Дали би направиле естетска операција?

Moderator: Модератори

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Дали би направиле естетска операција?

Post by Debora » 24 Nov 2009, 22:04

Не ги осудувам тие што прават, но јас лично нема шанси, ако не од друго од страв . Се плашам и од инекции. (laugh1)
Не можам да си замислам да трпам болка заради таков зафат.
Како размислувате вие?

Annabel
Редовен член
Редовен член
Мислења: 490
Придружен: 09 Nov 2009, 21:21
Им се допаднал: 13 пати

Re: Дали би направиле естетска операција?

Post by Annabel » 24 Nov 2009, 22:35

Јас лично не би правела, не би се изложила на таква тортура на своето тело без потреба. Јас сама на себе, а и на мм му сум убава, а дали на другите им се допаѓам, не ме интересира (thumbup)

Но за оние случаи, како повреди, или лош облик на уши или нос, мислам дека е оправдано.

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Дали би направиле естетска операција?

Post by Petra » 25 Nov 2009, 12:45

ЈАс лично не би направила естетска операција затоа што сум задоволна од својот изглед.Без оглед на тоа како изгледам,дали сум сум дебела или слаба јас се прифаќам себе си таква каква што сум.

Mechevska
Нов член
Нов член
Мислења: 92
Придружен: 26 Nov 2009, 18:30

Re: Дали би направиле естетска операција?

Post by Mechevska » 28 Nov 2009, 14:06

Debora wrote:Не ги осудувам тие што прават, но јас лично нема шанси, ако не од друго од страв . Се плашам и од инекции. (laugh1)
Не можам да си замислам да трпам болка заради таков зафат.
Како размислувате вие?
исто али кога би можело да не боли бив :mrgreen:

milicka_83
Нов член
Нов член
Мислења: 16
Придружен: 18 Oct 2009, 22:36

Re: Дали би направиле естетска операција?

Post by milicka_83 » 22 Jul 2010, 02:10

Sekogas ima nesto sto sakame da go smenime na naseto telo :D dali da sme poslabi podebeli so pogolemi gradi ili pomali,sekogas ima nesto sto ni pretsavuva trn vo oko i bi sakale da go smenime.taka da mislam deka sekoj covek kopnee da bide poveke sovrsen od sto e.Iskreno bi napravila operacija,ama ne bi preteruvala do toj stepen da bi izgledala kako bugarskive pevajki :D i edistveno nesto sto me sprecuva da podlegnam na operacija e stravot od bolka :)ama se nadevam deka ke uspeam i toa da go nadminam :) (love5)

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: Дали би направиле естетска операција?

Post by ivana28 » 16 Dec 2011, 15:19

Јас порано имав комплекс дека имам грд нос и секогаш викав кога,тогаш ќе го средам,ќе му направам една операција.Сега нема шанси да правам ни на нос ни на ниедно друго место на телово. (smile)

Nadja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 445
Придружен: 26 Aug 2012, 19:03
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 52 пати

Re: Дали би направиле естетска операција?

Post by Nadja » 14 Nov 2012, 16:35

Не би направила естетска операција. Нема потреба од тоа. Естетската операција ја оправдувам во случаи кога е навистина потребна.

happy cumulus
Домашен член
Домашен член
Мислења: 759
Придружен: 13 Oct 2011, 04:57
Му се допанале: 83 пати
Им се допаднал: 169 пати

Re: Дали би направиле естетска операција?

Post by happy cumulus » 14 Nov 2012, 17:18

Ooo, ovaa tema ja nemav voideno. Pa drustvo da vi kazam deka jas imam napraveno estetska operacija. Na nos, koga bev 21 godina. Najiskreno, se kaam sto ne gi poslusav mama i tato koga mi velea da ne odam. Nosot kako nos e poubav sega, ama jas kako celina bev poubava so originalniot nos. Se pokajav vednas po operacijata, ama bese docna. Mojot nos bese mal, ama koskata bese malku poizrazena. Nisto drasticno ama. I ne mi ni bese nekoj golem kompleks. Ama, si imav cimerka i drugarka na koja nosot i bese kompleks. Taa e mnogu ubava, si bese ubava i so stariot nos, ama ete sekoj den si go zborese. I taka eden den se zapoznavme so edna devojka (koja denes mi e mnogu dobra drugarka), koja ete p nekoja slucajnost imase napraveno operacija. Mojata drugarka nemozese da ne zabelezi kolku i bese nosot ubav na ovaa tretava, i taa ni kaza deka go operirala, deka ne bilo tesko, a i deka ako otides so dijagnoza ne ni plakas kako za estetika.. I na drugarka mi tolku i trebase, ama sto pak jas i se predadov taka lesno da me ubedi neznam. Kod da ke odevme na kamping, a ne na operacija (smile). Mi vikase "ajde ma, vo bolnica zaedno ke si igrame jamb, ke si igrame beljot,...". I taka jas otidov....

Mamino_srce
Домашен член
Домашен член
Мислења: 872
Придружен: 27 Apr 2011, 22:26
Му се допанале: 103 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Дали би направиле естетска операција?

Post by Mamino_srce » 14 Nov 2012, 18:47

Како помлада да, сакав, а сега не.... Убава сум си и овака (tongue) Понекогаш и не сум си убава, ама и тоа е нормално. (smile)

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Дали би направиле естетска операција?

Post by Bube » 15 Aug 2016, 21:31

Никогаш . Посебно сега кога знам како е да отидеш на операција (cry1)

Помлада бев искомплексирана дека имам напрчени уши и мали гради . Среќа го надминав тоа. Една вечер на иЛегување ја собрав косата и ушите се гледаа за првпат, добив мноооогу комплименти и така тој комплекс полека замина

За градите посебно сега кога знам дека треба да ми ги сецкаат за да вадат туморчиња ми се плаче шо некогаш сум мислела лошо, многу си ги сакам и не ми се мали (lovet)
Секако не осудувам никого. Имав другарка која правеше естетска операција на ушите и доби моја поддршка само затоа што после тоа се осеќаше многу поубаво и посамоуверено.

Одговори

Return to “Нега и убавина”