Фарба за коса

Moderator: Модератори

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11047
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5840 пати
Им се допаднал: 3573 пати

Фарба за коса

Post by Debora » 14 Dec 2009, 20:19

Се фарбате ли и со каква фарба?
Јас имам кафена коса и се фарбав црна со син сјај, ама прекинав пред 6-7 месеци. Сега сакам пак да се офарбам, ама не знаев каква (сакав да сменам) и купив на Palette deluxe махагони-црна. Сега си мислам дека може погерешив во изборот и малку ми е шубе и се мислам дали да се офарбам пак црна.

Kjara
Модератор
Модератор
Мислења: 439
Придружен: 11 Nov 2009, 17:48
Им се допаднал: 6 пати

Re: Фарби за коса

Post by Kjara » 14 Dec 2009, 21:49

И јас користам Палете ама иста боја како мојата природната. Имам неколку бели влакна напред и ме нервираат па највеќе ради нив се фарбам, а и ми дава сјај на косата (smile)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11047
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5840 пати
Им се допаднал: 3573 пати

Re: Фарби за коса

Post by Debora » 14 Dec 2009, 23:37

Си ја решив дилемата, се офарбав со махагони црна и сега косaта пак ми е кафена со благ махагони сјај. (rolll)
Следниот пат пак ќе биде црна веројатно.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11047
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5840 пати
Им се допаднал: 3573 пати

Re: Фарби за коса

Post by Debora » 15 Dec 2009, 12:21

Еве се видов и на дневна светлина и фарбата е добра, има убав сјај. Само што повеќе сакам црна боја, ама тоа е друга приказна. (smile)

Annabel
Редовен член
Редовен член
Мислења: 490
Придружен: 09 Nov 2009, 21:21
Им се допаднал: 13 пати

Re: Фарби за коса

Post by Annabel » 15 Dec 2009, 13:28

Јас се фарбав додека бев на факултет, тогаш беше модерна црвена боја...

Сега имам природна, кафеава коса, ама имам и бели влакна. Знаете ли некој начин да ги покријам само белите влакна без да се фарбам?

Kjara
Модератор
Модератор
Мислења: 439
Придружен: 11 Nov 2009, 17:48
Им се допаднал: 6 пати

Re: Фарби за коса

Post by Kjara » 15 Dec 2009, 16:41

Си пробала со колор шампон? Иако по неколку миења паѓа тој :?

zorica
Нов член
Нов член
Мислења: 6
Придружен: 10 Dec 2009, 13:34
Location: skopje

Re: Фарби за коса

Post by zorica » 20 Dec 2009, 15:04

najubavo e spoted mene da se isfarbas kafeava ama 1-2 nijansi potemna od tvojata taka podolgo vreme nema da te nerviraat belite vlakna zatoa sto ke treba vreme dodeka padne bolata zasto e potemna,a ako stavis kako tvojata ke bide isto kako da ne si se farbala pozz

taci83
Член
Член
Мислења: 239
Придружен: 14 Nov 2009, 00:57

Re: Фарби за коса

Post by taci83 » 21 Mar 2010, 16:07

Jas prethodno koristev palete a zega koristam londa kolor i sum mn zadovolna

mihaela
Член
Член
Мислења: 115
Придружен: 17 Nov 2009, 15:57
Им се допаднал: 4 пати

Re: Фарби за коса

Post by mihaela » 25 Apr 2010, 14:36

Јас се фарбам затоа што имама бели влакна и имам пробано повеќе фарби но најзадоволна сум од палете и лондаколор.Со текот на миењето на косата фарбата паѓа но не го менува сјајот и најансата е иста како првото фарбање.Единствена мана кај палетето е тоа што секогаш испаѓа потемна од таа во каталогот,посебно тоа е забележливо кај кафеавите нијанси.Затоа и почнав да се фарбам црна и немам проблем (smile)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11047
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5840 пати
Им се допаднал: 3573 пати

Re: Фарби за коса

Post by Debora » 06 Oct 2010, 21:10

По последното фарбање ептен интезивно почна да ми паѓа косата. Редовно користам Палете и сум задоволна и од интензитетот и сјајот, ама си викам да ја сменам марката.
Гледам и други користите Палете, ова само кај мене ли се случува? Може не е од фарбата, туку така се погодило, ама ептен беше забележливо. (unsure)

Одговори

Return to “Нега и убавина”