Крема за лице

Moderator: Модератори

Crnokosaa
Домашен член
Домашен член
Мислења: 572
Придружен: 11 Nov 2012, 22:16
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 236 пати

Re: Крема за лице

Post by Crnokosaa » 23 Nov 2013, 11:53

Imam mnogu suva koza a I alergicna sum na hlorot od.vodata I sekogas koga ke se iskapam berar sum, se me cesa kozata mnogu mi se susi ..
Korisrtam krem Amai so badem e, mnogu mi ja omeknuva kozata, ima I hidratanten od nego ama voopsto ne mi e ubav, a ovoj e gust mrsen I odlicen za suva koza. Vi go preporacuvam na site so suva koza, probajte go. Vo belo kutice so portokalovo kapace.

Mimi Bella
Редовен член
Редовен член
Мислења: 258
Придружен: 04 Jul 2013, 11:06
Му се допанале: 100 пати
Им се допаднал: 68 пати

Re: Крема за лице

Post by Mimi Bella » 23 Nov 2013, 17:02

Preporacajte nekoj krema za mrsna koza. Jas imam epten mrsna koza i mislam deka i poradi toa cesto imam i akni. Pred nekoe vreme kupiv losion od jangderm ama ne zabelezuvam nekoi promeni.

Crnokosaa
Домашен член
Домашен член
Мислења: 572
Придружен: 11 Nov 2012, 22:16
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 236 пати

Re: Крема за лице

Post by Crnokosaa » 23 Nov 2013, 20:06

Dve lazicki med I edna lazicka.cimet izmwsaj I nanwsi da postoi 15 min pa izmij se. Pomaga protiv akni, gi unistuva bakteriite , ja.hrani kozata I go namaluva crveniloto. Probaj I kazi efekt.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Крема за лице

Post by Debora » 23 Nov 2013, 20:07

Црнокоса тука ти го преместив постот topic340-20.html#p85065 , имаме тема за природна нега на лице. (smile)

stela
Редовен член
Редовен член
Мислења: 298
Придружен: 29 Apr 2012, 22:20
Му се допанале: 88 пати
Им се допаднал: 149 пати

Re: Крема за лице

Post by stela » 24 Nov 2013, 16:01

Mimi bella probaj so vichy normaderm,jas sum prezadovolna i od gelot,tonikot, i dnevna i nocna. Nema marka sto ne ja probav a ja ima vo mk i samo vichy mi pomogna i eve veke 3 god mi e cisto liceto, i sekogas brisi ja sminkata od lice mislam deka o toa ima ogromen udel

Moniche80
Нов член
Нов член
Мислења: 27
Придружен: 02 Nov 2013, 21:35
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 5 пати

Re: Крема за лице

Post by Moniche80 » 01 Dec 2013, 14:17

Мојата кожа е многу мрсна, и челото многу брзо ми се мрси. Која крема ја препорачувате за мрсно лице? Јас до сега сум пробувала различни ама нема никаков ефект.

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Крема за лице

Post by Vesela » 12 Dec 2013, 15:26

Да ви кажам јас открив една нова кремана Фитофарм. Имаат цела колекција се вика ЛЕА и сум ептен задоволна. И не е воопшто скапа оклку 250,00 денари е.

snegulka83
Редовен член
Редовен член
Мислења: 446
Придружен: 14 Nov 2013, 12:15
Му се допанале: 87 пати
Им се допаднал: 102 пати

Re: Крема за лице

Post by snegulka83 » 01 May 2014, 19:47

Имам многу чуствитела кожа и досега најмногу ми се погодила Avene за чуствителна и иритирана кожа. Малку е скапичка ама се мора (pipi) .

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Крема за лице

Post by Filigran » 01 May 2014, 20:47

Кожава ми е комбинирана ама повеќе накај сува. Освен Бекутан, Павловиќева (во зима), Нивеа и Солеа не сум користела ништо. Ама со оглед на годинките мислам дека е редно да превземам нешто (scared) Го меркам одамна Neutrogena, мислам се викаше, ги има по аптеките.Дали некоја има искуство да сподели???
(kup)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Крема за лице

Post by Filigran » 02 May 2014, 21:27

Filigran wrote:Кожава ми е комбинирана ама повеќе накај сува. Освен Бекутан, Павловиќева (во зима), Нивеа и Солеа не сум користела ништо. Ама со оглед на годинките мислам дека е редно да превземам нешто (scared) Го меркам одамна Neutrogena, мислам се викаше, ги има по аптеките.Дали некоја има искуство да сподели???
(kup)
Го меркам одамна EUCERIN, не Neutrogena (rolll)

Одговори

Return to “Нега и убавина”