ako stignam i ako najdam vreme , obavezno go kupuvam :)

Sepak vi blagodaram mnogu na informaciite i na ljubeznosta :)

milena15
Член
Член
Мислења: 240
Придружен: 29 Jul 2014, 17:09
Му се допанале: 72 пати
Им се допаднал: 37 пати

Re: Крема за лице

Post by milena15 » 09 Apr 2015, 00:02

Јас користам креми на Хемел над 10 години, ја користам за осетлива кожа, си има посебни креми за лице нема потреба таа за пети да ја ставате на лице (laugh1) ако си нивни член кремите се поевтини ако не малце поскапи се. во секој случај исплатливи се мене ми трае малото пакување по 6 месеци и повеќе зашто е доста масна и се нанесува на влажна кожа со влажни раце.
Јас малата крема од 30 мл. пакување ја плаќам 395 денари, беше поевтина ама ја поскапеа. Со членска картичка е толку а вака не знам сигурно за некои 100 и кусур денари поскапа.

only44you
Редовен член
Редовен член
Мислења: 305
Придружен: 21 Sep 2014, 00:49
Му се допанале: 278 пати
Им се допаднал: 95 пати

Re: Крема за лице

Post by only44you » 09 Apr 2015, 03:33

milena15 wrote:Јас користам креми на Хемел над 10 години, ја користам за осетлива кожа, си има посебни креми за лице нема потреба таа за пети да ја ставате на лице (laugh1) ако си нивни член кремите се поевтини ако не малце поскапи се. во секој случај исплатливи се мене ми трае малото пакување по 6 месеци и повеќе зашто е доста масна и се нанесува на влажна кожа со влажни раце.
Јас малата крема од 30 мл. пакување ја плаќам 395 денари, беше поевтина ама ја поскапеа. Со членска картичка е толку а вака не знам сигурно за некои 100 и кусур денари поскапа.
Дефинитивно морам до Ск. за да ја купам кремава. Ако одам следната недела , се надевам дека барем во Сити Мол ке ја најдам...

Одговори

Return to “Нега и убавина”