Бричење или депилација?

Moderator: Модератори

zizel
Редовен член
Редовен член
Мислења: 289
Придружен: 18 Apr 2010, 11:46
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 3 пати

Re: Бричење или депилација?

Post by zizel » 18 May 2012, 16:44

Debora fala za odgovorot, i tie moze na preponi, mislis deka ke gi iskubat prilicno cvrsti vlakna? A ne znam zasto sum napisala zenski pol???? (confus) Sto li mislev koga go pisuvav postot. hahahahahhahaha ama sigurno ne mislev da napisam zenski pol lele uste mi e smesno (rolll) (rolll) (rolll) (rolll) (rolll) (rolll)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Бричење или депилација?

Post by Debora » 18 May 2012, 18:05

Јас и немав приметено женски пол, па се враќав назад во постовите за да видам што е тоа. (rolll) Ако некој знае за подобри ленти за депилација нека каже, ама јас мислам дека од овие нема подобри - дури и за јаки влакна се добри. (smile)
Е сега пак ќе речам, ако некој знае уште подобри нека кажува, и јас сакам да знам. (joy)

Mia85
Редовен член
Редовен член
Мислења: 377
Придружен: 06 Mar 2011, 23:11
Им се допаднал: 10 пати

Re: Бричење или депилација?

Post by Mia85 » 23 May 2012, 21:24

Jas se depiliram 12 godini celosno se komplet...kaj ista kozmeticarka...arno ama lani se vrakjam od depilacija i uste vo kola pocnuvam da se cesam kako udrena...koga dojdov doma cela crvena ... i od togas na preponi me depiliraat so vosok za edna upotreba, a nozete so toj sto go proceduvaat ...ima rizik osobeno ako imate osetliva koza najdobro e doma...e sega drugarkami si se depilira sama, a vosok si naracuva od kaj kozmeticarkata kaj sto se depiliram jas...mnogu e dobar plava boja ima, navodno za osetliva koza...ima i takva varijanta:)))Zizel jas kolku sto znam na VEET ti se najdobri lentite..samo so fen kje gi zagrees malku...

Nadja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 445
Придружен: 26 Aug 2012, 19:03
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 52 пати

Re: Бричење или депилација?

Post by Nadja » 14 Nov 2012, 14:26

Јас се бричам Депилација не доаѓа в предвид. Имам многу осетлива кожата и нема шанси да ја издржам болката при депилирањето.

Mimi Bella
Редовен член
Редовен член
Мислења: 258
Придружен: 04 Jul 2013, 11:06
Му се допанале: 100 пати
Им се допаднал: 68 пати

Re: Бричење или депилација?

Post by Mimi Bella » 08 Jul 2013, 14:47

Dali e mn bolna depilacijata na preoni i dali nekoja bila na depilacija na celiot intimen del? Epten bolno pretpostavuvam (scared)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Бричење или депилација?

Post by kit-kat » 08 Jul 2013, 15:11

Јас откако знам за себе се депилирам и тоа сама со електричен депилатор.
Алергична сум на пролет (rolll) (сите видови трева)така да нема шанса со восок депилација.
Но вака ми е супер,многу се изретчени влакната.Нема многу трчи трчи влакно (smile)
А Белла болна е депилацијата но издржлива.Јас сама депилирам препони и тоа скоро целосно со депилаторот (thumbsup)

Crnokosaa
Домашен член
Домашен член
Мислења: 572
Придружен: 11 Nov 2012, 22:16
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 236 пати

Re: Бричење или депилација?

Post by Crnokosaa » 08 Jul 2013, 15:23

Jas poveketo se bricam iako kozata mi e alergicna na zileti, odma se nafrlam, mi se pravat i bruncinja posebno na preponi ama toa e ... inaku imam elektricen depilator i so nego se depiliram ama retko oti me boli,
a i so vosok se depiliram i mnogu mi e dobro, ne me boli a i brazilskata ne boli se izdrzuva . Samo me nervira da cekam vlaknata da mi porasnat, zatoa obicno vo zima odam na depiliranje so vosok . (smile)

Mimi Bella
Редовен член
Редовен член
Мислења: 258
Придружен: 04 Jul 2013, 11:06
Му се допанале: 100 пати
Им се допаднал: 68 пати

Re: Бричење или депилација?

Post by Mimi Bella » 08 Jul 2013, 15:37

I jas sakam da kupam elek. Depilator ama nemam mn iskustvo so niv pa neznam koj kakov e, daj preporacajte mi nekoj..

Crnokosaa
Домашен член
Домашен член
Мислења: 572
Придружен: 11 Nov 2012, 22:16
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 236 пати

Re: Бричење или депилација?

Post by Crnokosaa » 08 Jul 2013, 15:50

Jas go kupiv od AMC mnogu e ubav i lesen za upotreba, samo si uklucuvas brzina i pominuvas sproti rastenjeto na vlaknata, Phillips, ne go zedov skap, bese okolu 1900 a imase ist takov ponov model poskap, samo nesto plasticno mislam imase gore, toa ja namaluvalo bolkata posebno ubavo za na preponi. Drugarkami si kupi takov ama odma go izgubi plasticnoto i sega ima ist kako mojot (rolll)
Ti preporacuvam vidi gi od phillips ubavi se .. kaj majkami mi e ako ne zaboravam ke go zemam ke go slikam i ke go vidis (smile)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Бричење или депилација?

Post by Lejla7 » 08 Jul 2013, 19:05

Сакам да прашам - дали во бременост е дозволено користење на електричен депилатор? На моја другарка и кажале дека поради вибрациите треба да го избегнува

Одговори

Return to “Нега и убавина”