Фарба за коса

Moderator: Модератори

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Фарба за коса

Post by Petra » 28 Mar 2013, 21:45

http://s2.postimg.org/teawd90fd/SYOSS_P ... 155342.jpg
Ја сменив фарбата, земав посветла, да ја осветлам за нијанса. И пак ми испадна како мојата природна. Да сакав немаше вака да ја погодувам. (rolll) (rolll) (rolll) Важно ми е да изгледа добро, не ми се брза многу за плавуша. (laugh1)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Фарба за коса

Post by Debora » 28 Mar 2013, 21:57

Леле Петра ме изнасмеа, од пишаното не се бега. (rolll) (rolll) (rolll) Се шалам со пишаното, ама па стварно ти имаш убава природна боја на косата. (w1)
Јас треба да купувам фарба, ама мислам дека пак ќе земам како претходните што ги земав.

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Фарба за коса

Post by Petra » 31 Mar 2013, 11:56

И јас се смеев, ете не попушта природната боја. Таа е вистинската боја за мене и точка. (thumbup) (rolll)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Фарба за коса

Post by Vesela » 05 Apr 2013, 11:54

Денес купив една нова боја за коса, на Палете крем маска, темно смеѓа ( скоро како мојата природна боја) , па викендов ќе ја пробам. Ќе ви кажам како ми излезе.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Фарба за коса

Post by Debora » 05 Apr 2013, 11:58

Чекам да кажеш и јас деновиве треба да купувам фарба. Уствари требаше одамна, ама ете ги завлеков работите. (smile)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Фарба за коса

Post by Vesela » 09 Apr 2013, 14:30

Уште не сум се офарбала (laugh1) (laugh1) (laugh1) . Немам време, наваму натаму никако да дојде ред (laugh1) (laugh1) (laugh1)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Фарба за коса

Post by Vesela » 15 Apr 2013, 12:13

Конечно се офарбав со саботата. Мислам дека не е лоша бојата, ама малку ми ја држеа на фризер така да мислам дека брзо ќе падне. Мене најдобра ми е ЕВОЛУТИОН бр. 3, или Кеуне Но. 3.

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Фарба за коса

Post by Peperutka » 21 Apr 2013, 19:35

Дали некој знае квалитетна и убава тегет боја на фарба?
Предлози молам (tongue)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Фарба за коса

Post by Debora » 21 Apr 2013, 20:58

Јас порано користев тегет на Палете и убава ми испаѓаше.

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Фарба за коса

Post by Vesela » 22 Apr 2013, 11:23

Јас порано се фарбав со тегет на ЛОРЕАЛ и ептен беше убава. Ама сега бидејќи сум обелена тие на ЛОРЕАЛ не ми се фаќаат убаво. Башка сега сеф фарбам кафена.

Одговори

Return to “Нега и убавина”