Крема за лице

Moderator: Модератори

milena15
Член
Член
Мислења: 240
Придружен: 29 Jul 2014, 17:09
Му се допанале: 72 пати
Им се допаднал: 37 пати

Re: Крема за лице

Post by milena15 » 09 Apr 2015, 05:18

Дефинитивно, кремите им се преубави, откако дознавме за нив со мајка ми се тие ги користиме, можеби и над 10 години има, некогаш од радозналост ќе купев некоја друга крема ама напразно пак се враќав на нив. Ако имаш сува кожа ко мојава подобра крема нема да најдеш од овие. Ги имам користено освен за осетлива кожа и онаа Face како се нарекува, и антирид, ама убедливо најдобра ми е за осетлива кожа другиве две малце тешко ми мирисаат. Исто и мултивитаминските се добри, само поскапи.
Ќе ја најдеш во Сити Мол сигурно имаат штанд мислам тука беше кај Карфур, Њујоркер на тој спрат ако не грешам. Јас од Веро центар ги земам дека поблиску ми е (smile)

only44you
Редовен член
Редовен член
Мислења: 305
Придружен: 21 Sep 2014, 00:49
Му се допанале: 278 пати
Им се допаднал: 95 пати

Re: Крема за лице

Post by only44you » 16 Apr 2015, 21:38

Е вчера бев во Скопје и го најдов штандот на Хемел во Сити Мол , одма спроти Керфур е. Ја купив мултивитаминската крема за осетлива кожа 820 ден. и шампон за мрсна коса 190 ден. Многу сум hapyyyyy dance

Mногу ви благодарам драги мои форумџики (smile)

ivvi<3
Редовен член
Редовен член
Мислења: 277
Придружен: 11 Mar 2015, 17:40
Му се допанале: 42 пати
Им се допаднал: 134 пати

Re: Крема за лице

Post by ivvi<3 » 16 Apr 2015, 22:00

Only44you мислам дека нема да зажалиш :) Јас кремата не ја користам само за лице, туку си ставам и на уста кога ми е многу испукана, или ако ми се направат лишаи на рацете кога ми се во вода од работа, за сѐ ми се наоѓа. А имам користено и шампон, ама ич не ми текнува за што беше. Знам само дека првиот пат кога миев коса не ми направи пена, а ми кажаа дека многу малку се става. А нареден пат си беше ок. Инаку кремата се става на влажно лице, се надевам ти кажаа како се употребува. Ајде, па пиши дали си задоволна :)

only44you
Редовен член
Редовен член
Мислења: 305
Придружен: 21 Sep 2014, 00:49
Му се допанале: 278 пати
Им се допаднал: 95 пати

Re: Крема за лице

Post by only44you » 16 Apr 2015, 22:34

ivvi<3 wrote:Only44you мислам дека нема да зажалиш :) Јас кремата не ја користам само за лице, туку си ставам и на уста кога ми е многу испукана, или ако ми се направат лишаи на рацете кога ми се во вода од работа, за сѐ ми се наоѓа. А имам користено и шампон, ама ич не ми текнува за што беше. Знам само дека првиот пат кога миев коса не ми направи пена, а ми кажаа дека многу малку се става. А нареден пат си беше ок. Инаку кремата се става на влажно лице, се надевам ти кажаа како се употребува. Ајде, па пиши дали си задоволна :)
Да и мене исто ми кажаа за шампонот дека не прави пена, но дека така делуваат да не се зачудам (laugh1)

А од кремата ке ставам утре сабајле пред да одам на работа на влажно лице и со влажни прсти...така ми кажаа.
Уште еднаш премногу ви благодарам на убавите совети и секако дека ќе пишам да ви кажам како ми е кожата на лицето , пошто и денес баш се гледав , жалосна ми е... посува никогаш во живот не ми била.

Поздравче (smile)

Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: Крема за лице

Post by Branka » 17 Apr 2015, 23:56

Bas mi e milo sto si ja nasla kremata ke bides prezadovolna :) So zdravje da si js koristis (bu)

only44you
Редовен член
Редовен член
Мислења: 305
Придружен: 21 Sep 2014, 00:49
Му се допанале: 278 пати
Им се допаднал: 95 пати

Re: Крема за лице

Post by only44you » 18 Apr 2015, 23:50

Branka wrote:Bas mi e milo sto si ja nasla kremata ke bides prezadovolna :) So zdravje da si js koristis (bu)
Branka mila, ti blagodaram najmnogu. Eve veke mozam da kazam za site vie sto ja pratite ovaa tema deka vo zivotov do sega za nesto po alal ne sum dala pari, bez razlika kolku se. Prezadovolna sum i od kremot i od samponot.

Beskrajno zadovolna od Hemel kozmetika i beskrajno blagodarna na site vas dragi moi prijatelki (smile)

Одговори

Return to “Нега и убавина”