Целулит

Moderator: Модератори

Kjara
Модератор
Модератор
Мислења: 439
Придружен: 11 Nov 2009, 17:48
Им се допаднал: 6 пати

Re: Целулит

Post by Kjara » 03 Oct 2010, 17:45

Пробај па кажи каков е (smile)

Ana
Домашен член
Домашен член
Мислења: 624
Придружен: 20 Nov 2009, 11:24
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 11 пати

Re: Целулит

Post by Ana » 04 Oct 2010, 14:54

jas sum slusnala ama nikako da probam
da se cuva talogot od kafe i na tusiranje da se trie so vesnik ...dosta se prljalo ama...vredelo.

od kremi se sum probala i nisto, mora da se sportuva paralelno so kremite (unsure)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11020
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5795 пати
Им се допаднал: 3549 пати

Re: Целулит

Post by Debora » 04 Oct 2010, 15:03

Јас не сум чула за талогот, ама има логика затоа што многу креми против целулит содржат токму кофеин.

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Целулит

Post by Petra » 20 Oct 2010, 16:00

Зелениот чај помага против целулитот, бидејќи ја ограничува апсорпцијата на маснотиите и ја поттикнува површинската циркулација.

Ive

Re: Целулит

Post by Ive » 27 Oct 2010, 18:44

Efikasna e kremata za celuliti od avon,anew se vika i stvarno pomaga.Ovoj mesec e namalena na 450 den.Ako ste vo moznost obavezno zemete ja,jas ja koristam i sum mnogu zadovolna :smile:

Nadja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 445
Придружен: 26 Aug 2012, 19:03
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 52 пати

Re: Целулит

Post by Nadja » 16 Dec 2012, 13:47

Јас имам целулит. На почетокот се нервирав што го имам, ама сега се навикнав.

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Целулит

Post by Bobe » 20 Jun 2014, 21:32

Во тек се летните одмори (laugh1) ....давајте нешто ефикасно за целулит мислења,па и во домашни услови да направиме нешто не е лошо....прочитазв за кремата на авон ако има некој сликичка нека прати да видам како изгледа,зошто сигурно тука ке е со различно име........не дека имам нешто ама штом приметив...... почело је почело (ner) (ner) (ner) подобро да спречам,отколку да лечам (thumbsup)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Целулит

Post by Lejla7 » 20 Jun 2014, 21:46

Бобе, што се мачиш за две ајде нека се и три недели одмор во годината? Па толку е времето што ќе го поминеш во костим за капење. А за сметка на тоа треба ригорозно да го смениш режимот на исхрана преку цела година за да немаш целулит, само крем нема да помогне.И физичка активност нормално.Мажите не ни знаат што е целулит, ај гледај таму да си жива и здрава, другото е споредно.

ПС Не велам дека не треба да пазиш на изгледот, ама пак сигурна сум дека немаш толку целулит за да се плашиш да излезеш на плажа. И да знаеш оти мене салцето баш ми се најде, ами ако немав барем малку на стомакот како ќе се боцкав еден куп поткожни инјекции? (smile)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Целулит

Post by Filigran » 20 Jun 2014, 22:53

Леле женски, баш деновиве мислев да пишам за овој глупав целулит. Јас си имав и пред бременоста ама сега повеќе (ner)
Пред бременоста сум забележала дека во периоди кога постам (нели не се внесува месо, јајца , мрсни работи, мајинез и т.н.) целулитот видно се намалува. Потребна е физичка активност се разбира. Кремовите помагаат за некој период, ама само површински, т.е. не го решаваат проблемот, само го прикриваат.
Нејсе, сега немам намера да користам креми, при туширање посебно бутовите ги масирам со сунѓер, а со ниет сум да го пробам треманот со кафе. Ама јас немам слушнато дека се трие со весник (зошто е тоа), имам намера со раце или сунѓер. Е сега останува само да пчнам да го собирам талогот, кој бргу ќе го соберам, пошто кај мене дома се пие доста турско. Ќе си пишам јас кога еднаш ќе се одлучам (w1)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11020
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5795 пати
Им се допаднал: 3549 пати

Re: Целулит

Post by Debora » 20 Jun 2014, 23:13

Филигран може е подобро да се породиш, па да почнеш со кафето. Кофеинот се апсорбира преку кожата и затоа делува тоа, а сега веројатно не ти треба толку кофеин. (smile)

Одговори

Return to “Нега и убавина”