НЕГА НА НОКТИ

Moderator: Модератори

Одговори
aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

НЕГА НА НОКТИ

Post by aneance » 20 Mar 2015, 14:09

Видов нема ваква тема па решив отворам
Јас веќе 4год имам природно долги нокти
Сама си ги одржавам и секој ден ги чепкам навика ми стана
Некогаш се случува да ми се скршат и пак ми растат, а кога ќе ми се скрши некој и ќе ги скратам како да сум без раце
Еднаш неделно се препорачува да се полираат за да бидат поцврсти
На неколку дена ги сечам кутикулите и така ноктите изглеаат пидолги
На две недели ги кратам по малку
А за ацетон го препорачувам Далиа помаранџестиот зашто тој е без ацетон и не ги оштетува ноктите
Инаку пред две години правев надградба на нокти само гелни и имав доста работа ама прекинав бидејќи од миризбата на гелот многу не болеше главата, на ден имав по 2 3 девојки и болките неможев да ги издржа и се откажав од тој бизнис

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: НЕГА НА НОКТИ

Post by aneance » 20 Mar 2015, 14:12

Сега со другарките нарачавме од интернет гел лак тој мора да се пече во лампа и многу долго трае од две до три недели и плус ти ги прави цврсти ноктите и немора на неколку дена да се лакираш и не ги оштетува ноктите

Одговори

Return to “Нега и убавина”