Влошки или тампони

Moderator: Модератори

Nadja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 445
Придружен: 26 Aug 2012, 19:03
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 52 пати

Влошки или тампони

Post by Nadja » 16 Dec 2012, 14:24

Што користите за време на менструалниот циклус?

Јас користам влошки Boni Yup. Тампони не користам. Страв ми е да не направам беља додека ги ставам. Бидејќи не се осеќаат, ќе заборавам дека се внатре.

Mamino_srce
Домашен член
Домашен член
Мислења: 872
Придружен: 27 Apr 2011, 22:26
Му се допанале: 103 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Влошки или тампони

Post by Mamino_srce » 16 Dec 2012, 20:01

Порано почесто користев тампони, и сега во летно време некогаш ги користам, зависи од прилика. И тоа само преку ден, никогаш преку ноќ. Инаку обично влошки.

maloto.japonce
Член
Член
Мислења: 171
Придружен: 23 Nov 2011, 11:19
Му се допанале: 15 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Влошки или тампони

Post by maloto.japonce » 16 Dec 2012, 20:48

До сега само влошки користам и јас исто Boni Yup некако добри ми се и не ги менам, а тампони не сум користела досега а и не сакам не знам многу сум саклетчика па мислам дека нема да се осеќам удобно

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1151
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 733 пати

Re: Влошки или тампони

Post by sunshine_2012 » 17 Dec 2012, 17:56

i jas koristam samo vloski "Always ultra thin". Probav eden pat da stavam tamponi koga bev na Fakultet i imav fizicko, bevme vo bazent i aj da probam so tamponi i ne se custvuvav najdobro, mozebi ne gi namestiv dobro ili sto znam jas ama ete od togas ne sum stavila tamponi. a koj moze da si gi podnesuva super rabota zavrsuvat.

Herra
Редовен член
Редовен член
Мислења: 264
Придружен: 12 Dec 2011, 03:13
Му се допанале: 107 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: Влошки или тампони

Post by Herra » 18 Dec 2012, 13:19

И јас како и повеќето користам само влошки и тоа исклучиво EveryDay или Always ноќни, за максимална заштита. Сум пробала и други, во брзање кога не сум можеда да си најдам од моите ама ниедни не ми се толку ефикасни. Тампони имам користено само неколку пати и воопшто не се чуствувам пријатно со нив, дали од самата помисла дека доле имам нешто ме нервира и само трчам до вц да видам дали нешто се поместило, да не протекло ова она, се како на штрек сум (tongue)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Влошки или тампони

Post by Vesela » 08 Nov 2013, 15:27

Користам исклучиво Евридеј сензитив макси најт ( ама го напишав ова (laugh1) ) или Либрес. Тампони никогаш не сум користела.

saska075
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1714
Придружен: 17 Apr 2012, 19:48
Му се допанале: 335 пати
Им се допаднал: 614 пати

Re: Влошки или тампони

Post by saska075 » 08 Nov 2013, 17:41

Јас веќе 4-5 години користам секојдневни влошки од Кам, 90 ден. и има 50-60 комада. А од другите ги користев ОНА мислам се викаа со 3 капки.

Bella85
Член
Член
Мислења: 147
Придружен: 11 Mar 2013, 18:19
Му се допанале: 108 пати
Им се допаднал: 35 пати

Re: Влошки или тампони

Post by Bella85 » 08 Nov 2013, 17:51

Jas gi koristam boni yup.imam koristeno i tamponi.vo posledno vreme poretko.ako gi namestis ubavo necustvuvas nisto (smile)

Crnokosaa
Домашен член
Домашен член
Мислења: 572
Придружен: 11 Nov 2012, 22:16
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 236 пати

Re: Влошки или тампони

Post by Crnokosaa » 23 Nov 2013, 11:33

Jas koristam vloski always , mnogu mi se ubavi ne mi propustaat, zadovolna sum .

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1418
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1551 пати
Им се допаднал: 905 пати

Re: Влошки или тампони

Post by SMESKO » 28 Apr 2014, 20:15

Јас сум исклучиво на влошки,какви тампони што е тоа (shaking) (rolll) (rolll) (rolll) Влошки користам Бони или Yup нокни со 6 капки,зш секогаш знае да ме изненади и да проте4е од кај што не се надеваш (tongue).И дупли долен веш носам за секој случај (rolll)

Одговори

Return to “Нега и убавина”