Козметика за сончање

Moderator: Модератори

Одговори
Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Козметика за сончање

Post by Peperutka » 20 Mar 2011, 19:49

Кои производи ги преферирате за заштита од сонцето?

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Козметика за сончање

Post by Peperutka » 23 Mar 2011, 11:06

Еве јас ќе си одговорам.Мене ми се омилени на Black Up,La liunue(ги има во Кам и се многу убави и не се скапи воопшто) а за после сончање лосион Докторс лани го купив и сум многу задоволна ;-)

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Козметика за сончање

Post by Lady D » 24 Mar 2011, 02:03

Јас користам Black Up и Нивеа. Леле Black Up ,ме потсети колку убаво мирисаат, и така ме потсеќаат на плажа на море (laugh1)

babygirl
Нов член
Нов член
Мислења: 35
Придружен: 08 Sep 2011, 15:18

Re: Козметика за сончање

Post by babygirl » 12 Sep 2011, 15:53

Black up. Сега користам Black up after sun наместо млеко за тело, преубаво ми мириса (lovet) (w1)

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Козметика за сончање

Post by ripcence » 01 Jul 2014, 23:07

неколку години по ред користам BlackUp, а сега ме подзамисли постот на Sweety@
Sweety@ wrote: јас BlackUp користев две лета на одмор и многу страшно поминавув ме чешаше целото тело и кожата ми беше иритирана и се смируваше само со ладни облоги ама малку на сонце и пак истото. Предходната година решив да променам и земав Caroten и Eucerin со повисок фактор, во секој случај на поосетливите места користев Eucerin а инаку Caroten и немав никаков проблем, се сончав по цел ден .
Игледа баш тогаш ја добив алергијата што јас мислам дека е од сонце (shaking) , лани толку многу ме гушеше миризбата и допирот од BlackUp(препишував на бременоста) што не ставав воопшто-и алергија не ми се појави.
Овој пат ќе купам Caroten

Одговори

Return to “Нега и убавина”