Фарба за коса

Moderator: Модератори

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11047
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5840 пати
Им се допаднал: 3573 пати

Re: Фарба за коса

Post by Debora » 24 Apr 2013, 12:26

Јас да се пожалам од последната фарба, на сликата беше многу убава махагони, а на главата ми е потемна кафена од мојата. (tumbdown)
Следниот пат може ќе земам некоја црвена, ако соберам храброст. (re)

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Фарба за коса

Post by ripcence » 29 Aug 2013, 00:25

Јас сум природна плавуша, ама еден ден ми текна се исфарбав бордо, се фарбав така некое време и пак сакав плава е тооооа беше долг пат, бев од морков па се до кокошка боја (fr) , откако забременив и пигментот ми се смени (сите ми викаат од тоа е) значи се фарбам плава и тоа само со палете А10 само со неа не излегувам црвенкаста-долго време ми требаше додека ја открив. И да, ми ја суши косата ужасно, ама морам со неа.

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: Фарба за коса

Post by Ninushka » 29 Mar 2014, 14:45

Дали некој има пробано еуген перма или игора ројал?

Mina29
Нов член
Нов член
Мислења: 5
Придружен: 12 Jul 2014, 16:12
Му се допанале: 11 пати

Re: Фарба за коса

Post by Mina29 » 02 Sep 2014, 23:11

Почнав Лорвен фарбите да ги користам, ги има само во Космо мислам, 200 ден се 70 мл...Презадоволна сум, се приметува дека е квалитетна фарбата , а и светлите нијанси убаво фаќаат многу...

Maaja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 343
Придружен: 23 Apr 2013, 18:52
Му се допанале: 116 пати
Им се допаднал: 97 пати

Re: Фарба за коса

Post by Maaja » 15 Oct 2014, 18:30

Девојки некоја препорака за добри фарби без амонијак?

Girl
Член
Член
Мислења: 191
Придружен: 26 Feb 2014, 09:01
Му се допанале: 27 пати
Им се допаднал: 102 пати

Re: Фарба за коса

Post by Girl » 15 Oct 2014, 19:09

Loreal prodigy, како свила ја прави косата, многу сум задоволна

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Фарба за коса

Post by Радост » 15 Oct 2014, 19:11

На гарниер. Цела бременост и се уште се фарбам со неа ради бебушот. 230 денари е скоро секаде ја има.

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Фарба за коса

Post by aneance » 05 Mar 2015, 16:09

Jaa ne se farbam redovno
Se farbav za svadbata i pred eden mesec
I jas se farbav so garnier nesto kako cokoladna boja
Majka mi se farba so taa podolgo vreme ama vo posledno vreme mn ja cesa pa ja smeni zema palete

Flower-Angel
Нов член
Нов член
Мислења: 33
Придружен: 18 Mar 2015, 13:04
Location: Denmark
Им се допаднал: 5 пати

Re: Фарба за коса

Post by Flower-Angel » 23 Mar 2015, 21:02

Имам многу светло кафена коса,дури може да се каже и руса.Никогаш ја немам бојадисувано и не знам дали да ја бојадисам,сакав некоја промена за свадбата,ама премислија.Е вака нешто ми е:
http://s14.postimg.org/5sdjyb08h/91399_ ... tada_1.jpg

http://s14.postimg.org/qdsbq7htd/110019 ... 6327_n.jpg

http://s11.postimg.org/szbq66av7/Barbar ... s_2012.jpg

http://s21.postimg.org/b2ilujppj/download_58.jpg

http://s23.postimg.org/sarizz57f/images7777.jpg

http://s7.postimg.org/atdie2l17/gisele_bundchen1.jpg

http://s30.postimg.org/7ar683fj5/images_67.jpg

А сакам да ми биде уште поруса.Дали би направила лошто ако ја исфарбам?Тоа планирам да го правам по бременоста.

eri
Член
Член
Мислења: 212
Придружен: 04 Dec 2013, 11:11
Му се допанале: 49 пати
Им се допаднал: 60 пати

Re: Фарба за коса

Post by eri » 29 Mar 2015, 12:21

Jas bidejki sakam da sum plava se farvam so Evolution 11.11 i higrogen 9% mi faka super samo korenot go farbam.

Одговори

Return to “Нега и убавина”