Фарба за коса

Moderator: Модератори

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11049
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5844 пати
Им се допаднал: 3573 пати

Re: Фарби за коса

Post by Debora » 22 Jan 2011, 15:02

Последните 2 пати купувам Гарниер без амоњак и навистина гледам дека помалку ја оштетува косата. Планирам да се задржам на неа. Се плашев да не не фаќа убаво, ама црната е баш добра.

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Фарби за коса

Post by Lady D » 22 Jan 2011, 18:46

Јас не се фарбам. Не сум се фарбала никогаш. Едно време сакав многу да се фарбам црвена, ама мм ме предомисли (laugh1) Инаку имам светло кафеава коса.

luna
Нов член
Нов член
Мислења: 78
Придружен: 07 Dec 2010, 15:41
Им се допаднал: 1 time

Re: Фарби за коса

Post by luna » 25 Jan 2011, 13:47

за палете сум слушала дека многу го суши влакното на косата инаку и јас кога се фарбав се осекав исто суво влакно како вештачка коса да имам..јас најмногу задоволна бев од Hear Line но за жал ја има само во фризерските салони и ја набавував од кај мојата фризерка..а сега моментално користам гарниер..

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Фарби за коса

Post by Petra » 25 Jan 2011, 15:21

Јас порано се фарбав периодично, само кога имав кратка коса. Се фарбав со Evolution, Wella имаа убави нијанси на плава. И сега пак ја скратив и првиот пат со Палете, ама поради опаѓањето ја сменив вториот со Гарниер. Следниот ќе пробам со Гарниер без амоњак. Сега се фарбам црна, не е толку проблематична боја.

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Фарба за коса

Post by Peperutka » 02 Feb 2011, 18:35

Јас ја користам црно-тегет нијансата на Beauty ама не сум воопшто задоволна,изгледа како лилава а не тегет.Едно време се фарбав со Londa и Tanea и сум задоволна па пак ќе им се вратам на тие фарби.

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: Фарба за коса

Post by ivana28 » 17 Dec 2011, 21:54

Порано се фарбав со Palete ,ама ми паѓаше косата од неа,а сега последниов пат се фарбав со Keune и петен ми се бендиса,поскапа е од другиве фарби ама со една ја фарбам цела коса и бојата е интензивна и трае долго,а влакното е меко и сјајно.Стварно добра фарба.

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Фарба за коса

Post by Petra » 19 Jan 2013, 11:42

http://i49.tinypic.com/s33rl3.jpg
Не ми испадна оваа боја, можеби по неколку фарбања, ако не ја сменам. Ми беше важно само добра да излезе, да не биде жолта, па ќе требаше веднаш да се префарбувам. (laugh1) Супер е, не се ни приметува даке сум фарбана, само подруга нијанса некоја има. (smile)

Nadja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 445
Придружен: 26 Aug 2012, 19:03
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 52 пати

Re: Фарба за коса

Post by Nadja » 20 Feb 2013, 01:05

Jas ne sum se farbala do sega, nitu pak planiram da se farbam. Mi se dopaga prirodnata boja na kosata. Plavusa sum. (tongue)

ilovebabies
Домашен член
Домашен член
Мислења: 597
Придружен: 05 Apr 2012, 23:53
Му се допанале: 159 пати
Им се допаднал: 194 пати

Re: Фарба за коса

Post by ilovebabies » 27 Feb 2013, 22:55

Devojki dali nekoj od vas ja koristela nijansata 535 Chocolate od L'oreal creme gloss ? Mnogu sakam da ja probam, mojata e kafeava momentalno, sakam malku da smenam, samo ne znam dali ima mnogu crven sjaj :) (bu)

ilovebabies
Домашен член
Домашен член
Мислења: 597
Придружен: 05 Apr 2012, 23:53
Му се допанале: 159 пати
Им се допаднал: 194 пати

Re: Фарба за коса

Post by ilovebabies » 03 Mar 2013, 12:59

Forumdgivki kaj ste da mi dadete sovet :)) Nisto, jas ocekuvav ke se javi nekoja sto ja ima koristeno nijansata , i ke me izraduva :)

Одговори

Return to “Нега и убавина”